Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondhat le az apa a...

Hogy mondhat le az apa a gyermekről? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne csak komoly emberek írjanak akár üzenetben is! Kétségbe vagyok esve! :(
2014. máj. 31. 23:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én voltam mar birosagon volt gyermekelhelyezesem,olyan hogy lemond az felejtsd el.

az exem felállt,h ö lemond a gyerekröl,erre a birónő közbe szól,h mi az h lemond?ilyen nincs!

nevere meg nem fogod tudni iratni az új apukanak,a régi nem fog lemondani!meg ha szetmentek?akkor mi lesz a gyerek nevevel?felesleges kör,tök mindegy h hivjak!

2014. jún. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
5%

Az előttem szólókat most mindet megcáfolom!


Történet:--Apuka nem fizeti a gyerektartást,nem tesz eleget látogatási jogának,nem tartja a gyerekkel a kapcsolatot stb

Anyuka elvonul a gyámügyre és ott tanáccsal ellátják....

Apuka mivel (ha nem fizet gyerektartást stb) akkor nyilatkozik,hogy lemond a gyermekéről

Majd elindul egy procedúra mint egy valódi örökbefogadásnál az "új apukával" és így a nevére kerül a gyerek.....

Csak alaposan utána kell járni mindennek!

Ez mostanában történt eset , egy közeli ismerősömékkel történt meg!

2014. jún. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Önként hozzájárulhat ahhoz az apa, hogy más a gyermeket örökbe fogadhassa (egy gyermeknél 45 évvel idősebb már Ptk. szerint nem alkalmas), ilyen egyezségre jellemzően olyan férfi hajlandó, akinek nem érték a gyerek, és fontosabb neki, hogy ne kelljen gyermektartásdíjat fizetnie. Nagyon kivételes esetben nem kell csak az apa hozzájárulása:


Ptk.

4:127. § [Örökbefogadás szülői hozzájárulás nélkül]

(1) Nincs szükség az örökbefogadáshoz annak a szülőnek a hozzájárulására,

a) aki a szülői felügyeletet megszüntető jogerős bírósági ítélet hatálya alatt áll;

b) akinek nevelésbe vett gyermekét a gyámhatóság örökbefogadhatónak nyilvánította;

c) aki nem kiskorúság miatt cselekvőképtelen;

d) akinek személye ismeretlen, vagy aki ismeretlen helyen tartózkodik, és a felkutatására tett intézkedések nem vezettek eredményre; vagy

e) aki gyermekét annak érdekében, hogy más nevelje fel - személyazonosságának feltárása nélkül - egészségügyi intézmény által arra kijelölt helyen hagyja és hat héten belül a gyermekért nem jelentkezik.

2014. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Kedves utolsó, az ismerősöd hazudott. Csak akkor mondhat le a szulo a gyerekrol, ha egyúttal örökbe is adja. Örökbefogadó a masik szulo hazastarsa lehet, a partner nem.

A kapcsolattartás nem kötelesség, csak jog, amivel vagy el a szulo, vagy nem es semmi összefüggés nincs a tartasdij fizetéssel, ami viszont kötelesség.

2014. jún. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Hazastarsi örökbefogadással nincs korhatár....
2014. jún. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

16-osnak igaza van.

4:121. § [Az örökbefogadó személye]

(1) Örökbefogadó az a huszonötödik életévét betöltött, cselekvőképes személy lehet, aki a gyermeknél legalább tizenhat évvel, legfeljebb negyvenöt évvel idősebb, és személyisége, körülményei alapján alkalmas a gyermek örökbefogadására. Rokoni vagy házastársi örökbefogadás esetén a korkülönbségtől el kell tekinteni.

(2) Közös gyermekként történő örökbefogadás esetén az (1) bekezdésben meghatározott életkornak és korkülönbségnek az egyik örökbefogadó tekintetében kell fennállnia. Ha testvéreket fogadnak örökbe, az idősebb gyermek életkorát kell alapul venni.

(3)43 Nem fogadhat örökbe az, aki a szülői felügyelet megszüntetését vagy a közügyektől való eltiltást kimondó jogerős bírósági ítélet hatálya alatt áll, és az, akinek gyermekét nevelésbe vették.

2014. jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

2-es, ekkora butaság csak a TE fejedből pattanhat ki!!!


"Az előttem szólókat most mindet megcáfolom!


Történet:--Apuka nem fizeti a gyerektartást,nem tesz eleget látogatási jogának,nem tartja a gyerekkel a kapcsolatot stb

Anyuka elvonul a gyámügyre és ott tanáccsal ellátják....

Apuka mivel (ha nem fizet gyerektartást stb) akkor nyilatkozik,hogy lemond a gyermekéről

Majd elindul egy procedúra mint egy valódi örökbefogadásnál az "új apukával" és így a nevére kerül a gyerek.....

Csak alaposan utána kell járni mindennek!

Ez mostanában történt eset , egy közeli ismerősömékkel történt meg!


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik."



És ennyi tudással minden kérdéshez hozzászólsz, osztod az észt!


Pedig inkább kérned kellene!!!

2014. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen 12-esnek, és nem 2-esnek szóltam!!!
2014. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%

Nahát nagyokos nem osztom az észt!! :)


Én leírtam egy történetet ami megtörtént....nem észt osztottam.....nem kényszerítettem senkit semmire...azért mert ide bemásoltok a nettről leszedett paragrafusokat nem lesztek jogászok!

Az meg,hogy ti nem hallottatok még valamiről azt hiszitek az már nem is létezik......Leírtam valamit,aminek nyoma van papír formájában...nem egy esti mese...na de nem érdekel,hogy te mit hiszel el,s mit nem...valamint ha valaki veszi a fáradságot és valamit meg akar oldani akkor gondolom utána jár a dolgoknak....

És a kérdező,gondolom nem viccből kérdezte....de valóban ti sokkal többet segítetek neki....

És még egy én nem sértegettem senkit....veled ellentétben

2014. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Aki okositani probal hogy mit hogyan kellett VOLNA... köszönöm nem kérek belőle! A többieknek köszönöm hogy probálnak segíteni de igaza van az utolsó kommentelőnek utána járok személyesen! köszönöm!
2014. jún. 5. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!