Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól érzem hogy a jelenlegi...

Jól érzem hogy a jelenlegi (és nem csak! ) generáció (18-19 korosztály) konfliktusba van a szüleivel, esetleg családjával?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, a környezetemben minden második-harmadik családban ezt látom és hallom... És ilyenkor elgondolkodom : ténleg az a gyerek a hibás? Mindig ő?

Az én helyzetem se jobb, élő példa vagyok. Itt vagyok, pénteken ballagtam el (erdélyi vagyok) és ma óta megy a cirkusz nálunk, én idegileg ki vagyok, már a mai napon nem túlzok ha azt mondom hogy magamba akartam szúrni egy kést. Sosem voltam ennyire kiborulva. Életmben talán először nekem is összejönnek igaz barátok (megpróbáltatások után elmondhatom hogy ők velem maradnak), összejött végre egy rendes párkapcsolat, amiről már 2 éve álmodozok. Persze, ennek mind ára volt : le kellett mondjak külföldi egyetemről. Ebből is lett a cirkusz... Anyám nagyon ki volt bukva, ordibált velem, mindig azt hajtogatja hogy itt majd mehetek gyárba melósnak. NEM !!! Itt is elmehetek egyetemre, utána meg ha nem jön össze semmi, azuyán is külföld megvár, nem szalad el. Én jelenleg el akarok érni itthon valamit, még amennyi maradt fiatalságomból kiélni, mert külföldre nem akartam menni ... erőltették az egészet..


Szóval utálom a helyzetet, jelenleg nagyon kivagyok, legszivesebben már elköltöznék itthonről (ami már tervben van, csak ugye ahhoz kell egy indulótőke...).


Másoknál is ez van?



2014. jún. 1. 20:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%
28 éves vagyok és én ugyanezt éreztem 10 éve. szóval nem rosszabb a mostani helyzet sem, mint előtte volt.
2014. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hatalmas az űr a két generáció között.

Gondolj csak bele, régen ne volt ennyi lehetőség. Nem tudtak ennyien egyetemre menni. A lányok férjhez mentek, gyereket szültek, egy fizetésből egy egész család megélt. Ha elkezdtél dolgozni, és jól csináltad, onnan mehettél nyugdíjba.

Most kicsit más. A szülőknek nehéz követni a fejlődést.

Ugyanezt érzem a nagyszülőknél. Már ők sem értik meg a mi szüleinket.

Tolerálni kell a dolgot. Régen talán türelmesebbek voltak egymással is a családtagok.


Az egyetemről én se mondanék le a helyedben. És mi van, ha a csodálatos párkapcsolat pár hét múlva véget ér?

Én is 4 évet lehúztam az egyetem miatt távkapcsolatban. Szóval ha erős a szerelem, sok mindent kibír.

2014. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utolsó : tudom milyen a távkapcsolat, én két évig vettem ki a részem belőle, részemről nagyon erős és nagy volt a szerelem. De mégsem tudtuk kibírni, konfliktusból konfliktus keletkezett, borzasztó volt. Kb fél évig gyógyultam lelkileg hogy tudjak mások felé nyitni.


Szóval nekem az a tapasztalat borzalmas volt, nincs az az Isten hogy mégegyszer belekezdjek egybe...

2014. jún. 4. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!