Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csináltátok már olyat, hogy a...

Csináltátok már olyat, hogy a szüleitek tudta nélkül elutaztatok máshová? Ha igen, mi lett a vége?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és az egyik barátommal szeretnék találkozni, akit a neten ismertem meg. Már találkoztunk egyszer, akkor ő jött el abba a városba, ahol élek. Arról a találkozásról se tudtak a szüleim. Nem szoktam hazudni nekik, de mégse mertem elmondani, mert tudom, hogy ellenezték volna. Egyrészt az internetes megismerkedés miatt, másrészt a férfi származása miatt, harmadrészt pedig számukra nem megszokott, hogy csak úgy "idegenekkel", férfiakkal találkozok. Most én szeretnék elmenni hozzá egy reggeli busszal, majd aznap délután visszautaznék. A város, ahol ő lakik 90kmre van tőlem és mondhatni ismerem, mert minden évben 1x-2x megfordulok ott. Szerintetek adódhat ebből bármilyen probléma? Tudom, hogy a szüleimnek nincs sok beleszólásuk, hiszen 18elmúltam, de akkor se szeretnék vitákat és aggodalmakat ez miatt.

2014. máj. 19. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne kamuzz, inkább vállald a cirkuszt, de ha kamuzol és bajba kerülsz, nem tudják, hol keressenek és bármikor-bármi történhet.
2014. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ha nem akarod hogy izguljanak, akkor szólj nekik. Ha pedig féltenek, akkor beszéld meg velük hogy 2 óránként pl írsz nekik... Csak hogy tudják hogy nincs semmi bajod
2014. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl jó ötlet...

Nem azt mondom, hogy a pasi egyből elad téged Amszterdamba k..nak, de útközben is ha bármi apró baleset történik veled, vagy valamiért segítségre szorulsz, akkor mit csinálsz?

A helyedben én valakivel közösen mennék át abba a városba, és "mellékesen, véletlenül" találkoznék ezzel a barátommal is, így a szüleim is tudnák, hol vagyok, nem lehet nagy baj. (Gondolom, azért nyilvános helyen fogtok randizni...)

2014. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Én 18 egy éves lány vagyok és szintén volt egy ilyen esetem, de nekem a szüleim nem ellenezték, sőt bátorítottak. Anyukám még el is kísért a városba, ahol találkoztam a fiúval. Pedig akivel én találkoztam, szintén nem magyar és a neten ismertem meg, mégse ellenezték. Én persze kicsit féltem a helyzettől, de végül minden jól alakult. :) Nem vagy köteles beszámolni a szüleidnek a dologról, ez igaz, de mindig jó, ha valaki tudja, hol vagy, hogy ha netán baj lenne, tudjanak segíteni. De ha biztonságosnak érzed a helyzetet, akkor szerintem mehetsz a tudtuk nélkül is. :)

18/L

2014. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszéld meg a szüleiddel, hogy elmész ide és ide egy barátoddal találkozni, mert meghívott. 20 évesen már nem igen kell engedélyt adniuk, de tudják hol vagy és kivel.
2014. máj. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Könyörgöm, 20 éves vagy, nem??

Miért is kellene mindenről beszámolni? Ez nem hazugság, hanem éled az életedet és kész!

2014. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Nem igazán tudtam erről senkivel se beszélni, így viszont könnyebb döntést hozni, hogy mások véleményét is meghallgathatom. Végül alább hagyott a bátorságom azzal kapcsolatban, hogy a szüleim tudta nélkül neki vágjak, hiszen lábtöréstől kezdve tényleg bármi megtörténhet.

Végül próbáltam apukámnak felhozni a témát, hogy szívesen átmennék abba a városba csak úgy körülnézni, találkozni ismerősökkel.. de nem igazán díjazta, főleg, hogy most nincs is jó kedvében. Anyukámmal könnyebb lenne ezt megbeszélni, de ő most külföldön van.

Végül arra jutottam, hogy őszintén elmondom a barátomnak, hogy mi a helyzet, vagy megérti vagy nem, de én nem szeretnék tovább görcsölni ezen.

2014. máj. 19. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Az van, hgy jobb felvállalni a konfliktust, és az igazat elmondani, mint mindig valami ötletet keresni, hogy mit mondj nekik. Én is így voltam a szüleimmel, de inkább elmondtam, és ha nem is tetszett nekik, egy idő után megbékéltek a dolgokkal.
2014. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Ha igen, mi lett a vége?" Hát utána hazamentem.
2014. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nagyon szánalmas vagy 20 évesen...
2014. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!