Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha az anyám, NEM az...

Normális ha az anyám, NEM az anyósom, hanem az anyám így "viselkedik" velünk és a gyerekeimmel?

Figyelt kérdés

Röviden: egyke vagyok, 10 éve férjnél, kb 3 évig sokat veszekedtem a férjemmel mert mint utóbb rájöttem anyámék tömték a fejemet.

3 év fejtágitás után jött 2 év tűrés, majd a köv pár évben lassan ahogy erre rájöttem elkezdtem távolodni tőlük, majd ugye mint ahogy eleve normális lett volna , a férjemmel lettem egy egység, mi lettünk egy család, mi voltunk közös váleményen, és nem én velük, a férjemmel szemben.

Ennek eredménye, hogy megromlott anyámékkal a kapcsolat, de olyan szinten, hogymár találkozni és beszélni sem akarok velük.

Ennek az ka, hogy mára már látom azt amit anno nem, és dühit.

PL. ők senkitől véleményt, tanácsot nem fogadnak el, de ők kérés nélkül oktatnak másokat, minket.

Eljön a házunkba és véleményt alkot olyan dolgokban amirő senki nem kérdezte, és ami ha normális a kapcsolat még lehet bele is fér, de egy ilyen kapcsolatba nem!

PL vettem egy uj mosgépet, miért nem száritosat vettem.( külön vettem száritot MERT én igy akartam). Ennek pl ugy adtak hangot: esett az eső" na akinek volt esze száritosat vett". (jelzem a száritó két napra rá jött meg a futárszolgálattal.

Ilyen és ehhez hasolnók után kitálaltam nekik, abból , hogy miből van elegem, hogy oktatnak okitanak, okoskodnak, holott a saját életüket nincs fogalmuk hogyan kéne élni. Nagyszüleim segitettek nekik egész életükben, hiába dolgoztak állandóan mindketten, elverték a pénzt,elszórakozták, engem 16 évesen egyedül hagytak itthon hogy külföldön héderelhessenek, most meg ott tratanak, hogy 50 évesek unják a munkát, abba is hagyhatnák de nem tehetik mert a sok pénz amit kerestek az elmult 20 évben , mind elverték, a fölöslegesen épitett házukon kivül semmijük nincs.


Szóval pár hó mosolyszünet után próbáltam bár fogcsikorgatva ujra kapcsolatot tartani velük, egy pár alkalommal jo is volt, visszavettek, de eltelt egy hónap és ujra ott tratunk, hogy ha mi nem vagyunk itthon, a nagyobbik gyerekkel és a kicsikkel itt vannak nálunk, a nagylány visszamondja miket mondnak. Nem jo az amit mi eszünk, nem jo amit mi iszunk, ők biztos nem adnának a gyereknek, nem jo a gyerek biciklije, nem jo a kert, nem jo a picibabáknak a tápszere mert büdös, nem jó semmi.

Második hónapban ott tartunk , hogy becézgetem a kisfiam, és az anyám beszól,hogy nem is kopasz még ugyancsak van haja ne mondjak ilyet. (kis kopasznak hivom születése óta, meg kis pogácsafejnek :) erre is beszólt, hogy nem is kövér ne mondjam már.


Önerőből végeztem egyetemet ,ert mint mondtam 16 évesen magamra hagytak itthon, férjemmel együtt több ingó és ingatlant sikerült eddigi rövid életpályánk alatt megszerezni, 3 gyerek boldog szülei vagyunk, 2 autónk van, had nem soroljam, mindenünk megvan ami 30 évesen meglehet sőt!


Erre ők akiknek 50 évesen semmijük a vacak hzukon kivül, folyamatosdan becsmérelnek birálnak, és a nagyobbik gyermekünket ellenünk hangolják annak ellenére, hogy volt már emiatt mosolyszünet is.


Mit tehetek??? A be be szólogatások épp hétvégén voltak, és már ott tartok, hogy látni nem birom őket, utálom őket, haragszom rájuk, soha nem segitettek nekünk, most mégis becsmérelnek bennünket. Miért kellene nekem ezt elviselnem türnöm? A férjemnek miért kéne?

Mit csináljak, ha már olyan szinten tartok hogy a telefont felvenni nincs kedvem, ha látom hivnak, találkozni nem akarok velük de mivel ujra belementem a játékba 2 hónapja ezért most nem tudom hogyan szakitsam meg ujra velük a kapcsolatot.



2014. máj. 5. 11:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

Ennyi a lényeg: oá oá anyum nem szeret, jaj oá oá..

Fel kéne nőni!

2014. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Hat valahol neked sincs igazad.

Kritizalod oket, az egesz eletuket, sot Te meg melyebbre is mesz.

In pl. ilyen dolgon senkivel nem vesznek ossze, hogy szaritos vagy anelkuli mosogep.

Amiert ok dolgoztak, es hogy hova ment a penz, semmi kozod, foleg nem most, nem eheztel, gondolom.

Amugy en nem hivnam agyerekm pogacsafejnek, az biztos. Lehet ramarad. Foleg a tobbi gyerekek elott. Ebben tuti igazad van anyukadnak. FElnott, sikeres vagy. Tartsd a kapcsolatot ha akarod, ha nem, akkor nem. Mi ebben a nehez?

Amugy szuloktol nagyon szep es jol jon a segitseg, de nem 100%-ban kotelesek megteremteni mindent a gyerekuknek.

Gyerekeidet ugy neveld, hogy se a szuleid se masok ne tudjak ellened hangolni oket. Majd mikor kikerulnek a hazadbol, majd dontenek, hogy hogy es mint.

