Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy a férjem...

Mit tegyek, hogy a férjem engedjen a szülői pórázon?

Figyelt kérdés

A férjem katona, és nagyon szigorú a gyerekeinkkel. Végtelenül szereti őket, de jobban vigyáz rájuk, mint a szeme fényére, a lányokra különösen. Négy gyermekünk közül a két nagyobbik: a fiunk 18, a lányunk 16 éves. A fiú általában oda megy, ahová akar, már a második barátnője van, akinél ott alhat, bulizni is elmehet, persze mindig megvárja, mikor hazajön, hogy leellenőrizze, nem részeg-e, de sokkal többet enged neki, mint a lányunknak, aki nem mehet buliba, nem utazhat el a barátaival, ha lesznek ott fiúk, és most van egy barátja, akivel az apja úgy viselkedik, mint egy újonc kiskatonával, úgy is beszél vele, mondhatni, teszteli, de például a fiú nem lehet úgy nálunk, hogy ő nincs otthon, még akkor se, ha én igen, nem csukhatják be az ajtót, és kb. 15 percenként benéz hozzájuk. Tudom én, hogy félti, és nem arról van szó, hogy én nem félteném, de rendes gyerek a barátja, és már nagyon sokszor jött oda hozzám sírva a lányom, hogy nem tudnak rendesen találkozni, mert messze lakik a fiú, sétáról így szó se lehet természetesen. Én is, a fiam is, és a lányom is próbált már beszélni vele, a legtöbb esetben én tudok rá a legjobban hatni, de most hajthatatlan, nagyon sokszor próbáltam, nem tágít. Már tényleg kicsit kétségbe vagyok esve. Persze a lányomat az is nagyon zavarja, hogy a bátyja sokkal hosszabb pórázon van, mint ő.

Már nem tudom, mit kéne tennem, tennünk.



2014. máj. 28. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan érzésem, ha Apu nem lazít a pórázon, amikor a lányod betölti a 18-at, úgy tűz majd el otthonrló, hogy a nyomát sem látod.
2014. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A lányom is nagyon szereti az apját, és tudja, miért teszi ezt, csak kétségbe van esve. De nem az a típus, aki lelép otthonról 18 évesen, ugyanis nem igazán lesz neki miből.
2014. máj. 28. 21:42
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig vagy megérti a férjed, hogy ezt így nem lehet csinálni, vagy el fogja marni maga mellől a lányát.
2014. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az en anyukam biro es hasonlo mint a ferjed (viselkedese). En 17 vagyok de nem vagyok biztos abban hogy ezt anyu is tudja mert kb 7 eveskent kezel (azt mondja csak vigyazz ram mert annyi szornyuseg tortenik), regebben azert csinaltam "hulyesegeket" csak hogy boszantsam de most ott tartok hogy mar csak 4 honap es nagykoru leszek es akkor papamhoz koltozzok (ezt mar papival is megbeszeltem).
2014. máj. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámmal ez volt, ő 18 évesen lelépett, pedig neki sem volt semmije.
2014. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval. Nagyon nagy hiba az első szerelem kibontakozásába ilyen akadályokat tenni, nem alakíthatnak ki egy intim szférát, ezért lassan de biztosan meggyűlöli az apját. Ezenkívül az első kapcsolat mintaértékű is, bocsi de nagyon bután viselkedik a férjed.

Minden normális szülő félti a gyerekét, de van normális középút is.

2014. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
amúgy ennek a lányra elég durva hatása lehet kapcsolatépítés szempontjából. nem tud kialakítani egy egészséges intim viszonyt a barátjával, így akár a későbbiekben is lehet ebből problémája apuka nélkül is. nem fogja tudni hogyan kezelni a helyzeteit, bizalmatlan lesz, vagy akár átcsaphat a másik végletbe is, hogy örül, ha valakivel van lehetősége együtt lenni, és túl ragaszkodóvá válik. persze ez abszolút nem biztos, csak esély van rá. (nem légbőlkapott amúgy, amit írok, mert ezt tanulom.)
2014. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra! Beszélj továbbra is a férjeddel, a te lányod is!
2014. máj. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyáltalán ne legyél biztos abban, hogy a lányod nem hagy ott titeket, amint megteheti!

Anyám ugyanilyen volt, pedig semmi oka nem volt rá, nem züllöttem, nem csináltam hülyeségeket. Egy kistáska ruhával elmentem, és bár ő megvolt gyózödve, hogy képtelen leszek megélni, azóta is kösz, jól megvagyok. 300 km-re menekültem tőle, azóta családom van, 2 gyerekem. Ritkán beszélünk, egy évben egyszer találkozunk. Ennyi nekem elég is.

Ha nem erre vágytok, beszélj a férjeddel, ilyen viselkedéssel elveszíthetitek a lányotokat!

44/N

2014. máj. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Apám dettó ugyan ilyen. Volt, hogy rossz volt, de idővel megszoktam és megértettem a rigolyáit. Lenyúzott minden bőrt az udvarlóimról. Rossz jegyek esetén sorba vette el a cuccaimat. Tv, laptop, telefon. Mégis mádom apámat, hálás vagyok neki. Nem feküdtem össze mindnkivel, jó tanuló vagyok.
2014. máj. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!