Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak anyunak, ha erre...

Mit mondjak anyunak, ha erre rákérdez? Mit fog szólni? Gyerekek mint mondanátok, szülők, mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Csináltam valami hülyeséget, vágtam magam 2 éven keresztül, eegyszer anyu észrevette, akkor azt mondtam, üvegszilánkokat szedtem és véletlen volt, persze nem hitte el, sokáig nyaggatott azzal, hogy ez tulajdonképpen mi, de miután több nyomot nem talált rajtam, megnyugodott, hogy csak egyszeri alkalom.

A nyaram viszont nagyon durva volt, és vannak sebek a lábamon és a karomon, amik, hiába, hogy 8 hónapja nem csináltam, még mindig látszanak, rózsaszínek úgyhogy egy átlagembernek nem tűnik fel de anyu rá fog kérdezni, mit mondjak neki, hogy ne csalódjon nagyot? El fogja hinni, hogy végleg megváltoztam és nem csinálom már? Nem tudom előle tovább rejtegetni, gyanakszik (pl. mikor törölközőben megyek zuhanyozni), és előbb-utóbb el fog velem beszélgetni, úgyhog arra gondoltam, hogy inkább én ültetem le őt és próbálom meg vele tisztázni a helyzetet.

18/L


2014. máj. 22. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
El kell mondanod neki hogy miért csináltad, milyen lelki gondjaid voltak stb.. Ne csodálkozz ha pszichológushoz akar vinni, mert te is beláthatod hogy egy nehezebb időszak újra és újra kihozza ezt a vagdosást belőled. Mi lesz ha ez a nyár is nehéz lesz? Szóval érted.
2014. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 5 darab apró vágás van a jobb kezemen,ami pár hónappal ezelőtt sokkal jobban látszódott,mint most.Anya soha nem is figyelte,nem is kérdezte,hogy mi ez.Aztán szépen lassan botrány lett belőle(mert a pedofil autós oktatóm észrevette,meg a kétszínű osztálytársam az öreganyjának elmesélte,az meg vissza anyámnak),és akkor anyám úgy leszidott,hogy csak na,és azt mondtam,hogy többet nem lesz ilyen,és hogy csak kipróbáltam.

Tudom,hogy hülye indok,de egyébként csak ez volt benne.Mertem magam megvágni,nem is egyszer,úgyhogy merem magam bántani.Ez a részemről nem figyelemhívás volt,de amilyen hülye voltam,nem gondoltam,hogy ilyen nagy botrány lesz belőle.

Az ember sok mindent át él,amíg kialakulnak a végleges elvei,gondolatai,életmódja,életvitele.Addig viszont sok kudarc éri,aminek nem az önbántalmazás a megoldása.


Ha az utóbbi pár soromat anyudnak elmondod magadra vetítve,akkor hidd el,hogy nem fog belőle tragédiát csinálni.Mások elől jobban kellene takargatnod a sebeidet,mert sajnos sok munkalehetőséget el is lehet ezekkel a dolgokkal szalasztani...:(

Remélem azért,hogy ebből se neked,se nekem nem leszt öbb gondunk!

Sok szerencsét kívánok ahhoz a nagy beszélgetéshez!A problémáidat esetleg velem is megoszthatod,ha szeretnéd.

18/L (hm,micsoda véletlen...)

2014. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Páromnak marha sok vágás van a kezén, azt mondja: macska, szögesdrót... már mondtam neki, hogy nem igazán hiszem el, de megértem, ha nem akarja elmondani, de ha bármikor beszélni akar róla, akkor szívesen meghallgatom. Ilyenkor csóválja a fejét és hülyének néz :D


Nekem jól esne ha tudhatnám az igazságot, szerintem mondd el anyukádnak, de azt is, hogy kigyógyultál ebből.

2014. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az azért látszik egy vágáson, hogy pár napos vagy több hónapos. Szóval ha tényleg nem vagdosod magadat mostanában, azt el fogja hinni neked.

Nyomtalanul eltűnni viszont soha nem fognak a vágásaid.

2014. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én azért sem ajánlom, hogy vagdosd magadat mert a nyílt seb rengeteg baktériumot benyel és ezzel lehet igazán csak vírusokat de akár férgeket is összeszedni és ezek nagyon veszélyesek lehetnek.
2014. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!