Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ne haragúdjatok, nem provokatí...

Ne haragúdjatok, nem provokatívnak és bántónak szánom a kérdésemet, de mi mostanában ez az "adjunk minél különlegesebb és furább nevet a gyerekünknek" divat?!

Figyelt kérdés

Vagy csak ez az oldal van tele hülye név mániás anyukákkal? Annyi szép fiú és lány név is van. Miért van mindenki megőrülve a furábbnál furább nevekért?

Szerintem baromi nevetséges amikor megkérdezik a szomszédok nagypapit/dédipapit, ő meg csak fél perces gondolkodás után tudja megmondani az unokája nevét...


Sejla, Sejke, Nola, Lola, Lora, Lara?!

Ma a baj a Nórával, Laurával, Lilivel, Julcsival, Zsófival? És akkor a fiúkról ne is beszéljünk...



2012. márc. 27. 09:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, de amiket felsoroltál, azok sem annyira hétköznapiak (talán a Nóra kivételével), legalábbis mifelénk nem.


De... mindenki döntsön úgy, ahogy akar! Legyen már joga hozzá!!! Szerintem.

2012. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Sokan azt hiszik,hogy a fura nevektől különlegesebb lesz a gyerekük,mert a nevétől függ,hogy milyen lesz.
2012. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom rossz dolognak. Kissé egyhangú, ha már a 10. Andrással ismerkedem meg.

Jó persze azért nagyon extrém nevet én sem adnék a gyerekemnek. (Valakit Manónak hívnak.)

2012. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az elsö Annamari vagy Béla bejött a divatba bizony az is nagy ámélkodás volt. De mindig jönnek mennek, maradnak új nevek, és hogy most fura 10 év múlva nem lesz.


Habár nekem a lányom Emma ami most ezer van belöle, de volt hogy ez volt idegen hangzásu embereknek.

2012. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdésed magában rejti a választ: DIVAT!

Aztán ezt is mint a ruhadivatot, van aki követi, és van aki nem. Persze ezt könnyebb követni, mint ruházkodás terén,mert fura nevet adni nem kerül pénzbe, mint a ruházkodás. Így többen követik.


Plusz szerintem felnőtt már egy olyan generáció, akiknek saját maguknak is már fura neve van, és ők maguk is lazábban választanak fura nevet.


Ez egy láncreakció.

Minél több ilyen név van, annál könnyebb elvegyülni, így egyre több olyan szülő is fura nevet választ, akik egyébként hezitáltak...hisz nem tűnnek ki a tömegből.

2012. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
47%

Érdekes. Az én lányom nevét még a 92 éves dédapja, aki nagyot halló és szenilis is megtudja jegyezni. Furcsa!

És "különleges" neve van, nem "hétköznapi", mint az Andrea, Péter, Ágnes és egyéb - mert úgyis valaki lefogja írni, hogy: - TÖMEGNÉV!


Egyszerűen az a neve, hogy: Lia Nikolett.

Mindenki megjegyzi, senkinek nincs vele problémája. Miért lenne?!

Nekem sincs problémám azzal, hogy a játszótéren 8 Hanna, 2 Zsombor, 5 Botond, 25 Attila és így tovább futkározik a lábam között.

Azzal sincs problémám, hogy az óvodában mikor szólok a Tamásnak, akkor 5 kisfiú néz rám kérdően, hogy mit szeretnék!?

Furcsa.


Tudod mi a "szánalma"?!

Amikor egy -120-as iq számmal ellátott ügyintéző ül veled szemben az Iparkamaránál, hogy a vállalkozásod után a regisztrációs adódat befizesd és megkérdezi 20 perc alatt kb. 500×, hogy Leila-nak hívják? Lotti? Luca?! és még sorolhatnám ...

Tudod, őt se, mint sokan másokat se az eszükért szeretnek/szeretünk. Mégis megélünk egymás mellett. Mindenkinek van véleménye, mint ahogy nekem is és neked is.


Nem kell ezen "felháborodnod", hogy más gyereknek a neve "különlegesebb".

És egyébként az sem tartozik rád, hogy miért Lia az első keresztneve a lányomnak, de elárulom: A férjem amerikai származású, onnan költöztünk ide a terhességem alatt. Jelenleg itt dolgozik az egyik egyetemen. A családnevünk nem a legkönnyebb kategóriába esik.

Úgy választottunk, hogy könnyen kimondható legyen.

A második keresztneve pedig egyértelműen a keresztanyjától kapta.

2012. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Divat. Ennyi.

Nekem azokkal a nevekkel van gondom, amik nevetségessé teszik a gyerek majdani életét.

Pl. Eperke. Kislánynak is furcsa, de 30 évesen bemutatkozik majd, hogy Kovács Eperke vagyok?!

Vagy azokat nem szeretem még, amiknél nem tudom eldönteni hirtelen, hogy akkor az most fiú vagy lány név: Nola, Noel... olyan unisex nevek. :D:D:D


Viszont szerintem nincs annyi furcsa név, csak koncentrálódnak a kérdések. Azt nyilván nem olvasod itt, hogy szerintetek a Juli vagy a Zsófi a szebb név, melyiket adjam. ... Viszont igaza van az elsőnek, ez mindenkinek a saját döntése, joga van hülye nevet adni a gyerekének. Majd 15-20 év múlva a gyereke úgyis "hálás" lesz érte. :D :D

2012. márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Piroska a nevem egy ösrégi név, van jelentése mint az Eperkének, még sem idegen. Gondolom az elsö Piroska is nagy vízt kavart. Vagy az elsö Virág, vagy Jácint.

Szóval miért lenne nevetséges egy jelentéssel bíró név. Farkas?

2012. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 porcukormókus ***** válasza:
84%

Különleges, nem túl gyakori nevet kerestünk a lányunknak, fontos volt, hogy ne legyen tucatnév.

Az nem volt szempont, hogy a nagyszülők mikorra jegyzik meg (bár nem haladta meg a képességeiket, akármilyen furcsa!), és az sem számított, hogy mennyire tetszik a név neked vagy bárki másnak.

Így lett Zóra a lányunk.

Mondhatnám, hogy nekem meg az a baromi nevetséges, hogy babaúszáson 3 Nórika és 3 Hanna van, de nem teszem, mert valószínüleg megbántanám vele a kislányok szüleit.

2012. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Feltűnési viszketegség. Ennyi.

Nem is a különleges, inkább az idióta nevek a szánalmasak. Mert abból is van bőven. Az ilyen szülőknek nincs annyi intelligenciájuk hogy felismerjék: a saját gyereküket alázzák meg.

2012. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!