Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor erunk ra, hogy elkoltozu...

Mikor erunk ra, hogy elkoltozunk otthonrol? Normalis ha a fizetesuket 25 evesen lerakjuk, de csak anyukammal ketten elek

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, a szüleim elváltak 9 eves koromban, anyukammal sok nehez helyzeten mentunk keresztul, a batyam meg kulfoldon el. Anyuval mi mindig igazi baratnok voltunk, akinek mindent elmondok. Sosem tekeregtem, 19 evesen kezdtem el fiuzni, 21 evesen voltam rosszabb tarsasagban, amikor sokat alkoholizaltunk, akkor anyu majdnem kirakott. Neha sokat veszekedunk, mert ha elmegyek egyik penteken es mennek a masik penteken, akkor mar kezdi, hogy most voltal, es hogy te mar jartal eleget szorakozni. Felelosseg teljes munkam van, ha hetkoznap mentem ki teazni, mar 11kor telefonalt, hogy menjek haza. A baratnok mindig ki vannak akadva, ugy kepzlnek engem, mint egy kalitkaba zart madarat. Es valo igaz, hogy nk okan is, neha amikor kimozdultuk, jo sokat itunk, es kis varosban nem nezik jol szemmel az ilyet. Mindig kozos kasszan voltunk, iskolaban vegig elso tanulo voltam, hogy osztondijat kapjak, egyeemet latogatas nlkulin vegeztem, es volt egyszerre ket allasom is. Igaz, hogy az egyetem sok penzunket elvitte, de leraktam a fizetesem. Most nagyon jol keresek, hitelunk van, amit torleszteni kell. es n egyik este talan mikor valakivel osszeultunk, o evett, ivott, elmondja, hogy a pnzenek a gazdaja, talan ebbol kifolyolag, de kezdtem anyunak, hogy en ezentul csak ennyi penzt rakok le, mert ugy akaom mint a tobbi,hogy legyen penzem elmenni szinhazba, vagy megenni egy pizzat. De akkor anyu jott, hogy hat mindjart lejar a hitelunk, es jon a nyar, es akkor lesz penzunk, s akkor tudunk sporolni, mire en kezdtem, h en akarok sporolni, hogy en rakjam le. S akkor anyu kezdte, hogy elfelejtem, hogy honnan jottem, hogy ami penzt a batyam kuldott anno, azt az en iskolamba raktuk, hogy elegedetlen vagyok, pedig van sok szep ruham, hogy pakoljuk ossze a holmimat es koltozzek el. En csak onallobb szeretnek lenni, hogy en valasszam meg a barataimat, azt hogy milyen ruhat vegyek, hogy oda mehessek es akkor amikor akarok, es ha ossze jovok egy fiuval, aki anyunak nem tetszik, akkor ne fenyegetozzon a kilakoltatassal, volt nekem mar a kulcsom is elveve, de igaz, hogy mar hagytam is el bulizaskor. En nagyon szeretem anyukamat, az eletunket, de a fiatalsagom elmulik, baratokat veszitek el miatta, mert nem enged valahova, vagy csak egyszeruen nem megyek, hogy neki megfeleljek. nem tudom mit csinaljak, mar nem tudom mi a helyes
2014. máj. 4. 11:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%
9-es: Hol tisztalelkű a kérdező? Leírta hogy 21 évesen rossz társaságba keveredett meg alkoholizált, még az anyja is kiakarta rakni. Ez sok minden csak nem tisztalelkű!
2014. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%
11: te nagyon primitív, volt oka rá. Az ilyen megbocsájtható. Te pedig gondolom ok nélkül is innál, mert olyan primitív a természeted.
2014. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

12-es,

Mi lett volna az oka ra? Sehol nem irja.

Te miert primitivezel le itt valakit? Mire fel? Ki vagy? Lehet egy nagy senki.

2014. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az önálló életnek egyetlen egy feltétele van: a külön háztartás. "...hitelünk van..." KI a hitelfelvevő? KI írta alá a hitelszerződést?

A pénzügyi dolgot nem keverném az életközösségetek érzelmi részével. Ha a Te hiteled, akkor fizesd a rád eső (50%) hitelrészletet. Ha az anyukád vette fel a hitelt, és az erején felűl, akkor az ő döntése volt. A döntéséért mindenki maga felel. Az egyáltalán nem helyes, ha a teljes fizetésedet le kell adnod. Ha két személy együtt él, mindenki fizesse a rezsi költség felét. Nem látom be, miért kell Neked az édesanyád "extra" kiadásait finanszíroznod - itt nem a lakástörlesztést értem.


