Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos hogy elegem van belőle?

Jogos hogy elegem van belőle?

Figyelt kérdés
Szóval,az a helyzet, hogy mostanában kezd nagyon elegem lenni apámból.Azt hiszem,hogy túl sokat vár el tőlem. Az egyik mániája,hogy kezdjek el németet tanulni már 12 évesen,és így az elmúlt 2 évben folyton ezzel piszkált,és még most is,pedig szeptembertől úgyis elkezdek németet tanulni iskolában. Én mondtam,hogy elmegyek némettanfolyamra,de az nem volt jó, mert internetről "jobb". Másik,hogy kezdjek el komolyan genetikát tanulni(14 évesen!) hiába mondom neki,hogy szinte semmit nem értek abból a könyvből.Meg,hogy naponta 1 órát mozogjak,és mondhatom neki, hogy én olyan típus vagyok, hogy a mozgást,csak sportszinten szeretem(különben nem vagyok egyáltalán kövér így se,meg láb-és karizmom is van. Mostanában direkt elkezdtem gitározni, hogy kicsit békénhagyjon,de ebben is csak a hibát keresi(miért nem gyakorlok többet annál,mint amit a gitártanár felajánl)majd elkezdtem írni(időpocsékolás,ne írjak annyit). Mániája a precízség,ha kicsit rosszul írok,vagy ha meggyűrődik a papír,már az is baj.Én félénk vagyok,de az elmúlt másfél évben ez egyre csökkent,de ebből ő nem vesz észre semmit,és amikor emiatt el akartam menni pszichológushoz,nem engedte mert ő nem szereti a pszichológusokat.(most előtte titokban járok pszichológushoz,egyébként szerintem miatta volt kevés önbizalmam).Szinte nem is hallok dicséretet(de akkor is felhoz valami rosszat)és mindig másokhoz viszonyítgat.Mindig azt mondja,hogy az osztályomban a többi gyerek (szerinte) hajt előre. Hát,ehhez képest a negyedik legjobb tanuló vagyok,és aközé a 7-8 emberhez tartozom, aki tanul is. Erre csak azt mondja, hogy ahová járok az rossz hely(Csepel legjobb gimnáziumába járok)és nem ez a viszonyítási alap.Másfélóránként bejön a szobámba,és ha nem valami"hasznosat"csinálok,akkor azt rögtön a tudomásomra hozza. Én ezt már nem bírom 4 évig,hogy valaki ennyit kritizáljön,és ennyire nem megértő,bár most szerencsére lehet,hogy válnak(de nem valószínű, sajnos). Én egyszerűen csak nem akarok ilyen börtönben és ilyen elvárások között élni!

2014. máj. 18. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Eyik füleden be a másikon ki. Sajnos erre csak ez az egy megoldás van. Anyukáddal nem tudsz erről beszélni?
2014. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jogos hogy eleged van belőle, apukád finoman szólva is rossz apa. Támogatnia kéne téged abban amit csinálsz még ha kevésbé tartja is hasznosnak és igenis mindenkinek kijár a dicséret. Megváltoztatni nem tudod, neked valamiért most ez jutott. Fogd fel ezt is egy elvégzendő feladatnak, elviselni őt és vígasztaljon az, hogy vannak ennél rosszabb esetek is. Adjon erőt, hogy nem lesz ez így mindig. Kitartás!
2014. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első válaszoló,nem hiszem, hogy anyám meg tudná oldani:-(
2014. máj. 20. 16:21
 4/4 anonim válasza:

Először is ha úgy érzed hogy jó neked és használ akkor nyugodtan járj pszichológushoz...ő mit javasolt?

Másodszor szerintem nem normális ez..oké hogy nem akarja hogy elkallódj és nem ártani akar de sajnos ezzel csak árt neked,ez ....gondolom megbeszélni ezt vele nem igazán lehet.Én is csak azt tudnám tanácsolni hogy anyukáddal próbálj erről beszélni.

2014. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!