Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség, az apám a főnököm!?

Segítség, az apám a főnököm!?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretném kikérni ez ügyben a véleményeteket , az alapvető tudnivalók az hogy építőipari vállalkozása van apámnak, ahogy kikerültem a suliból ( teljesen mást tanultam, eddig lényegtelen ) rögtön jött hogy dolgozzak " vele " de inkább neki, lehet hogy csak nekem esik rosszul pont a szülő - gyermek kapcsolat miatt hogy még rosszabbul bánik velem mint bármely más alkalmazottal szerintem amit náluk nem enged meg azt nálam igen hisz úgy is a gyereke vagyok és nem szólok érte vagy nem tudom pl. az hogy nem régóta járok vele pár hónapja és még nem ismertem ki annyira a szakmát hogy profi legyek benne, mert a többiek olyanok akik már a fél életüket leélték ebben és próbál leégetni előttük hogy milyen sz*r vagyok meg hogy még mindig nem tudom megcsinálni meg milyen lassú vagyok miért nem csinálom gyorsabban amikor vele dolgozok mert hogy neki hamarabb kell készen lenni mert akkor többet profitál belőle ezért van olyan hogy sokszor meg sem állunk egész nap még enni sem és reggel 6 tól este 7 kor végzünk de én ugyan úgy napi 5 ezer forintot kapok ezért a malőrért amikor ott vagyok vele és le sem állhatok, sőt amikor volt a mostani május 1.ei hosszú hétvége még akkor is lecseszett hogy miért nem tudok vele menni dolgozni persze ugyan úgy 5 ezer forintért ünnepkor / hétvégén amit barátnőmmel szerettem volna tölteni mert hogy neki gyorsan be kell fejezni pont azt a munkát ami akkor aktuális volt, meg elég rossz érzés amikor henceg vele hogy ezen egy hét alatt amikor dolgoztunk ő keresett 270ezer forintot tisztán, nekem meg napi 5 ezer forintot számolt rá hiába voltunk reggeltől estig kaja szünet nélkül...


Lehet, csak én fogom fel ennyire drasztikusan de, tényleg zavaró hogy egész nap reggeltől estig megállás nélkül hajtani kell ennyi kevés pénzért a koszban, és még úgy is bánik velem hogy nagyon sokszor leordibál ha valami kis hibát csinálok és siettet plusz a többiek előtt próbál leégetni meg minden hétvégén és még ünnepkor is próbálna beráncigálni..


Nem tudom mi tévő legyek, mondjam meg neki hogy nem akarom ezt csinálni ? Vagy változtasson hogy bánik velem ? Igazából azzal van bajom ahogy bánik velem a másik dolog az hogy a pénz is nagyon kevés... szívesen lépnék inkább másfele de hát akkor meg berágna és még annyi pénzt sem látnék mint amennyit akkor keresek ha vele vagyok....



2014. máj. 12. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igy akar kemenysegre megnevelni. Az oreg a regi iskolabol valo meg. Lehet, 45 akkor is.
2014. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem ezt tenné, akkor meg a kollégáid szekálnának szénné, így jobban jársz. Ha évek múlva is ez lesz, akkor kérdezd meg újra. :)
2014. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az egyik dolog hogy gondolom segédmunkát végzel, szóval ők kb tényleg napi 5 ezer körül keresnek. A másik hogy az hogy a főnök 270 ezret keres ahhoz a munkásnak semmi köze.Mert a főnököt veszik elő ha van valami, ha ellenőrzés van stb... Tehát ezt így ahogy van felejtsd el.

Ha még otthon laksz akkor gondolom mégis jut neked is valami abból amit ő keres. Gondolom nem fizetsz vizet villanyt stb.. Ebből mentek nyaralni .