NEM HELYES: ha az anyukád az ő lakása lakástörlesztésébe akaratod ellenére bevon

NEM HELYES: ha az anyukád a rezsi költségen kívűl a maradék fizetésedet is elszedi

NEM HELYES: hogy beleszól, kivel barátkozz

NEM HELYES: hogy érzelmileg zsarol, " S akkor anyu kezdte, hogy elfelejtem, hogy honnan jottem, hogy ami penzt a batyam kuldott anno, azt az en iskolamba raktuk, hogy elegedetlen vagyok, pedig van sok szep ruham, hogy pakoljuk ossze a holmimat es koltozzek el. "

Ha a barátnőd lennék (és nyilván a javadat szeretném), akkor azt mondanám, költözz el, amilyen gyorsan csak lehet.

Én abban nagyon bízok, hogy Te nem vagy olyan gyáva nyúl, mint aminek anyukád Téged elképzel. Az első lépés mindig a legnehezebb: az elköltözés. Utána minden a normális kerékvágásba fog rázódni. Ha az anyukád ilyen mértékben manipulál Téged, az egészségtelen. Egy napon arra eszmélsz, hogy "elveszett" a saját életed, és a már idős édesanyád életét éled Te is. Barátok nélkül, partner és család nélkül.

2014. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. Ideje. Viszont készülj fel hogy anyukád azután is fog uralkodni rajtad. Amikor közölni fogod hogy költözöl, akkor majd jön a zsarolással hogy eltartott, milyen hálátlan vagy. Ha marani fogsz, akkor viszont neked sose lesz saját családod.
2014. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
ha vele ja bocsi maradsz jó úton vagy a vénlányság felé(ja bocsi szingliség)
2014. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom magam rossznak, követtem el hibákat, de melyik fiatal nem :) az okom meg a bulizásra az volt, hogy már gyerekkórom óta azon vagyok, hogy mit honnan hogyan fizetünk ki, hogy én nem tehetem meg, hogy nekem most nincs állásom, vagy hogy anyu aputól kérek pénzt egy blúzra, s a túlzott megfelelés anyunak, aztán meg a felelős munka, hát jól esett egy két pohár bor mellett kicsit gondalannak lenni. A hitel a központi rendszer, egy új butor, az iskolám miatt van, és én azért felelősnek érzem magam. Várom már a külön költözést, de magányos is leszek, ugy a helyes ha van barátod es vele osszekoltozol, de ahanyszor osszeveszunk en itthon ulok, igy szukon lesz baratom is. És én tényleg arra gondoltam, hogy anyunak igaza van, hálátlan és önző vagyok, nehéz átlátni, hogy most mi is van jól
2014. máj. 4. 13:49
 18/20 anonim ***** válasza:

"És én tényleg arra gondoltam, hogy anyunak igaza van, hálátlan és önző vagyok, nehéz átlátni, hogy most mi is van jól"


Ha évekig pórázon tartanak egy állatot, akkor ha le is veszik a láncot róla, akkor sem rohan el lélekszakadva, hanem a lánc közelében marad.


Mit gondolsz, miért vagy ennyire NEM ÖNÁLLÓ személy? Sem cselekvésben, sem gondolkodásban???


Azt hiszem, bőven kaptál jó, és használható válaszokat. A kérdés az, hogy akarsz-e változást? Ha az emberből hiányzik a bátorság egy döntés megtételére, akkor bizony megérdemli a sorsát.

2014. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Anyukád felnevelt, taníttatott, iskoláztatott, amiért jó és helyes, hogy hálás vagy. De ezt a hálát nem most kell lerónod. Most élned és élvezned kell az életed, nyitni a világ felé, dolgozni, alkotni, önállónak lenni. Amikor anyukád már idős lesz és beteg, akkor lesz nagy szüksége a segítségedre, kvázi akkor kell "törlesztened". Nem most. Most az a helyes, ha éled a felnőtt életed, bűntudat nélkül.
2014. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnkinek a választ!
2014. máj. 4. 21:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!