Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben a helyztben...

Szerintetek ebben a helyztben ki a hibás? Gyerekes lépés volt tőle?

Figyelt kérdés

Sztori: Anyukam le akarta vágni a hajam, de kb annyi hajvágó tehetsége van mint egy krumplinak. Mivel az előző fél évet is végig kellett szenvednem attól a hajkölteménytől, amelyet anyukám vágott nekem, Megmondtam neki, hogy nem szeretném, ha levágnánk egyáltalán, mert szeretném megnöveszteni, és legalább ebben hadd döntsek én. Amikor pedig már 15. perce lovagolt a témán, és én 100x megkértem hogy hagyja abba, elborult az agyam, és rákiabáltam, és egy jó hosszú monológot mondtam arról, hogy mi a véleményem erről. Ezek után derült ki hogy az EGÉSZET felvette a telefonjára, mert nagyon jól tudta hogy így fogok reagálni ha manipulál, és tessék. Megsértődött, bevonult a szobájába. Azóta nem jön ki, hiába győzködöm észérvekkel, megsértődött. Természetesen a családban senkinek se szólhatok, mert megmutatja nekik a hangfelvételt, és azonnal neki adnak igazat. Annyit szeretnék tőletek kérdezni, hogy szerintetek ki a hibás (?), és hogy mit kéne tennem hogy kiengeszteljem (?) .

12/l



2014. ápr. 21. 17:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
semmit. hagyd békén. Én még utána is kiabálnám hogy akkor pukkadj meg
2014. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Neked van igazad, ne foglalkozz vele. Mondd meg neki h ez a titokban felvett cucc is gusztustalan dolog vt.
2014. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Anyukád kissé idegbeteg lehet.

Ennyire unatkozik, hogy felvételeket készít? :S

Ha meg le kell vágni a hajadat, mert kinőtte a formáját, vagy eleve nem jó, akkor vigyen el egy fodrászhoz.

2014. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Magát a hajvágási problémát, és édesanyád reakcióját is hasonlóan megkaptam az én édesanyámtól. Semmit nem tudsz tenni, sz-ard le. Pukkadjon meg, hallgatgassa csak a hangfelvételét, sértődjön meg, hogy nem vághatja le a hajad, majd belenyugszik, ennél többet nem tudsz tenni.
2014. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Volt már 1-2 ilyesmi "idegbeteg" húzása, de mindig meglep valami újjal... Annyira nem erdekel, de azért mégis az anyám, egy fedél alatt élek vele, ne lehetek vele rosszban az elkövetkezendő 5 évben... hozzá sem lehet szólni
2014. ápr. 21. 17:43
 6/22 anonim ***** válasza:
9%

elborult az agyad és rákiabáltál???


12 éves vagy.

Gratulálok azoknak, akik szerint ez normális.

NEm értek egyet azzal, hogy felvette, azzal sem, hogy erőszakkal ős akarja vágni a hajad, és nem hallgat meg, de 12 éves gyerek vagy, akinek nem borulhat el az agya és ordibálhat a szülővel.

2014. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a baja, és nem te tehetsz róla. Minek vesz telefonra kiprovokált veszekedést? Milyen elmebeteg szülő gondol ilyesmire egyáltalán? Most komolyan! Minek kellene kiengesztelned? Őszintén úgy gondolom, hogy a legtöbbször a szülőnek van igaza az itteni kérdésekben, de anyukád puffogjon csak magában! Neki más problémái vannak, nem te. És nem fogja megoldani, csak rádpakolja őket. Ne hagyd! Olvass valamit és hagyd hogy gubbasszon. Az meg, hogy ki-kinek ad igazat a családban, tök lényegtelen. Az _igazságon_ nem változtat!
2014. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%
Azért megnéznélek benneteket, ha a ti gyereketeknek borul el az agya és kiabál veletek...
2014. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem meg igenis jogosan akadt ki, mégis mi köze hozzá hogy mit csinál a gyereke a hajával? Lehet hogy 12 éves de azért ezt csak el tudja már dönteni, és azért nem egy extrém dologról van szó, hanem csak arról hogy megnöveszteni akarja... kíváncsi lennék ha a ti hajatokat akarná levágni bárki aki nem ért hozzá köztudottan és kötné az ebet a karóhoz sokáig ti mit szólnátok! Az én agyam is elborult volna, egyébként annyit kell tenned hogy maximum a kiabálásért kérsz bocsánatot, én biztos ennyit mondanék csak, hogy sajnálom hogy kiabáltam veled, de ettől még a véleményem nem változik, nem akarom, hogy levágd a hajam, szerintem nem nagy kérés, ha növeszteni szeretném. Ennyi:D Majd leszáll idővel a témáról.. de azért hozzátenném, hogy ez a hangfelvételes dolog sem volt szép, mert egy egészből ha kiragadunk egy részletet, az nem fogja tükrözni az egészet (=jelen esetben a vitát, a kiragadott hangfelvétel csak egy részlet, nem adja vissza a teljes szituációt)
2014. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy tizenkét évesnek miért ne borulhatna el az agya, és kiabálhatna? A legtöbb szülő is megteszi, pedig igazából egyiknek sincsen joga sakál módjára üvölteni a másikkal, sőt! Senkinek nincs joga a másikat provokálni, a másikkal veszekedni, ordítozni, nemtől, kortól, rangtól, tudástól, végzettségtől függetlenül.


Gondold el, ha valaki több mint fél órán keresztül piszkál ugyanazzal, úgy, hogy többször is elmondtad, hogy nem szeretnéd, akkor te hogy reagálnál? Ne mondd, hogy mézesmázosan.

2014. ápr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!