Szerintem jól teszi hogy nem ültet be a készbe, hanem alulról kell kezdened. Egyszer ez a vállalkozás gondolom a tied lesz, vagy ha véletlen valami történik apukáddal( pl lábtörés stb..) gondolom azt akarja hogy mindent megtanulj a munkás oldaláról is. Láss bele mindenbe, ne tudjanak átverni.

Gondolj arra hogy vannak ennél nyilván sokkal jobb helyek is, de sokkal rosszabbak is. Más is dolgozik sokszor ünnepnapokon. De neked arra kell gondolnod hogy saját magatoknak csináljátok, ebből veszik a kaját, csináltat klímát, tartja fenn a kocsit amit esetleg te is megkapsz.Így nézd, és ne csak az 5 ezret lásd. Ha belejössz és jobban megy a munka, és látja benned az akarást, akkor majd emel, de amíg nem mutatsz fel semmit addig nem. Máshol sem lesz jobb, inkább rosszabb.

2014. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keress mésik munkahelyet. Amikor ennyire össze van mosva a családi élet a munakehellyel, ott előbb-utóbb gáz lesz. És nem kell félni tőle: felnőtt ember vagy, állj a sarkadra!


(A helyedben én először kimennék jó messzire pár évre külföldöre. Én ezt is tettem. Az apám volt a főnököm.)

2014. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

Feltételezem, apuci nem jelent be, nem fizeti sem a tb-det, sem a járulékaidat, csak dob napi 5 ezer forintot. Ha valóban látástól mikulásig dolgozol ezért a pénzért, akkor rendesen át lett b*szva a fejed.

Apucinak ez kényelmes, és jó. Neked nem annyira. Nem részletezem, miért, gyere rá magadtól, és keress állást.

2014. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg segédmunkát végzek még.. és annyira rossz hogy reggel 6 tól este 7 ig... reggel mindent én pakoljak ki aztán egész nap segítsek nekik meg csináljam azt amit ők már amennyire tudok, este én takaritsak én pakoljak össze aztán minden nap ez megy és ezért én annyira keveslem.. ő meg csak azt mondja hogy ő amugy is adna nekem pénzt de igy legalább megdolgozok érte és az is leszál róla hogy nekem adjon pénzt és az is hogy alkalmazottat fizessen erre.. de annyira csinálnék valami mást nem érzem nagyon jól magam ebbe a koszba egész nap meg ezek az emberek közt... bejelntve valóban nem vagyok...
2014. máj. 12. 16:08
 7/12 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

Apád nagy kópé.

Feketén dolgoztatja a saját fiát, 380 forintos órabérrel.

Egészen az első munkaügyi ellenőrzésig, mert akkor lehet, hogy mindketten mentek a börtönbe, a büntetésre meg rámegy a házatok is.

Te tudod, a Te életed...

2014. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amit még bírok az hogy... mindig mondja ha fizetés kell két héttel előtte szóljak csak akkor tud adni... aztán ha kéne valamire pénz nem ad mert aztmondja ott a fizetésed persze még meg sem kaptam aztán ennyibe marad... de nem is idegesitem magam rajta mert úgy felidegesit hogy fúú
2014. máj. 12. 16:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Te Kérdező, figyelsz is arra, amit mondunk, vagy csak úgy ontod magadból a témát?


Apád keményen kihasznál téged, kb. úgy, mintha a cselédje vagy inkább az ingyencselédje volnál. És tudod miért teheti ezt meg? Azért, mert hagyod. Nem panaszkodni kell, hanem beadni a felmondást neki és lelépni. Keress egy tisztességes állást, és állj a saját lábaidra!

2014. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit

Apád

Csinál

Büntetendő!


Olyan bírságot fog kapni egy ellenőrzésnél (gyakori az építőiparban az ellenőrzés) hogy a gatyátok rámegy.

Én megmondanám neki, hogy ha nem hivatalosan, normális munkaidőben, normális fizetéssel alkalmaz felmondasz, de örüljön hogy nem jelented fel.

2014. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!