Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azt hinni, hogy a...

Miért kell azt hinni, hogy a pénze miatt tartom vele a kapcsolatot? Normális az apám, hogy ezt elhiszi?

Figyelt kérdés

A szüleim még kiskoromban elváltak és én az apai nagymamámat évekig nem láttam. Ő nagyon gazdag (örökség, vállalkozás, szintén gazdag férjek, stb), de ez engem sosem érdekelt, kiskoromban fel sem fogtam.

Tavaly újra találkoztunk és azóta szinte naponta beszélünk, sokat vagyok vele.

Apa új feleségének ez szúrja a szemét, közölte, hogy én ezt azért teszem, mert mama pénzét akarom, biztos anya beszélt rá és teletömte ilyenekkel a fejét. Apa meg elhiszi...

Ráadásul a nőt mama utálja, apával nem is beszélt, mióta elvette feleségül, a féltesóm se érdekli.

Hab a tortán, hogy mama kifizette a jogsim és vett egy kocsit, amin látszik, hogy nem épp két forint. Sokat van külföldön (imád utazni) és néha magával visz, ez sem tetszik a mostohaanyámnak.

Mama szerint nézzek át a nőn, mert csak egy irigy kígyó, semmi más. De már így is elég rossz a kapcsolatom apával, nem akarom, hogy tovább romoljon.


Mit csináljak?


2014. máj. 18. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

17 vagyok.

Apával így se beszélek sokat, azt is csak akkor, ha én keresem. De emiatt már csak veszekszünk, mert ő nem száll szembe a feleségével, nem érek neki annyit.

2014. máj. 18. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Kerüld a rosszindulatú irigy embereket.
2014. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hanyagold apukádat. Ne hagyd, hogy beleszóljanak az életedbe a feleségével.
2014. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp elég baj az neked, hogy eddig nem volt nagymamád. Nyugodtan építsd vele a kapcsolatod, egy értelmes családtag ezt pedig elfogadja, tiszteletben tartja. Ha meg nem, az már az ő hibája és baja. Azért apukáddal próbáld meg valahogy megértetni, hogy te szereted a mamád és nem akarod újra elveszíteni. Ez a kapcsolat pedig nem rondít bele az ő házasságába.

Mondjuk picikét apukádékat is megértem ha a mamád a másik unokájával nem foglalkozik, holott ugyanolyan unokája mint te... Talán ebben te tudnál a mamádra hatni. Mégiscsak egy család vagytok.

2014. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!