Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ilyen nagy, rossz...

Tényleg ilyen nagy, rossz dolgot tettem?

Figyelt kérdés

Szóval, 14 éves, nyolcadikos vagyok.

Itt, mindig van a nyolcadikosoknak egy olyan verseny, ahol egy kb. 5-6 oldalas fogalmazást kell írni a múzeumról (a múzeum megad bizonyos témákat (pl. múzeum felépítése, múzeumi élet stb...). Na, én erre jelentkeztem, édesanyám sokat segített benne, de még nincs kész. Elvileg, jó pontnak, ha gyakran járok be a múzeumba, anyagot gyűjteni... Voltam bent párszor, majd most lett egy olyan verseny, ahol angol (vagy német) nyelven lehet az iskolásoknak tárlatot vezetni. Én erre nem akartam jelentkezni, és meg is mondtam anyának, hogy NEM AKAROK! De ő, mondván, hogy jó pont a zsűrinél ha megyek, így benevezett. Angolul kellett volna mondanom. Eljártam gyakorolni az angol tanárommal, de semmi kedvem nem volt az egészhez. Majd, ma mikor lett volna a tárlatvezetéses verseny, mondtam anyámnak, hogy nem megyek (igazából már tegnap este). Ő mondta, hogy de menjek, meg hogy megígértem, felkészültem menjek el, stb... Nem mentem el! Ő arra számított, hogy csak a szokásos hisztim van, de most tényleg nem mentem el. Eddig akármire nevezett, egyikhez se volt kedvem, de elmentem, MOST NEM! Majd ma amikor hazajött, és mondtam neki, hogy nem voltam elképesztő csúnyaságokat mondott: "Mi lesz belőled így?" "Most nagyon-nagyot csalódtam benned" "Jó, akkor az osztálykirándulás ugrott." "Fejezd be egyedül a fogalmazást és nyomtasd ki a saját pénzedből!" "Ez apádnak a szokása, hogy megígér valamit, aztán majd, majd, majd." "Többet velem ilyet nem fogsz csinálni" "Levettem rólad a kezem" "Normális ember leszel!" "7-kor kikapcsolod a gépet". És satöbbi. Kajak, így még nem láttam anyámat... Tehát, tisztázzuk:

Azért mert önszántamból jelentkeztem egy versenyre (fogalmazásírós), AMI NEM KÖTELEZŐ, és jelentkezés után sem kötelező leadni művet, és azért mert AKARATOMON KÍVŰL Ő benevezett egy másik versenyre, AMI SZINTÉN NEM KÖTELEZŐ, és több haverom is ment volna, de ők is mondták, hogy mégsem, AZÉRT így le kell cseszni??

Valaki magyarázza már meg...


2014. máj. 14. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Semmi rosszat nem tettél!

Nem is te neveztél arra a versenyre.

Nem volt kedved ennyi,anyudnak szerintem meg kellett volna értenie

2014. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Édesanyád szörnyű, erőszakos, és agresszív.

Ezúttal veled értek egyet.

2014. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Erről nekem az jut az eszembe kérdező, hogy Téged anyukád egyedül nevel. Nincs mellette férfi.

Igazam van?

2014. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De, van férfi. Csak, kicsit piás...


Egyébként, soha nem volt agresszív, nagyon ritkán veszekedtem vele.

2014. máj. 14. 17:48
 5/14 tollan válasza:
100%
Az anyukák már csak ilyenek szeretik ha a csemetéjük kitűnik valamiben és olykor túlzásba viszik. Főként ha van valaki mondjuk egy unokatesó vagy barátnő gyereke akihez hasonlíthat, összemérhet vele azt szeretné ha te lennél a nyerő. Az enyém még mindig próbálkozik ilyennel pedig én már 35 vagyok és gyerekem is van :) Mert mások hú mennyit dolgoznak és maszekolnak meg már mennyit haladtak az életben. Aztán rájön ,hogy fölösleges hasonlítgatnia másokhoz mert én is elkövetek minden létezőt a gyerekemért. Egyszóval semmi rosszat nem tettél anyuci kicsit makacs lehet. Idővel hozzászokik ,hogy nem vagy már annyira kicsi és van saját véleményed akaratod.
2014. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem ettél rosszat.Majd megbékél:-)
2014. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, az 5. válasz nagyon igaz. Mostanság kezdtem rájönni, hogy nem is csak az az első szempont nála, hogy tanuljak, fejlődjek, hanem, hogy másoknak mondhassa, hogy "Az az én fiam".
2014. máj. 14. 17:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen maximalista anyukák, néha a saját sikertelenségüket akarják kompenzálni, néha a saját maguktól elvárt maximalizmusukat igyekeznek ráerőltetni a gyerekeikre is. Nehéz ügy egy ilyen szülő általában, bár a te anyukád még nem tűnik annyira vészes estnek. Igyekezz kevesebb teret engedni neki, tehát jelen esetben már az elején meg kellett volna mondanod, hogy nem fogod megcsinálni és nem kezdesz el rá felkészülni, így is kiakadna, de kevésbé.
2014. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

a hisztizésen kívül le is ültél vele elbeszélgetni, hogy a másik versenyre miért nem akarsz menni?

egyébként, itt volt az ideje, hogy 14 évesen magadtól írj meg egy fogalmazást

2014. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy miért nem, ismer.


Félek, izgulok előtte, ezért nem.

2014. máj. 14. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!