Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg apám, hogy...

Miért nem érti meg apám, hogy én nem ő vagyok és más döntéseim/gondolataim vannak, mint neki? 19/L

Figyelt kérdés
Más az értékrendem, teljesen mást képzelünk el magamnak mind a ketten, mint a másik, de ő görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy ő okos, én hülye vagyok, anya még hülyébb és csak azt csináljam, amit ő mondd. Aztán amikor az nem tetszik neki felháborodik és rángatni akar, mint egy játékbabát, nem érti meg, hogy nekem más döntéseim vannak, teljesen különböző a gondolkodásunk. Az agyamra megy ez, hogy tudom, soha nem fogok megfelelni neki, folyamatosan csak görcsölök meg sírok miatta és mivel csak az apám, nem tudok nem foglalkozni a dologgal, mert igenis rosszul esik, hogy neki soha semmi nem felel meg...

2014. máj. 22. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig figyelmen kívül kell hagyni a dolgait, különben majd jön az, ami pár kérdéssel ezelőtt, hogy 30 éves vagyok és apám nem engedi, hogy a magam életét éljem.
2014. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

mert a nõk hülyék, mi férfiak pedig a teremtés koronái vagyunk, mibdenkor mindenben igazunk, van az ostoba nõkkel szemben. :D


de komolyan, picit minden pasi így gondolkodik, apád csak jót akar, de õ a saját élettapasztalataira támaszkodik. erre való a kamaszkori lázadás, amin át kellene esned, hogy megtanulja, hogy nem mindig mérvadó a véleménye, tapasztalata.

Volt olyan barátnõm, akivel azért kellett szakítanom, mert hagyta, hogy az apja kikösse neki, hogy fél 9re haza kell érnie szombaton... hozzáteszem 28 éves korában.

2014. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem is vannak gondjaim az apámmal csak pont fordítva. Ő fizikai munkát végez nagyon erős de őszintén szólva nem túl okos. Én nem szeretem a fizikai munkát viszont mindig figyeltem a tanulmányaimra. Ez neki nem tetszik soha nem értette hogy miért nem akarok én is követni a családi hagyományt (minden férfi szakmunkás senkinek nincs diplomája)emiatt le is néz engem de nem érdekel. Szerintem te se adj a véleményére.
2014. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én már átestem a lázadó korszakon(úgy 11 éves koromtól 17-ig), sőt talán pont miatta még most is tart valamilyen szinten. Na de pl az már tényleg nem jó, ha 28 évesen még mindig itt tartanak viszont én nem vagyok ilyen. És pont ezért köt belém, mert mindig ellenszegülök. Tudom, hogy jót akar, de nem értem miért nem érti meg, hogy én egy más ember vagyok nem pedig ő, önálló gondolkodással...

# 3/3 Igen és nem tudja elfogadni, hogy neked az a fontos, nem?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. máj. 22. 11:47
 5/9 anonim válasza:
Beszélj vele.Apádnak meg kell értenie, hogy nem 5 éves kisgyerek vagy van saját életed és saját döntéseid felnőtt ember vagy.
2014. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyám volt hasonló helyzetben még régen, tízen évesen.

Lovagolt, kézilabdázott, és ápolónőnek tanult, ösztöndíjat ajánlottak neki egy pesti kórházban, ha oda megy majd dolgozni, mikor végzett Egerben. Amikor jött a pasikorszak, az apja átment féltékenybe, de olyan szinten, hogy nem engedte sportolni,mert mindig abban a hitben volt, hogy az éppen aktuális pasijával találkozik. Emiatt anyámnak fel kellett adnia a lovaglást és a kézizést is, de az apja Pestre sem akarta elengedni. Olyan durva féltékenységi rohamai voltak, hogy anyám alig töltötte be a 18-at és elköltözött otthonról. Most 44 éves, és csak mostanság kezd az apja rájönni, hogy mekkora paraszt volt anno...

Kérdező, nem tudsz tenni ellene, hagyd rá a dolgokat, és éld úgy az életed, ahogy te akarod. Ne hagyd, hogy rángasson, és ne hagyd hogy tönkretegye az életedet a vaskalaposságával. Ha végképp nem bírod, költözz el amint lehet, és kezdj új életet. Apád előbb utóbb rá fog jönni, hogy nem vagy játékbaba.

20L

2014. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Vagy próbálj meg vele leülni, és értelmesen átbeszélni a dolgot. Nem mindenkivel lehet, de egy próbát megér.

2014. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz vele értelmes ember módjára beszélni, ne kezeld őt úgy. Önálló ember vagy te is, nem zárhat be a lakásba.
2014. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Épp ellenkezőleg ilyen téren. Nem be zár, hanem az zavarja ha otthon vagyok. Kihagyok egy-két hétvégét egymás után buli nélkül, én már jön, hogy milyen depressziós vagyok mozduljak már ki, mint a fiatalok, stb. Érdekes :D
2014. máj. 22. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!