Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja az anyám mindenké...

Miért akarja az anyám mindenképp hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Megmondtam neki hogy tanulni akarok, hogy legyen valaha majd normális munkám is. Ő meg azt mondja hogy munka mellett csináljam a sulit, ami lehetetlen, mert nem lenne időm rá. Próbáltam már, és el is csesztem sajnos. Ezt nem szeretném megismételni... de nem érti meg. Mindig csak mondogatja hogy más ember így meg úgy meg tudja csinálni... nem érti meg, hogy én nem valaki más vagyok.

Mikor dolgozni kezdtem akkortól elvárta a 20ezret havonta, ezzel nincs is gondom, nem dolgozok, így is tudok neki adni havonta 20ezret. A sulit is én fizetném. De nem ez érdekli, hanem csak az hogy menjek egy vacak gyárba dolgozni és ne itthon ücsörögjek... de miért jobb az neki? Mindig tök ideg vagyok, mert állandóan ezzel zaklat. Mit mondjak neki, hogy abbahagyja?


2014. ápr. 24. 23:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Semmit,csináld azt amit akarsz.:) Te szerencsés vagy,h legalább a sulidat tudod fizetni.Én nem voltam az,előtte szűnt meg a melóm,diákhitel még nem volt. Ha így is tudod fizetni a 20 000-et,amit akar,akkor ne szóljon bele.
2014. ápr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Azért engem érdekelne, hogy egy fiatal aki nem dolgozik, miből tud 20 ezret adni otthonra, és emellett még a sulit is tudja fizetni. Nem kötekedésből, de tényleg érdekel.
2014. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Mit akarsz tanulni?
2014. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem dolgozol és ki tudod fizetni a sulit és még haza is tudsz adni 20 000 ft-ot úgy,hogy mind ez mellet még te is élsz, azaz költesz magadra,stb.

Ebben az esetben, szerintem neked nem is kell suliba járnod mert már most sokat tudsz és azt is tudod,hogy mit kell mondanod anyádnak és úgy általában mindenki másnak ha és amikor kérdez tőled valamit.

2014. ápr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
76%
Próbáld meg elmagyarázni neki a te szempontodat,hogy hosszú távon ezzel jobban járnál,a te jövődről van szó,most kell erősnek lenned.
2014. ápr. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Mert megtakarítása nem lehet, vagy az apjától nem kaphat pénzt, ugye? Esetleg ért valamihez, amiből tud otthon is pénzt csinálni. Tőzsde, póker, fogadás? Gimi utolsó 2 évében plusz egyetem első évében összeszedtem ezzel annyi pénzt, hogy tudtam venni egy lakást, ahol együtt lakok az egyik öcsémmel, és még a tandíjamat is magamnak fizetem.

Azért mert másképp állsz hozzá a pénzkereséshez, mások a körülményeid, miért kell egyből lehurrogni a másikat?

2014. ápr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
6: Te tudsz valamit! Megtanítanád nekem is?:)
2014. ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 My Conserve ***** válasza:
85%

Lehet munka mellett tanulni, csak nehéz. Ha a múltban nem sikerült, attól még összejöhet, most már idősebb vagy azért.


Nyilván jó, ha a munka közel van a sulihoz és az otthonodhoz is (nem vesz el sok időt az utazás), és ha nem zsákokat hordasz, hanem valami kevésbé kimerítő munkát végzel.


Abbahagyatni azzal ehet, ha konkrétan és részeltesen átbeszélitek, hogy mit tervezel, mit gondolsz az életről, és ő mit gondol. Amíg nem kezditek megbeszélni a részleteket, addig csak az általános lózungokat fogja ismételgetni, nyilván.

2014. ápr. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Bizonyos helyzetekben én meg tudom érteni, de gyanús, hogy

szexmunkáról lehet szó......, innen pedig érthető, ha próbálják elterelni. (Úgysem lehet.)

2014. ápr. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Ha nagykorú vagy, ráadásul még pénzed is van tanulásra, megélhetésre, ne engedd, hogy anyád beleszóljon életedbe!

.

Költözz el! Aztán megtudod, hogy havi 20k elég-e, hogy valaki mosson-főzzön-takarítson rád!

2014. ápr. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!