Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önzőség, hogy így érzek a...

Önzőség, hogy így érzek a (mostoha) fiaimmal szemben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amikor megismerkedtünk a férjemmel egyedül nevelte a két kisfiát. Akkor 3 és 4 évesek voltak, tehát nagyon kicsik, rögtön összenõttünk, imádom õket. Az anyjuk a kicsi 1,5 éves korában egyszerûen lelépett... azután nem is hallottunk felõle egészen 1 évvel ezelõttig. Hozzátenném 10 és 9 évesek a fiúk, szóval sok idõrõl van szó. Férjem megengedte, hogy lássa õket, kezdetben felügyelettel,mostanra 2hetente a szombatot vele töltik. Eleinte csak egy nénit láttak benne, mostanra már szorosabb a kapcsolatuk. Persze érzem, hogy engem jobban szeretnek, de távolodnak. Nem is az a gondom, hogy megszerették, mert örülök neki, hogy nem úgy kell felnõniük, hogy az anyjuk lelépett, mert ez nagy teher lenne. Hanem egyre több a feszültség itthon. A kisfiam fél éves, nagyon féltékenyek rá. Hiába mondom nekik, hogy szeretem õket, szervezek velük programokat is. A kisebbik már egyszer a fejemhez vágta, hogy nem baj, neki úgyis van igazi anyja. Máskor a keresztnevemen hív, pedig anyának szokott. Utána bújik, mondja, hogy szeret. Nem tudom mit tehetnék. Érzem, hogy az anyjukkal egyre szorosabb a kapcsolatuk, és úgy érzem féltékeny vagyok.. tudom, hogy kicsinyesség, de nem tehetek róla. Mindig én voltam az anyjuk, szeretem õket, ez a nõ pedig csak visszasétál. Kéthetente egy napot persze könnyû jó fejnek lenni, nevelni meg mi neveljük õket

2014. máj. 14. 08:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

össze vannak zavarodva - ha ilyent mond akkor nyelj egy nagyot és ne reagálj csak mutasd ki h mennyire szomorú vagy miatta

te legyél olyan mint voltál

mesélj nekik arról h milyen voltak mikor kicsit voltak mennyi gond volt és mennyi vicces dolog - nálam ez bejött testvérféltékenységre :-)

2014. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!