Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi készteti arra a szülőket...

Mi készteti arra a szülőket hogy teljesen rövid pórázon tartsák a gyereküket?

Figyelt kérdés
Mielőtt elkezdeném a beszámolómat én nem szülő vagyok és nem is a a gyerek hanem egy "ismerős", aki értelmetlenül áll az egész fölött. Adott egy lány, már nagykorú de még tanul (középiskola). Nem az a kitűnő tanuló és minden házimunkát megcsináló gyerek, amint akikről már rengeteget olvastam itt a gyk-n... :D De, a legtöbb tantárgyból teljesíti a 3-as szintet, egy kettese volt félévkor, de az átlaga közelített a 4 egész felé. Az otthoni házimunkákat megcsinálja. Hogy otthon mi folyik azt nem tudhatom, de én egy alapjáraton normális lánynak ismertem meg. Mégis a szülei olyan szinten fogják, komolyan mondom, én 13 éves koromban többet voltam kint a szabad levegőn mint most ő pedig én elég visszahúzódó gyerek voltam és sose járhattam egyedül. Nagyjából csak a boltba járhat el, ha elküldik. Mindegy hogy iskolaidő van-e vagy tanítási szünet, volt olyan hogy nyáron 6-ra otthon kellett lennie. Pedig ismernek a szülei tudják hogy a legveszélyesebb dolog amit csinálunk, az hogy átmegyünk a zebrán. xD A szülei mindig piti kis ügyeket találnak ki hogy miért nem mehet el otthonról, de ezeket most nem részletezném. Nem hiszem hogy ennyire féltenék, hiszen volt hogy a könyvtárba nem mehettünk el, pedig már meg volt beszélve... Ugyanígy volt egy kis sétálással is. Tehát még azt sem lehetne mondani hogy bulizni és lerészegedni megyünk. Nem értem. Találkozott már valaki ilyen esettel?

2013. ápr. 13. 23:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Igen, Anyu egyik barátnője. Aztán Anya közölte vele, hogy ne felejtse el, hogy a kiscsaj 18 éves korában megdugatja magát az első emberrel és stoppolva elmegy Spanyolországba, annyira fog örülni a szabadságnak. Azóta hosszabbra fogja a pórázt.
2013. ápr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
Igaza van az elsőnek, viszont én már eleve rettegek attól mi lesz ha a lányom (elvileg a 3. lány lesz) kamaszodik majd.Biztos, h hülyére fogom magam aggódni, pedig tudom, h nem normális dolog.Remélem azért nem leszek ilyen:)
2013. ápr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
6%
Én megértem a szüleit. F.bookon és a hírekben naponta csak azt látjuk, halljuk, hogy megölték, eltűnt, keresik, megtámadták.. milyen világ ez? Én sem szívesen engedem el a gyerekemet sehova, de ő megérti. Szerencsére.
2013. ápr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Dejó, ezzel elérted azt, hogy önállótlan lesz és örökre hozzád fog láncolódni. Szép jövő áll előtte, utolsó.

Emlékszem kis koromban amikor féltem a haláltól, akkor Anya csak annyit mondott, hogy hogyha ennyire rettegek tőle, akkor inkább akasszam fel most magam, mint hogy állandóan attól rettegjek, hogy jön a kaszás...:]

