Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két hetes lányunkat az apja...

Két hetes lányunkat az apja mindig piszkálja. Ha szólok neki akkor csak a vita van belőle. (? )

Figyelt kérdés
Mindig fogná, ha alszik a kicsi odahajol a kiságyba és simogatja. A kicsi erre mindig felébred. Ha szólok akkor szerinte irígy vagyok. Az elején nem is akarta a gyereket, most meg le sem tenné. Normàlis ez? Amúgy 19 éves.
2014. máj. 17. 12:31
1 2
 1/17 gömbicica ***** válasza:
66%

szerintem ne piszkálásnak vedd.

más anyukának meg az a rossz, hogy nem foglalkozik a gyerekkel az apja.

ha egyszer gyönyörködik benne, akkor mondd meg neki, hogy tegye ugy, hogy ne cirógassa, csak nézegesse. Neki sem lenne jó, ha elalszik, aztán addig "piszklnád" mig felébred.

Vagy tudod mit?

Ha ő alszik, akkor Te is ébreszd fel :-)

bár lehet nem jó az ötlet.


És mondd meg neki, hogy örülsz, hogy igy szereti a kislányát. Te is szereted mindkettőjüket. :_)

szerintem normális.

egyébként tök jó lesz, hogy ilyen fiatal szülők vagytok :-)

gratulálok a kicsitekhez :_)

és ne vitatkozzatok.

este soha ne feküdjetek le ugy, hogy tüske van bármelyikőtökben is!

Ez kőbe vésett igazság!!!

2014. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Úgy teszel,mintha csak a tiéd volna.Ne legyél ilyen,mert hamarosan egyedülálló anyuka leszel.
2014. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd békén a srácot, hagy ismerkedjen a pici gyerekével.Felébred-felébred, majd vissza alszik. Nem is értelek.
2014. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Nemhogy örülnél neki, hogy ennyire szereti. Jobb lenne, ha magasról tenne rá? Főleg ilyen fiatalon. Komolyan, sok nőnek már semmi nem jó.


28/L

2014. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
De ha a kicsi a kialvatlanságtól bőg, akkor is cirógatja a párod, igaz?
2014. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Keltegesd fel te is ot, megtudja, hogy ez milyen jo erzes... Amugy meg, ha mindig csak kezben van a baba, akkor ezt ugy megszokja, hogy mindig sirni fog, ha nincs kezben, ez hosszu tavon eleg nagy problema lehet, mert ugye a gyerek no es nem lesz mindig 3-4 kg... Mondd neki, hogy felelos szulokent ugy kell tenni, hogy a gyereknek legyen jo, mert o nem egy jatekbaba, hanem ember erzesekkel... Persze nagy orom, hogy foglalkozik vele, de majd ha nagyobb lesz, akkor lehet vele sokat jatszani; amig kicsi, addig az alvas nagyon fontos neki. Kitartas, par honap, azutan mar nem alszik annyit.
2014. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Ekkora gyereknek sok testi kontaktusra van igénye. Kell, hogy érezze a szülő (akár anyag, kár apa) testmelegét, testének illatát, szívdobogását. Ez megnyugtatja, biztonságérzetet ad neki, így alakul ki a szoros gyerek-szülő kapcsolat, ami nemcsak a gyereknek, de a szülőnek is jó. Örülj neki, hogy ilyen ez a fiatal apa.
2014. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Mondd meg neki,hogy akkor babusgassa,mikor ébren van. Az,hogy egy 19 éves apa foglalkozni akar a gyerekkel,ne adj isten ha alszik akkor is "piszkálja" bocsánatos bűn,örülj,hogy nem lépett le mikor teherbe estél,mert ez az általános tendencia ebben a korban.
2014. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ő is mindig azt mondja, hogy nem csak az enyém a kislány. Ráadásul az anyja is mindenbe beleszól.
2014. máj. 17. 13:01
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk is voltak ilyen bajok, de szerintem ez nem a kortól függ (mi 29 és 28 évesek voltunk akkor).


A párom az elején nem tudta megállni, hogy csak gyönyörködjön az alvó kisfiunkban, mindig megsímogatta, megpuszilta a lábát stb. Nagyon aranyos volt tőle, de mikor a kicsi 3 órás ordítás után végre elaludt (iszonyúan hasfájós volt fél éves koráig és a mai napig nagyon rossz alvó), ő pedig felébresztette, akkor nem épp az aranyosság jutott elsőként eszembe. Addig amíg a kedveskedése következményeit nem látta, én mondhattam neki bármit, nem értette, hogy miről beszélek, illetve a fejemhez vágta, hogy ki akarom sajátítani a kicsit. Én végül azt vezettem be, hogy ha felébreszti, akkor ő is altatja vissza és nem rohanhat hozzám, hogy "Jajj csinálj valamit, mert úgy sír!". Az első 2 ilyen többórás séta-ringatás-leteszem-ordítás-séta-ringatás... alkalom után rájött, hogy sokkal jobban jár, ha csak csönben nézegeti az "alvó oroszlánt" és nem piszkálja fel.

2014. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!