2014. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Talán egyszerűen csak arról van szó, hogy irigykednek és ez az érzés felülírja náluk a gyerekük iránti szeretet és tisztelet érzését. Vannak ilyen emberek, ilyen személyiségek, nem lehet mit kezdeni velük.
2014. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Csak annyit kell tenned, hogy elengeded a füled mellett a neked nem tetsző beszólásokat. Gyereket szülő ellen akkor lehet hangolni, ha a gyerek úgy érzi, nincs jó kapcsolata a szüleivel. Ezt egy-két beszélgetéssel a gyerekkel meg lehet tárgyalni. Persze,ez életkortól függ.
2014. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod velük tartani a kapcsolatot, akkor nem kötelező.


Nem értem miért kínozzátok mindannyian magatokat olyan dolgokkal, amiket nem szerettek, de még csak nem is kötelező (mint mondjuk egy rossz munkahely).


Az élet rövid, foglalkozz azzal amit szeretsz, és azokkal akiket szeretsz.

2014. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Miért szakítanád meg a kapcsolatot? Azért mert máshogy gondolkodtok a dolgokról? A legtöbb szülő szerintem ilyen, elmondja, hogy ő ezt vagy azt nem így csinálta volna, nem ilyet vett volna. És? Én ebben semmi rosszat nem látok, néha idegesítő, de ezért nem tudnék ennyire megharagudni.

Nekem inkább úgy jön le, hogy neked már cikik a szüleid, ezért nem akarod tartani velük a kapcsolatot.

2014. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ezt naaaaggyon egyszerűen meg lehetne oldalni. Anyám 18 évesen elköltözött otthonról és amíg élt az anyja (náluk ő volt csak a baj főforrása) addig feléjük se nézett.


Mi tart vissza attól hogy ne tartsd velük a kapcsolatot?

2014. máj. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem szeretnek ugy valaszolni, h igen, normalis - vagy nem, nem normalis. Vannak ilyen szülök, es Neked nem (sem) egyszerü...

Sztem eyg pillanatra allj meg, gondolj at 2 dolgot:

1. jobb lenne, ha mindent radhagynanak, es amiben nem ertenek egyet, abban is tamogatnanak?

2. mi okozza itt a problemat pontosan?

En ugy latom, h egyszerüen rosszul fejezik ki magukat. Mert ök sem tanultak meg a nagyszülöktöl... (es Te megtanultad valakitöl? Te hogy fejezned ki magadat a neked nem tetszö dolgokban?)

Amit tennek:

1. Leforditanam magamnak ("aha, nem tetszik nekik a mosogep... ahelyett h megkerdeznek, h miert vettem szarito nelkülit"). Majd ATGONDOLNAM, erdemes-e valamit valtoztatnom. Pl a gyereked becezgetese bocsi, de lehetnel kedvesebb is... (A szavak erejeröl nem is beszelve, inkabb azt foglald szavakba, amit szeretnel, mert ugye nem akarod, hogy ne legyen majd haja?!)

Egyben azt is "gyakorolnam", hogy en majd ugy kerdezem nagymamakent a gyerekemtöl: "Miert nem szaritosat vettel?" Ugye, milyen mashogy hangzik? Ezen biztos nem sertödtel volna meg, hanem valaszoltal volna, h azt külön keszülekben veszel.

2. Megkernem, hogy mashogy tudassak, ha valami nem tetszik, mert igenis hajlando vagy atgondolni. Nem az a baj, h mas a velemenyük es h ezt tudatjak, hanem AHOGY tudatjak, ugye? Ezt többször es nyomatekosan elmondanam nekik higgadtan, mert ugye a cel a megegyezes, hogy ezutan jobb legyen. Többször, mert egy eleten keresztül rosszul mondtak, es a megszokas nagy ur sajnos (emiatt szoknak le nehezen a cigiröl, etelekröl...stb). Javasolnam nekik, hogy kerdes formajaban fejezzek ki a velemenyüket! Igy mashogy hangzik, mindegyikötöknek jobb lesz.

2014. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Több millió forintot legomboltak rólam kedves első válaszoló, tehát nem arról van szó, hogy nem szeret.

Eladtam a láakom, elkértéka pénzt, hogy felépitsenek egy házat amit nem is használnak mert nem itt élnek, és a pénz sose került vissza.

Sose kértem, de nem is adták.

Kértek mástól is, az a más adott nekik, cserébe az én földemet adták neki a pénzért, tehát a földemet is elherdálták.

A férjemet és engem folyamatoisan kritizálnak, az életünket, a családunkat, a döntéseinket,miközben ők az elmult 10 évben semmit nem segitettek nekünk.

Nem szeret? Lecarom. 14 éve megvagyok a szeretete nélkül, ezután is megleszek.

Csupán megoldást keresnék arra, hogy a minimális kapcsolat a gyerkeim, az ő unokáik miatt fennálljon, anélkül, hogy ők , a mi hátunk mögött ellenünk zenditenék a gyerekeinket, ócsárolnának bennünket.

2014. máj. 5. 14:22
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

OK, ertelek kerdezo, de miert csak most jon ki ez a fajdalom?

Tobb milliokat es a foldet te kerested meg, vagy csaladon keresztul jutott hozzad? Ne valaszolj, semmi kozom hozza, csak ugy kerdem. Szerintem Neked mas bajod is van, massal sem vagy boldog, ha most jon Rad ez a szuloi utalat, meghozza ennyire.

2014. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!