Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Benneteket mennyire támogatnak...

Benneteket mennyire támogatnak a szüleitek lelkileg?

Figyelt kérdés

Engem teljesen elszomorít, hogy életem kritikus helyzeteiben hiába fordulnék a szüleimhez, segítség helyett még rátesznek egy lapáttal.


Pl. Összevesztünk a férjemmel -->te választottad, mi meg mondtuk, hogy mehettél hozzá egy ilyenhez

Vagy amikor a férjem elfordult tőlem -->mert kövér vagy (volt rajtam pár plusz kiló tényleg hormonkezelések miatt, de utána le is adtam)

Egy rettentő nehéz vizsga vár rám, amin múlik, hogy megkapok-e egy állást, persze közben nevelem a kicsit, háztartás stb és már nem úgy megy mint rég, amikor "csak" tanulnom kellett, fetrengek a gyomorgörcstől, kétségbeesetten felhívom -->NAGYON tanuljál!!!



2014. máj. 17. 19:08
 1/10 A kérdező kommentje:
vagy nem dolgoztam (gyesen voltam): Mikor dolgozol már?, lett munkám: A gyerekre nem gondolsz. Karriert építgetünk?..stb
2014. máj. 17. 19:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Soha az életben lelkileg nem támogatott, ha mondtam neki valamit, hivta a testvéremet és elmondta kiforgatva neki.
2014. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ugyanez!!!vagy fordítva...ha tesómnak próbáltam elmondani valamit, ő továbbadta a szüleimnek
2014. máj. 17. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Szóval én ugy döntöttem, hogy nincs arra szükségem, hogy az anyám vagy a testvérem adjon lelkierõt.Inkább lehuztak, mint erõsitettek volna!Igy csak is magamra számithattam, és jobb is!Fel a fejjel, és felelj neki mindig ugy,hogy minden rendben van nálad!
2014. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdekes ezeken az oldalakon egészen másnak ismerhetjük meg az anyákat, mint amilyennek beállítják magukat!
2014. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szerintem amikor kisbabák a gyerekek, addig van "igényszerint táplálás", a gyerek az első, ahogy ő szeretné, köztünk aludhat stb....de valahol ez elromlik
2014. máj. 17. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ilyen, nem is én szoktam felvenni vele a kapcsolatot (ő meg csak akkor ha kell neki valami, mert vagyok még mindig olyan hülye, hogy füttyszóra ugrok).

Én az ilyeneket a legjobb barátnőmmel szoktam megbeszélni, mert tudom, hogy megért és nem adja tovább senkinek (ellenben anyámmal).

2014. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Velem is kb. így volt, állandóan sorolva lettek a kötelességeim, a hibáim, egy percig nem gondolkodott el senki azon, hogy engem lelkileg is támogatni kéne.

20 vagyok, belekényszerítettek egy általuk jóváhagyott egyetemi szakba, annyit mondogatták, hogy mit és mit ne válasszak, hogy a végén már tényleg azt hittem, én akarom.

Most egyetemet váltok, meg is mondtam, ez volt kb. 1 hete. Azóta kb egy idegroncs vagyok, szétszedtek minden módon még így, 230 km távlatból is. Én meg voltam olyan hülye, hogy nem magamtól csináltam, hanem szóltam előtte. Azóta kb. minden felületen megy a sértegetés, piszkálódás, felemlegetése az összes hibának, amit életemben elkövettem, és hivatkoznak rájuk, hogy miért nem fog ez sikerülni.

Ezzel párhuzamosan az érzelmi zsarolás, hogy nem vagyok tekintettel rájuk, szívinfarktusban fognak meghalni miattam. Közben észre sem veszik, hogy belőlem egy kupac emberi hulladékot csinálnak. Ha nem lenne mellettem a barátnőm, kb. már a csilláron lógnék szerintem...

2014. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:((( nagyon átérzem :(


én is szidom magamat, amiért már akkor beharangoztam a munkát, amikor még nem volt 100% (vagyis a vizsgáról később szóltak)...félek mi lesz, ha nem sikerül, mert már beleélték magukat

2014. máj. 18. 15:43
 10/10 Maciikaa válasza:
Igaz, még csak 13 vagyok, úgyérzem hogy a lelki állapotom egyáltalán nem érdekli a szüleimet. Szerintem pont ebben az időszakban kéne elkezdeni figyelni a gyerekre ebből a szempontból. Semmi ilyen dolgot nem is mondok el nekik, olyan barátom sincs alivel beszélhetnék erről. Csak a tanulással szekálnak mindig.
2016. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!