Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Főleg hozzátok szól...

Anyukák! Főleg hozzátok szól a kérdésem (de apukákhoz is)! Ti a lányotokat nagyobb nyugodtsággal engeditek el a barátjához ha menstruál éppen? (többi lent kifejtve, mielőtt valaki furán nézne=D)

Figyelt kérdés
Szóval, én egy tizenéves lány vagyok, és csak érdekelne, a szülők (főleg anyukák) nézete ebben a témában. Gondolok itt olyan szülőkre akiknek van lányuk, és esetleg a lányuknak már barátja.(21. század..) Korban inkább 18 és az alatt gondolkodjunk. Gyakori a 15-16-17 éves lányoknál, hogy már van barátjuk. (Esetleg nemi életet is élnek a párjukkal.) Engem az érdekelne, hogy azok az anyukák akik ilyen helyzetben vannak és a lányuk még szűz, persze bennük van a féltés, hogy mit csinálhat a barátja meg ő?! Az jó ha van a szülő gyermek között nyíltság és őszinteség és a lány elmondhatja az efféléket. De az anyukák szívesebben engedik el a lányukat a barátjával, ha a lányuknak éppen meg van? Engem ez a téma csak érdekel. Kb mint egy 'közvélemény kutatás'szempontjából. Ki hogy áll hozzá a dolgokhoz? Igen, itt a menstruációnak van köze ahhoz hogy nyugodtabban engedik el a lányokat a szülők otthonról vagy sem.:D Lehet hogy kicsit összeszedetlenül fogalmaztam meg a dolgokat, elnézést, de sokat gondolkodtam már ezen és gondoltam megkérdezem. Anyukáktól, apukáktól várom az értelmes válaszokat!:) Hülyeségeket légyszíves ne. Csak érdeklődöm!:D Szívesen olvasnám, hogy kinek mi a nézőpontja és véleménye erről.:D További szép napot!:)

2014. márc. 30. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Én csak magamból indulok ki, hogy tiniként nem volt gond a menstruáció, bár azzal nem szexeltem, de minden más volt:D
2014. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem teljesen mindegy, hogy a lányomnak megvan-e éppen vagy sem.


VAGY megbízok a gyerekben, akkor más esetben sem fog becsapni, VAGY nem, és akkor egyáltalán nem engedem el.

(Nálam a második eset nem fordult még elö)


Ha egy tizenéves lányt elengedek a barátjához, akkor elötte mindenképpen megbeszélem vele, hogy mire figyeljen, ha netán lefekszenek, hogyan kell védekezni.


Ilyen idösen hiába tiltanám meg neki a szexet, arra akkor is sort tudnak keríteni, ha nem megy el a barátjához.

(Ismerös lány a szobájában szexel a fiújával, miközben lenn a szülök TV-znek, igaz, hogy közben tiszta ideg, hogy ne jöjjenek be rosszkor, ezért nem is tudja elnegedni magát, de anyuka-apuka nyugodt, mert a "kislány" nem jár el a barátjához)


Szóval jobb felkésziteni a lányt, és nem taktikázgatni.

2014. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Anyuka vagyok ugyan, de fiam van, nem lányom és a fiam is még kicsi, de lehet még éppen lányom is. Én csak a saját anyukámmal való kapcsolatom alapján tudom neked leírni a véleményemet, mert én is arra törekszem majd, hogy olyan kapcsolatom legyen a gyerekemmel-gyerekeimmel, mint nekem volt az anyukámmal, ami nálunk abszolút az őszinteségen alapult.

