Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy elviseljem...

Mit csináljak, hogy elviseljem így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Miután elvégeztem a fősulit, egyből kimentem a barátommal külföldre. Tavaly hazaköltöztünk, és már akkor is minden bajom volt, hogy anyumékkal kellett együtt laknom annyira megszoktam a saját életet... anyummal van csak jó kapcsolatom, apumat nagyon utálom, mert sosem törődött velünk (velem meg tesómmal), mindig azt hangoztatta hogy ha lehetne elcserélne minket, pedig jó gyerekek voltunk, sosem hallottak rólunk rosszat, néha meg is vert, anyumat is megütötte egyszer, és állandóan ordibáltak, még most is sajnos...Szeptemberben felköltöztünk pestre, időközben szétmentünk, de még együtt lakunk, nem jött össze semmilyen meló így hazaköltözünk, és megpróbáljuk otthon, de én már most meg vagyok őrülve a gondolattól is hogy megint otthon kell élnem...már a barátom sem lesz velem, barátaim meg nincsenek mert mindenki másik városba költözött.. totál egyedül vagyok :( és teljesen kikészülök ha erre gondolok hogy mi lesz így otthon, de pesten nem akarok maradni, mert nem jött be az itteni élet...szép meg jó itt, de szmog van és mocsok, rohanás...ez nem élet..

Mit tegyek? :(



2014. ápr. 27. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem méaz vissza egyedül külföldre? Én vissza kijöttem, egyedül, és nagyon jól elvagyok, férjhez mentem, élem az életem:)
2014. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mész*
2014. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Külföldre is csak a barátom miatt mentem, mert ő mindenképp vissza akart menni... itthon szeretném építeni az életem, nem akarom a szülőktől se távol lenni, na jó pontosítok, apum kivételével nem akarok a többiektől távol lenni, de azért velük se akarok élni... de ha most hazamegyek biztos nem tudok elköltözni olyan hamar és meg fogok őrülni...
2014. ápr. 27. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is otthon akartam, nem sikerült. Igaz nem is bánom már!! Mit dolgoztál? És melyik országban?
2014. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Költözz le vidékre.. vagy távol Budapesttől találj ott barátokat munkát.. ha megvan a munka költözz ideiglenesen egyedül egy garzon lakásba Nem olyan drága fenn tartani egy albérletet és az életed teljesen megváltozna.. :)
2014. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a saját életedet akarod majd alakitani, akkor csináld azt, ha meg hazaköltözöl anyudékhoz akkor fogd fel ugy a helyzeted, hogy ez csak egy átmeneti állapot, tehát nem fogsz örökké ott lenni, de ne fogd fel drasztikusan.. Majd alakul aztán az életed, ha elkezded csinálgatni, vagy találsz munkát, aztán meg lehet adja magát a dolog...Még nem tudhatod!
2014. ápr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Össze vagy nőve anyáddal. Kicsit paradox a sztori, de ez van mögötte. Ha nem lenne ekkora igényed rá, apád sem éleződne ki ennyire, kevésbé lennél érzékeny rá, de hát ők ugye együtt értelmezhetőek csak. Ugyanakkor önálló életre vágysz, de ez a kettő üti egymást. Ami a jelenlegi helyzetet illeti, átérzem, együttérzésem. A fővárosban van pedig a legtöbb lehetőség, de nem mindenkinek jön be az, ami ott megy. A köznyelvben az újrakezdés törvényszerűen egy törés utáni eseményként van deklarálva és már-már kötelezően ettől a jelentéstől, magától szerencsétlenül érzi magát az ember, jobban is, mint azt a helyzete indokolttá tenné. Inkább a lehetőséget lásd benne: el fogsz érkezni ugyanazokhoz a pontokhoz, munkainterjú, párkapcsolati, ismerkedési fázisok, élethelyzetek, amelyeket már megéltél és biztosan volt, hogy azt mondtad magadnak, csinálhattad volna jobban vagy másképpen is, hát most erre itt a lehtőség. Csak most még nehéz.

Van egy olyan törvényszerűsége a gazdaságnak és munkaerőpiacnak, hogy ahol nyüzsi van, ott van a megélhetés is, a nyugalmat máshol mérik, azt is lehet választani, csak akkor meg akkora lesz a nyugalom, hogy az éhenhalásnak veszélye könnyedén felléphet. Mondjuk nálad nem, előny ez azokkal szemben, akiket ez tényleg fenyeget. Nem lehetetlen megoldani az arany középutat, de ha igazán őszinték akarunk lenni, hát keveseknek sikerül. Én nem kizárólag borúsnak látom a mostani helyzeted. Tudsz kicsit gondolkodni, magadon is. Ennek is megvan a helye és az ideje, ezeket általában nem mi választjuk meg, most ez neked jött, használd ki, fordítsd magadra az időt.

2014. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!! Megpróbálok máshogy tekinteni erre a helyzetre, bár nem könnyű, remélem történik valami aminek a segítségével el tudok indulni jó irányba, aztán hátha alakulgat az életem...kicsit elveszettnek érzem magam ha egyedül maradok, és mindig csodálom az olyan embereket, akik ilyen helyzetben is feltalálják magukat, nem értem én miért nem...a szülők nem építették az önbizalmam, hanem rombolták, főleg apum...ezért lettem ilyen.. :( és nem tudom hogyan tudnék rajta változtatni...
2014. ápr. 28. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!