2013. ápr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
14%
utolsó: na EZ odacsap! èn az ilyet inkább eltitkolnám
2013. ápr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
találkoztam ilyen esettel amit írsz kérdező. Mondhatom azt is hogy a világ nem sokat változott ilyen téren. Én 30 évvel ezelőtt voltam tinédzser / fiatal diáklány. Volt egy osztálytársam akit a szülei hasonlóképpen szigorúan nevelték, és ha nem lett volna kötelező az általános iskola, még a suliba se jöhetett volna. Egy lakótelepen laktunk, szinte szomszédok voltunk. Csak annyit tudtunk róla hogy mi a neve, és van egy 17 éves nővére. Mi 14 évesek voltunk.. Sosem jött le játszani, sosem jöhetett kirándulni, csakis a suli. Az apja elsétált vele a suliba, és érte jött, hogy együtt menjenek haza. Sosem beszélgettünk vele, mert visszahúzódó volt a suliban is. Egy nap jött a döbbenet. Ami 30 éve nem volt minden napos dolog, ha történt is ilyen mélyen hallgattak róla. De nehéz volt titkolni hogy egy fiatal 17 éves lány kiugorjon a 7 -dik emeletről és szétloccsanjon a betonon. A nővére nem bírta tovább. Hasonlóképpen nevelték és inkább öngyilkos lett. Megvárta míg az apja hazajön a munkából, és ugrott. A saját apjának végig kellett néznie a lánya zuhanását. Sajnáltuk az osztálytársamat, vigasztalni akartuk. Nem tudtuk. A szülei kivették a suliból és magántanuló lett. Az ablakokra rácsokat szereltek, és onnantól kezdve csak néha láttuk hogy az ablakból bámul kifelé.. Fogoly lett szó szoros értelemben. Soha többé nem találkoztunk. Az élet megy tovább. Pár éve regisztráltam a facebookra. Nagy örömömre a majdnem 25 éve nem látott általános iskolai osztálytársaimmal újra kapcsolatban lehettem. Ennyi év után ugye emlékezik, romantikázik az ember. Ilyenkor jönnek a rég elfeledett történetek.."emlékszel Elvirára? Aki mindig nagy piros masnit hordott??? tudod mi lett vele???" sok ilyen kérdés hangzott el. Szóba jött az osztálytársunk is. Nem lepődtem meg amikor megtudtam hogy a nővére halála után nem sokkal ő is öngyilkos lett. A legrosszabb az egészben az volt, amikor rádöbbenünk 25 évvel később hogy még javában otthon éltünk a lakótelepen, még javában élveztük az iskolai éveket, a tini szerelmet,a bulikat és ő már nem élt.. Ott voltunk végig és nem tudtuk mi van vele. A nővérét csak 2 évvel élte túl.16-17 évesen felvágta az ereit egy ollóval.. Mindezt azért mert a szülei szigorúak voltak..
2013. ápr. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Az önzés, náluk birtoklási vágyként jelentkezik. Nem akarják, hogy a gyerek felnőjön, szabad legyen, önálló, tőlük függtelne, saját családdal, saját ÖNÁLLÓ gondolkodással, értékrenddel (amely a szüleiktől szögesen eltérő is lehet).


Hogy találkoztam-e már ilyen esettel? Az ide írók kb. 80%-a ebbe az esetbe tartozik.

2013. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Bocsánat, hogy érdemben nem tudok hozzászólni a dolgokhoz, de én már 14 éves koromtól este 10-ig kint lehettem a városban (kis-közepes város 30 000 lakossal) és soha semmi baj nem történt. Bandáztunk, nevetgéltünk a padokon, aztán 10-kor hazamentünk együtt. 16 évesen ott alhattam az akkori barátomnál (4 évig jártunk) és igaz apa tiltakozott kicsit eleinte, de anya szívesen engedett, nálunk meg leginkább az ő szava számított, és meggyőzte apát. Nem volt semmi baj. Nem erőszakoltak meg, nem raboltak el, és egyik barátomat, barátnőmet se erőszakolták és ölték meg. Akiről tudok, az Szathmáry Nikolett volt (így ki is derült a város) de azt gyerekként rabolták el, nappal, mikor hazament az iskolából. Ezen is látszik, hogy hiába ment haza mindig tanítás után, nem számított, sőt! Ha bevett rendszer szerint megy valaki haza, és mondjuk néhanapján nem kanyarodik el erre-arra, akkor emiatt a rendszer miatt nagyon megjegyezhető. A boltban ahol dolgozom, már tudom a rendszeres vevőkről, mikor fognak jönni, de aki szintén évek óta odajár, csak nem ugyanakkor, fogalmam sincs ki. Értitek a logikám?


