Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt hogy a fenébe fogadtassam...

Ezt hogy a fenébe fogadtassam el a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, néhány héten belül szülök. Vettünk egy lakást, aminek még bőven lesznek felújítási munkálatai, jó eséllyel előbb születik a gyerek.

Szüleim fel szeretnének jönni segíteni. A jelenlegi lakás túl kicsi, öten (mi hárman plusz szülők) nagyon zsúfoltan lennénk és nem is szeretnék 24 órában ennyi embert kerülgetni.


Egy barátunk - akivel egyébként ők is jóban vannak - felajánlotta, hogy lakhatnak nála addig. Külföldi, itt tanuló srác, 100 nm-es, két szobás lakása van, ha épp ott tartózkodik, akkor is bőven elférnének, külön szobájuk lenne. A srác egész jól beszél már magyarul, a kommunikációval se lenne gond, sőt, ő örülne, ha kicsit rá lenne kényszerítve arra, hogy magyarul kelljen kommunikálnia.

De nem, ők oda nem akarnak menni, inkább albérletet vesznek ki itt arra pár hétre - ami azt jelenti, hogy letesznek 2 hónap kauciót is, amit a rövid bérleti idő miatt soha nem látnának viszont.


Értelmes indokot nem kaptam, hogy a barátunk felajánlását miért nem akarják elfogadni, miért egy logikátlan, nagyon drága verziót erőltetnek inkább.


2014. ápr. 5. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ő bajuk. Nyilván anyagilag belefér nekik,felnőtt emberek,eldöntik mi a jobb nekik. Én sem szeretnék egy idegennel együtt lakni, és az idősebb korosztály meg végképp nem túl nyitott erre szerintem.
2014. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet ők úgy érzik, nincsenek olyan viszonyban azzal a baráttal, hogy a nyakán élősködjenek hetekig. Nekem is vannak olyan ismerőseim, akiktől elfogadnék egy ilyen ajánlatot, de olyanok is, akiktől nem. És nem azért, mert őket jobban utálom vagy kevésbé bízom meg bennük, csak egyszerűen nincs meg köztünk az a viszony.
2014. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A srác nagy valószínűséggel ott sem lenne, mert vidéken él, néha látogat csak a fővárosba. Szóval, ha meg is jelenne, max egy éjszakára. Ráadásul nagyjából a vizsgaidőszakával esne egybe, olyankor el se tud szakadni abból a városból, ahol él - tanul, vizsgázik, alszik abban a pár hétben.

Van kulcsunk a lakásához, még amiatt sem kellene talákoznunk.


A másik "ragyogó ötletük", hogy a férjem akkorra kiürülő lakásába mennének (jelenleg albérlő van ott, de lassan kiköltözik). Ez is járható út, de ők két rozoga díványt felhoznak 250 km-ről és azon alszanak. Mondtam, hogy mindenképpen kell kanapét vennünk, ágyazhatót, akkor max oda visszük először, ebben az esetben azt használják, ne utaztassanak két, ráadásul rossz minőségű bútort tök feleslegesen.

De ők felhozzák, mert úgyis el kell szállítaniuk...aztán meg visszaviszik...


Ráadásul azt csak nagyobb gépjárművel lehetne felhozni, apám sima személyautót is eléggé instabilan vezet.. Ez meg a "hogyan haljunk meg biztosan az autópályán" című mutatvány lenne.

Tényleg nem értem, hogy minek felhurcolni két szétesőfélben levő díványt, amikor adott lenne egy vadiúj bútor. De franciaágyat is kell venni, akár azt is megvehetjük kicsit előbb és azt is csak városon belül kellene mozgatni - a díványnál minden megoldási lehetőség csak egyszerűbb és kényelmesebb lenne.


Ezt se értem, hogy miért ragaszkodnak ehhez...

2014. ápr. 5. 16:19
 4/6 anonim ***** válasza:
de minek akarnak pont akkor menni, mikor te szülni fogsz? illetve miért akarnak pár hetet még maradni is? :-O
2014. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kauciót viszont vissza kell, hogy adják a szüleidnek, ha határozatlan időre veszik ki a lakást, akkor is, ha csak 2 hónapig maradnak.


Amúgy 2 szobás lakásban hogyan fértek el, ha a srác is ott van?

2014. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez az ő döntésük, ne akard rájuk erőltetni a barátod felajánlását.

Valószínűleg inkább kettesben szeretnének lenni.

2014. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!