Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet önálló ma önálló...

Hogy lehet önálló ma önálló életet kezdeni Magyarországon?

Figyelt kérdés

18 éves, harmadikos gimnazista lány vagyok. Az utóbbi fél évben egyre erősödik bennem az érzés, hogy már nem bírok megmaradni itthon, már unom az itteni légkört, önállósodni akarok. Természetesen a gimnázium végéig itthon maradok, de utána szívesen felköltöznék Pestre, ami fél órára van autóval, vagy esetleg egy jó messzi egyetemre mennék, ahol lakhatnék kollégiumban, és messze lennék az otthonomtól.

Viszont ugye diákként csak tesco szintű állások tölthetőek be, minimálbérrel, az egész elmegy az alapvető életbenmaradáshoz szükséges dolgokra. Hogyan lehet ebből a körből valahogy majd kiszállni? Mert ha nem tudok félretenni, akkor soha nem fog összejönni a pénz egy saját lakásra. :S


2014. máj. 4. 16:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Hát, én 28 évesen ugyanezt kérdezem... :(
2014. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Arra nem alapoznék hogy ha elvégzem az egyetemet, utána jó fizetésért dolgozok.. Ugyanis nekem csak 2 szakmám van, egy gyárba vettek most fel 5 embert közöttük van egy egyetemista csaj aki nem kap munkát már 5 hónapja. Neki azért rosszabb, hisz 3x is elgondolkozik azon hogy mit csinált rosszul.

De mivel nincs protekciója, nincs jó ismerőse, így nem sokat ér itthon a végzettsége.


Önálló életet akkor tud kezdeni az ember ha vagy megismerkedik valakivel, és ketten összespórolnak annyit hogy tudjanak házat, lakást venni. vagy pedig gyűjtesz míg otthon laksz, és már fillérekért lehet venni panellakást.

De 18 évesen bőven nem ezen járna az agyam, hisz fiatalként semmi garancia nincsen arra, hogy egyik hónapról a másikra nem dobnak ki a munkahelyről, csak mert fiatal vagy, mondván talál mást. Közbe meg az albérlet vagy a számlák ott várnak, utána kénytelen leszel hazaköltözni mert bebuktad az önálló létet

Unokabátyám így járt 23 évesen.

21F

2014. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

5. Vagyok. Csak nagyokat nézek itt a külföldi béreken. Nekem egy Kft.m van mint màr irtam és csak pislogok.Nagyvàrosban van a cég nyugati orszàgrészben 24 en dolgozunk velem együtt. Pici felvilàgosítàsként vagy érdekességként leírom pàr ember bérét. Mindenkinek jàr 8000ft erzsébet utalvàny. Amiket leirok netto bérek tehàt amit kézhez kapnak. Nàlam nincs susmus mindenki annyira van bejelentve amenyit keres.

Targoncàs 2müszak: 180.eFt nettó gyerek nincs 24 éves

Sofőr: 7-15 óràig:3.5 ös kisteher: 210.eFt nettó gyerek nincs 37 éves

Gépészmérnök: 340.000ft nettó gyerek nincs 33éves

Info mérnök: 420.000ft nettó 3 gyermek 38 éves

Betanított munkàs: 140-170eFt attól függ hàny ève van nàlam 2műszak

Üzem vez: 280.eFt 2 műszak

Titkàrnő: 240.000ft 8-16 ig

Ennyit izelítönek. A kajajegyen kívül egyéb kafetéria nincs. Karàcsonykor szoktam adni bonuszt bruttó max 50e Ft ot

Kedves kérdező ezt csak azért irtam le hogy aki iskolàba jàr annak is legyen fogalma kb mennyit lehet keresni itthol. Persze a bérek mindenhol màsok. Én is tudom ,hogy van aki 80 ezret keres. Csak akkor azt mondja meg valaki miért nem talàlok 110 nettoért takaritónőt fél éve?

2014. máj. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató a külföldi munka. Sajnos Ausztriában nem tudnék munkát vállalni, mert nem beszélem a nyelvet. Két nyelven tudok, és nyáron egy haramdik tanulásába is belekezdek, ami hasznos lehet, mert itthon kevesen beszélik. Talán a nyelvtanulásban lehet pénz, bár nem ez az, amit legszívesebben csinálnék.

