Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vidékről Pestre költöző...

Vidékről Pestre költöző fiatalok! Titeket hogyan, mennyivel, meddig támogattak a szüleitek?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy aki vidékről költözött fel, NEM tanulás, hanem munka miatt, ők hogy jöttek ki az elején a pénzből(bevétel-kiadások-albérlet?), mennyi pénzt adtak a szüleik, vagy ha máshogy segítették őket akkor hogy, mivel és meddig? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. máj. 19. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel, hiszen van fizetésem.
2014. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, de amikor először felköltöztél akkor volt annyi félretett pénzed, hogy ki tudd fizetni előre az albérletet, plusz abban a hónapban a kiadásokat? Ezt elfelejtettem beleírni, hogy annak jobban örülnék ha olyanok írnának akiknek nem volt félretett pénzük, vagy csak minimális (100.000 alatt)
2014. máj. 19. 23:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Annyi félretett volt, hogy egy albérlet "albérletében" a részem kifizessem utána a munkámból éltem szűkösen. Vagyis a mai napig ez van.
2014. máj. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki csakis munka miatt koltozik fel Pestre, az mar elore felretesz, megsporol annyi penzt a koltozes elott, hogy ne kelljen a szulokre raszorulni.

En csak max. kajat tudnek elfogadni a szuleimtol mint tamogatast (kolbasz, sonka, jo kis hazai izek :D).

2014. máj. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én a férjem nevében tudok válaszolni, bár ő 28 volt, mikor felköltözött, igaz, 0 Ft-al, mert mivel otthon lakott, az apjának adta minden pénzét a gazdaságba.

No, ő eldöntötte, hogy feljön, félrerakott egy kis pénzt kaucióra, aztán feljött. Szerzett addig munkát, és azóta egyedül tartja el magát. Összeköltöztünk, összeházasodtunk, megoldottunk mindent. Az apja még csak nem is köszönt neki, mikor eljött, most volt a szülinapja, fel sem hívta, hogy felköszöntse a fiát. Nincsenek rosszban, de kb. ennyire érdekli a fia. Ilyen embertől milyen támogatást várunk???

2014. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az akkori barátommal közösen költöztünk fel, neki volt egy távmunkája már, én pedig itt Pesten kaptam munkát 2 héttel később. A szüleim semmivel sem tudtak támogatni, és azóta sem tudnak.


Már nem vagyunk együtt azzal a fiúval, de még mindig fent élek (a saját fizetésemből). Most már 4. éve.

2014. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En 18 voltam mikor elkoltoztem alberletbe a baratnomhoz ott volt egy kiado szoba.Az elso naptol kezdve dolgoztam de ugye fizu csak egy honap mulva lett addig tamogatott anya hoztam otthonrol zoldseget, gyumolcsot, hust, ilyesmiket szoval etelre nem kellett kolteni.Aztan az elo fuzumnak ugy orultem hogy kb 5000 ft maradt belole ugy bevasaroltam.De persze a szamlakat meg mindent kifizettem.Abban a honapban meg segitettek elelmiszerrel meg egy kis penzzel mar nem emlekszem de utana penzt sose kertem mindig eltartottam magam.Zoldeget meg hazit mindig vittem heti szinten.Jaj de reg is volt 15 eve:)
2014. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
én összespóroltam annyit,hogy egy szobát a párommal ki tudjak venni. frissdiplomásként költöztem, 0 szakmai tapasztalattal, de szerencsére 1,5 hónap alatt találtam egy szuper állást,és a barátom is el tudott helyezkedni.
2014. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki a saját lábára akar állni, ne akarjon a szülei nyakán élősködni. Már eleve úgy kell nekivágni a saját lábra állásnak, hogy összespórolja az induló pénzt. Tanuljon meg beosztani. Én egy huncut vasat nem adnék, mert sose tanul meg beosztani
2014. máj. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem penzzel szerencsere nem kellett segiteniuk de a mai napig barmiben szamithatok rajuk.kajat mindig kuldenek ha hazamegyek,hazi befott ,savanyusag stb.es az elejen vettek nekunk egy butort es a koltozesben is segitettek.
2014. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!