Én már általános iskolában, mikor végeztem olyan 13-14 órakor, elmentem barátnőmmel a könyvtárba, és 1-3 órát ott voltunk. Szerintem tökre kiszámíthatatlanul jártunk keltünk, és mivel volt egy gagyi siemens telefonom, ha anya kicsit sokallta, felhívott, hogy menjünk most már haza.

Amúgy olvastátok már a Carrie-t? Abban se tett túl jót a gyereknek, hogy rövid pórázon volt, bár a telekinézistől nem kell tartani, az őrülete valóságos volt, bárkivel megeshet, akit így elnyomnak, és félre nevelnek, és ezeknek a dolgoknak a leírásához nagyon ért Mr. King :) ajánlom a rövidpórázas anyukának az elolvasását.


Valamelyik válaszoló írta, hogy 2 gyerek is meghalt emiatt. Nagyon durva! :( Nagyon elszomorodtam mikor olvastam. Az ilyen embereknek én nem hagynám, hogy gyereket vállaljon. Ismerősöm is (25 éves férfi, és az a folyton bulizós, nem túl komoly stb pasi) és elkezdte mondani, hogy ha lánya lesz, annak nem lehet majd pasija, meg nem engedi el sehová. A barátnője szívbajt kapott mikor mondta neki...

2013. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%

" Az önzés, náluk birtoklási vágyként jelentkezik. Nem akarják, hogy a gyerek felnőjön, szabad legyen, önálló, tőlük függtelne, saját családdal, saját ÖNÁLLÓ gondolkodással, értékrenddel (amely a szüleiktől szögesen eltérő is lehet "



Maximalisan egyetertek.....


A masik, hogy a "mai vilag" kesztet erre sok szulot, akik nem az elobbi kategoriaba tartoznak, azt hiszik meg tudjak vedeni oket a a VILAGTOL...kozben nem jonnek ra hogy egy ido utan vagy fellazad a gyerek a tul eros fogas ellen, vagy csak szimplan kikerul a kezuk alol, ami elobb utobb elkerulhetetlen, ekkor tehetetlenek lesznek az elet negativ hatasaival szemben, hiszen nem tanultak meg hogy kell elni...

Ilyenkor et lehetoseg van...

A szulo ketsegbeesik, hogy a gyerek nem eletrevalo, onnallo, es meg mindig majd 30 evesen otthon lakik nem akar dogozni... Stb, vagy a masik valtozat, hogy meg mindig mindenbe bele karanak szolni es bele is tudnak, hiszen anyuc, apici kicsi fia, lanya minden problemaval hazaszalad, vagy. A masik valtozat, hogy ezt a beleszolast a gyerek nem viseli el, mert megis sikerult jol kijonnie ebbol a helyzetbol, es tudta kezelni a vilag dolgait...


(Engem azok a kerdesek dobbentenek meg amugy itt amik ezzel foglalkoznak...

Konkret peldak

Anyuka nem tudja, hogy 1 delutanra rabizhatja-e a 16 eves lanyara a 8 eves lanyat, mert haza kell hozni az iskolabol is...


Masik


Nem akarja elengedni az 5 eves gyereket az ovodai csoporttal kirandulni mert "olyan messze" mennek (Bp.-rol Egerbe),a tobbi szulo meg adja ala a lovat, hogy egy ekkora gyerek irrealisan elfaradna, es meg minek, es hgy mi lesz a busszal, meg ellenorizzek a sofort...stb, mintha egy ovono nem tudna hogy mi az amit ekkora gyerekekkel be lehet vallani..


Es meg sorolhatnam, a mult heten volt par gyongyszem...

2013. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

ma 02:46 Nagyon megindított a történeted, szörnyű, hogy ilyen dolgok megtörténnek és a szülő tehet róla.

Én is ismerek egy ilyen esetet, ott a lány, nemcsak, hogy nem engedték sehova, meg is verték sokszor, aztán nem tudom pontosan mi történt vele, de mostanra teéjesen zöldség agyilag, le is bénult.

És ahány esetet csak tudok, hogy a süzlők túl szigorúan vették a gyerekeket, mindből elcseszett felnőtt lett, különféle problémákkal, de egyiksem lett sikeres, normális ember!

2013. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!