A találékonyság és a szorgalom tényleg többet ér, mint a diploma. Gondoltam már rá, hogy belekezdek egy kis vállalkozásba, amit otthonról tudnék kényelmesen csinálni, csak még azt nem tudom, mennyire lenne kereslet a termékeim iránt, de majd meglátjuk. :) De egyetemre mindenképp megyek, mert rendesen meg akarom tanulni azt, amivel majd a jövőben foglalkozni szeretnék. Csak sajnos itthon nincs nagyon lehetőség azon a területen elhelyezkedni.

Én a jég hátán is megélek, és nagyon a fogamhoz tudom verni a garast, ha szükséges, nem zavar ha spórolnom kell. Sőt, már várom, hogyan tudok majd gazdálkodni a pénzemmel. Pl. az autó nálam szóba sem jöhet.

2014. máj. 4. 17:33
 15/20 anonim ***** válasza:
37%

"van egy egyetemista csaj aki nem kap munkát már 5 hónapja"


Nem mindegy milyen diplomája van. Mondjuk egy kommunikáció szakos alapképzéssel nem csoda, hogy nem veszik fel sehova.

Az álláskeresők közül még mindig a legkevesebb ideig diplomás keres ez meg tény.

2014. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Külföldön dolgozom a lakást és a rezsit gondolom beleszámítja a cég a fizuba de még így is nettó 1000 euró körül keresek nyelvtudás nélkül. Kajára és egyébre 200 eurót költök havonta. A munka viszont NEHÉZ de spórolásra jó. Én lakásra gyűjtök.
2014. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első külföldös válaszoló, akit lehurrogtatok. Angliában vagyok pincér. A fizetésem egy egész kicsit több a minimálbérnél, egy hétre 300 font, plusz napi 5-10 font borravaló átlagosan. Egy szobát bérelek nyugis, normális környéken, 80 font/hét. Közlekedés 20 font/hét. Ezek voltak a drága dolgok. Élelmiszer, tisztálkodószer kb. ugyanolyan árban van, mint otthon, kaja kb. 3-4 font/nap, ha magamra főzök, de sokszor még ennyi se, mert a melóhelyemen sokat ehetek ingyen. Tisztálkodószert nagy tételben szoktam venni ritkábban, úgy olcsóbb, de kb. 5 font/hét körülire saccolom. Ez így összesen ha nagyon elengedem magam, akkor sincs 140 font hetente, az alapvető dolgok mellett bőven telik hetente pl. egy új könyvre vagy más szórakozásra, és még így is megmarad a fele fizum. Nem hajszolnak túl, normálisan heti 40 órában dolgozom, és szeretem a munkámat. Normálisak az életkörülményeim, nem nyomorgok, nem stresszes az életem. Nekem hiába írjátok, hogy ilyen nem létezik, mert itt élek benne, szóval ennyit erről :) Ja, és azt hozzáteszem, Londonról van szó, ami köztudottan nagyon drága város.
2014. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

13.

Arra nem gondoltál, hogy a takarítónők egy nyugati országrészben inkább kimennek dolgozni, minthogy itthon dolgozzanak 110 ezer forintért? Települj át keleti részre, találsz százat is.

2014. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
nézd, én 20 voltam, mikor összeköltöztem a párommal. Auchanban dolgoztam pénztárosként. Diákmunkának indult, a végén már 120 körül kerestem. Majd most a 4. munkahelyemen vagyok. Mi is albérletben vagyunk, még vagy 5-6 évig ott is leszünk, de javaslom, amint lesz egy kis önálló kereseted, kezdj el lakásra takarékoskodni időben. Ha tehetnénk, mi is előbb kezdtük volna. Emellett kereshetsz szobatársat, lakótársat, kevesebbet kell majd fizetni. Ez lehet a kezdő megoldás. És alakul majd.
2014. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves 18 as 13 as vagyok. Sajnos vagy nem sajnos azt nem tehetem meg hogy székhelyet vàltok azért mert nem talàlok takarítónőt. Igy marad a régi jól bevàlt nyugdijas hölgy 4 óràban meg a takarító szolgàlat.
2014. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!