Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet egy fiú gyereket...

Hogyan lehet egy fiú gyereket úgymond nőnek nevelni?

Figyelt kérdés
Számomra érthetetlen ... mert nőnek volt nevelve azért olyan ... nem is értem.

2014. ápr. 29. 17:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Lehet,hogy nem volt apja.Vagy csak fizikailag van/volt jelen.Szerintem ez nem ritka eset.A mami túl erős..
2014. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A meghunyászkodás nem női tulajdonság. Az egyéniség elnyomása nemtől független.
2014. ápr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Robin Scherbatsky fordítottja? :D
2014. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz: az, hogy valakinek kicsi korától be kellett húzni fülét-farkát, mert ő csak egy kis hülye - harmincévesen is - a nagy és okos szülei (általában csak egyikük ilyen agresszor, a másik éppúgy a földön csúszik, mint a gyerek) mellett, az egy lány/nő személyiségét is végletesen eltorzítja. Nagyon kemény és hosszú munkával, pszichológus segítségével úgy-ahogy javítható, de borzasztó nehezen és sosem teljesen. Ez pont olyan, mintha valakit testileg nyomorítanának el. Nyilván műtögetni, gyógytornáztatni lehet felnőttkorban, érdemes is, de sosem lesz versenytáncos Adonisz az illető.
2014. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én erre nem azt mondanám,hogy nőnek nevelik,inkább azt,hogy elnyomják,így nincs önálló véleménye és akarata.Hiszen nem engedik neki.
2014. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Értem...valószínűleg igazad van.
2014. máj. 2. 04:04
 17/20 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Akkor nevelnék nőnek, ha Gizinek szólítanák Géza helyett. Így csak puhap*csnek nevelik, ha úgy tetszik, papucsnak.

A meghunyászkodás, engedelmesség egyáltalán nem feltétlenül nőkre jellemző dolog. Nyápic szerencsétlenekre jellemző dolog. És mi, nők nem azok vagyunk. Erősek vagyunk. Úgyhogy vigyázz, kivel mocskolod be a nemünket :D

2015. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ki kellett emelni.
2018. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Akkor ha én karakán vagyok, nagyszájú, kiállok magamért és másokért, és férfias szakmát űzök, akkor férfinek neveltek? :D Nagyon is nőiesen nézek ki, megcsinálom a női feladatokat is (főzés, gondoskodás), de nem fogok beszarni se az IKEA szekrénytől, se az utcán eléd ugró "pakolj ki" gyerektől.

Különösen apukám akart valamiért lánygyereket, és anyukámmal meg a két nagymamámmal töltöttem sok időt kisgyerekként. Szóval semmi nem indokolta, hogy pl. iskolában én voltam a nagypofájú gyerek, aki mások helyett is verekszik, ha kell.

Az öcsémet meg fiúnak nevelték, ő apámmal töltött több időt gyerekként, próbálta az öregem megtanítani mindenféle fiús dolgokra, szerelésre, barkácsolásra, stb. De az öcsém inkább csendes, szelíd gyerek, nem érdekli a kétkezi munka, nem szeret autót vezetni, nem szereti az alkoholt, az ittas embereket, az erőszakot elítéli és bizony meg is ijed tőle. Az egyetlen úgymond fiús tulajdonsága, hogy focizni jár.

Akkor most mi van? Istenke megviccelt és felcserélt minket? Mert azon kívül, hogy a nemünknek megfelelő ruhákat hordjuk, és heteroszexuálisak vagyunk, szinte semmi nem illik ránk a klasszikusnak mondott nemi sztereotípiák közül.

Ez már csak az én véleményem, de az, hogy a nők csendesek, engedelmesek, pepecselős munkákat végeznek, gyerekre vágynak és gondoskodóak, a férfiak pedig harsányak, bátrak, erősek és kemény, érzelemmentes emberek, sokkal inkább a szocializáció miatt van így, mint veleszületett. Más korokban, más kultúrákban teljesen más volt a férfi és a nő feladatköre, van, ahol pl. teljesen normális volt, hogy ugyanannyi női harcos volt, mint férfi. De ha megnézed, most is a legtöbb szakács férfi. Akkor mégis csak ők jobbak a konyhában?

Nem lehet egy fiút lánynak nevelni, mert a "fiúság" lényegét olyan tulajdonsághalmazok alakítanak, amik sehol nincsenek összeírva, az egyetlen objektív mércéje annak, hogy mennyire vagy fiú, az az, hogy van-e pöcörőd. Minden más ömlengő eszmefuttatás arról, hogy mitől férfias az Igaz Férfi teljesen objektív és személyenként eltérő.

Akiről te írsz, őt nem lánynak nevelték, hanem elnyomták. Se kisfiúkat, se kislányokat nem kellene arra nevelni, hogy húzza be fülét-farkát...

2018. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
*szubjektív. Az, hogy szerinted mitől férfi egy férfi, az szubjektív :D
2018. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!