Én azt gondolom, hogy ha valaki őszinte a másikhoz és van egy jó kapcsolat anya és gyermeke közt, akkor tudom, hogy a gyerekem tisztában van a dolgokkal, menzesszel, terhességgel, védekezéssel és ha ő elmondja, hogy van egy kapcsolata, ami komoly és eljön annak az ideje, hogy ott már esetlegesen felfedezzék a testiséget is, akkor teljesen mindegy, hogy úgy megy el a lányom, hogy megvan a vérzése, vagy sem, mert ha ő elmondja, hogy milyen a kapcsolatuk és tudom, hogy tisztában van az alapvető dolgokkal, akkor éppen mindegy. Ha akarnak együtt vannak akár menzesz alatt is. Mert ugye ez nem kizáró ok a szexnél. A lényeg, hogy legyen tisztában az alapvető dolgokkal, mert sajnos a mai világban én azt látom, hogy sok fiatal nagyon sok mindent nem tud ilyen téren. De én törekszem arra, hogy az én gyerekem vagy gyerekeim ilyen téren felvilágosultak legyenek.

Én magam annak idején viszonylag korán kezdtem el nemi életet élni, de anyukám és a nővérem sok mindenben segítségemre voltak, hogy tisztában legyek az ilyen dolgokkal és hogy minél felelősségteljesebb nemi életet éljek, így engem nem kellett félteni és anyukámhoz is elég őszinte voltam.

2014. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Belegondolva, hogy sok lánynak/nőnek nagyobb a szexuális étvágya a menstruáció alatt, lényegtelen, hogy épp megvan e neki vagy sem.
2014. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Úristen.


A 15 éves lányom azért még jobb lenne, ha nem élne nemi életet, 16 évesen elmegy, ha nagyon muszáj, 17 évesen nem látok benne kivetnivalót.


A kérdés többi részére reagálva: a leányomnak a magánügye, hogy szűz-e. Nincs bennem a féltés, hogy "mit csinálhat", mert ennyi idősen a tinik nagyrésze csinálja, 20 éve is csinálta, és 40 éve is csinálta.

Arról pedig halvány lila gőzöm nincs, mikor van épp havibaja a leányomnak, mert nem szoktam róla kikérdezni.

2014. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Attól hogy megvan neki attól még szxelhetnek, sőt, ha nem tudnád teherbe is eshet alatta :) Szóval ez egy nagy baromság, mert nem akadályoz meg semmit.
2014. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem, hogy a lányom féltése függ attól, hogy éppen megvan neki vagy sem. Bizonyos kor után (azért ne 14-15 éves legyen) természetes ha van barátja, esetleg nemi életet él. De mindegy, hogy menstruál vagy sem, mindegy, hogy 15 vagy 30 éves akkor is aggódik az ember.
2014. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Valahogy nem szoktam érteni ezt a 15 évesen ne ,16 évesen mehet dolgot. 12 hónapról beszélünk , kb. semmi nem változik, ugyanúgy fel lehet fogni a dolgokat 15 évesen mint 16-on, ez csak az éveken való ugrálás.

Ma már korábban érnek a gyerekek sajnos, nem hülyeségből jön meg nekik egyre fiatalabban, innentől a szülő feladata alkalmazkodni a korhoz és az ő dolga hogy felelősségteljes tinit neveljen a gyerekből.

2014. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
8-as: 12 hónap alatt nagyon, NAGYON sok minden változhat, testileg és lelkileg is egyaránt... gondolom te még tinikorban jársz, esetleg nemrég hagytad magad mögött, vagy csak simán éretlenül gondolkodsz, de hogy nincsen gyereked, az százas.
2014. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

"Ma már korábban érnek a gyerekek sajnos, nem hülyeségből jön meg nekik egyre fiatalabban"


Nem jön meg nekik semmivel se fiatalabban, mint régebben, ez valami idétlen propaganda manapság. A 16. században egy 14 éves már lazán anya volt, mivel jön meg ma nekik korábban? Igen, van egy-két extrém eset 10-11 évesen, de az átlag továbbra is 12-14, ahogy 500 éve is az volt. Ekkora baromságot hogy lehet benyelni?


12 hónap alatt meg irtózatosan sok változik egy gyereknél tininél, de néha még egy felnőttnél is.

2014. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!