Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet önálló ma önálló...

Hogy lehet önálló ma önálló életet kezdeni Magyarországon?

Figyelt kérdés

18 éves, harmadikos gimnazista lány vagyok. Az utóbbi fél évben egyre erősödik bennem az érzés, hogy már nem bírok megmaradni itthon, már unom az itteni légkört, önállósodni akarok. Természetesen a gimnázium végéig itthon maradok, de utána szívesen felköltöznék Pestre, ami fél órára van autóval, vagy esetleg egy jó messzi egyetemre mennék, ahol lakhatnék kollégiumban, és messze lennék az otthonomtól.

Viszont ugye diákként csak tesco szintű állások tölthetőek be, minimálbérrel, az egész elmegy az alapvető életbenmaradáshoz szükséges dolgokra. Hogyan lehet ebből a körből valahogy majd kiszállni? Mert ha nem tudok félretenni, akkor soha nem fog összejönni a pénz egy saját lakásra. :S


2014. máj. 4. 16:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy az egyetem végeztével igyekszel elhelyezkedni a szakmádban és jól kereső álláshoz jutni. Az egyetem pont nem az az idő, amikor lakásra kell spórolni.


Megjegyzem, jópár évig a legtöbb ember számára elkerülhetetlen az albérlet. Ez nem szégyen, teljesen normális dolog.

2014. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
80%

Továbbtanulsz.

Szerzel egy diplomát. Máris nagyobb esélyed van munkát találni, nem törvényszerű, hogy fogod is használni azt a diplomát, de több lehetőséged van annyi szent.

Ja és addig otthon maradsz, lehet, hogy unalmas, de basszus, valamit valamiért.

2014. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kitartással...

Türelemmel, néha sok rosszat el kell viselni főleg az elején, ha nincs szülői háttér

2014. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Ha eddig nem tetted volna meg, akkor egyetem alatt megtanulsz egy idegen nyelvet. Diploma után elmész külföldre, ott a minimálbér feléből is meg tudsz élni ugyanolyan színvonalon, amire a magyarországi fizud egészen elmenne. A többit félreteszed, így 1 hónap alatt forintba átszámolva kb. 150 ezeret megtakaríthatsz. De ha jó szakmád van, akkor akár sokkal többet is kereshetsz a minimálbérnél. Aztán pedig vagy kint maradsz végleg, vagy pár év múlva hazajössz és veszel egy lakást.
2014. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Ugy lehet mint bàrhol màshol. Vagy beàllsz a sorba és dolgozol és éled az àtlagos életed vagy talpraesett leleményes vagy és vàlalkozol. Vagy bejön vagy nem. Csak legyen valami amiben jó vagy és akkor megtalàlod a helyed. Az előttem szolókhoz annyit füznék hozzà hogy szaközépiskolai éretségim van 30 éves vagyok van egy Kft.m 2 volt gépészmérnök osztàlytàrsam is nàlam dolgozik akikkel régen is nagyon jóban voltam és anno nem értették miért nem akarok főiskolàra menni. :) Szóval itt nem az a lényeg hogy ki mit tanul hanem kell valami plusz valami àllandó csinàlni akaràs és makacssàg. Ja és kitartàs és menni a cél felé mindenàron. Nem kell megtorpanni és plàne nem hagyni magàt lebeszélni dolgokról. Mindig menj a sajàt fejed utàn kedves kérdező ha valamit màsképp csinàlsz az nem mindig tetszik màsoknak de lehet abban lesz a nagy pénz!
2014. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

"A többit félreteszed, így 1 hónap alatt forintba átszámolva kb. 150 ezeret megtakaríthatsz. "


Te sem voltál még külföldön. Az 1000 eurós 3 műszakos gyári bérből szerinted hogy tesz félre 500-at, amikor kb. ebből 3-400 a lakhatás egy kisvárosban (albérlet+rezsi), és akkor netán még enni is kellene és benzint, biztosítást is fizetni? (példa: 10km-re lévő munkahely, átlagos fogyasztású autó esetén a benzin olyan 50-60, a biztosítás és adó 60-80 havonta pl., tehát erre is élből elmegy 120-140 min.)

2014. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, pl nem 1000 eurót keres (ennél az összes ismerősöm többet keresett), nem egyedül lakik (máris nem 400 a lakhatás csak 200-250), nem autóval jár 10km-re lévő munkahelybe hanem közelben lévő munkahelyre veszik fel (esetleg bentlakásosba) stb.
2014. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Kiemelném a lényeget: "HA".
2014. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kitartassal es szorgalommal. Minel tobb tapasztalatot szerzel, annal jobb munkakra tudsz jelentkezni.
2014. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Megint olyan osztja az okossagot kulfolddel kapcsolatban, akinek fogalma sincs rola.

Skandinav orszagban elunk, a lakhatas forintban 480ezer, elelmiszer 200ezer. Ket fore! Ezer euro itt semmire sem eleg.

Kulfoldet megprobalhatod, de nyelvtudas nelkul eselytelen, illetve sporolt penz nelkul szinten. Ha idejossz, forintbqn minimum masfelmilliot kell hoznod, hogy egyaltalan elindulj.

2014. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!