Érdemes átváltoztatni?

Figyelt kérdés
A nagylányom már 19 éves,de még mindig Gyt.-ét fizetek utána.Szeretném a bíróság által átváltoztattatni rokontartássá,mert tudomásom szerint,ennyi idős korában már ez járna neki.Sajnos,a nagylányommal már 4 éve nem tartjuk komolyabban a kapcsolatot,mert sokszor közre játszott az ex feleségem uszítása ellenem......és a tapasztaltak szerint,sajnos,sikerrel járt :( Gyámügyre nem mentem,mert azt mondták,hogy egy akkor még 16 éves gyerek már nem kényszeríthető arra,hogy jöjjön a láthatásokra.Nem értettem ezzel egyet,de bele kellett törődnöm.Annyi kapcsolat van közöttünk,hogy egymásnak írunk egy sms-t névnapra és szülinapra és kész.Már nem egyszer hallottam vissza azt,hogy mivel én a jelenlegi családomat választottam helyette,így jártam.Én nem hiszem,hogy ez így ebben a formában normális felfogás lenne.A kérdéseim a követezők lennének:havi 10 e Ft-ra gondoltam,amit neki személyesen egy számlára utalnék.Van e erre lehetőségem?Kérjem-e a bíróságot,hogy jelölje meg majd azt is,hogy meddig kell fizetnem a rokontartást?A válaszokat előre is köszönöm!
2014. jún. 3. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ezt én sosem értettem. Én a világ végéig elmentem volna a lányomért, és mindent megtettem volna érte.

Hiába uszítja ellened a volt feleséged a gyereket, ha amikor nálad van, minden szeretetet és odafigyelést megkap.


Kérd a bíróságot, hogy a gyerektartást állítsa le.

Van lehetőséged arra, hogy egy az ő nevére létrehozott számlára valamennyi pénzt utalj, amihez a volt feleség nem fér hozzá.

2014. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen fordulj bírósághoz a gyermektartás megszüntetése miatt. Nagyon szép tőled, hogy annak ellenére is támogatnád a lányodat, hogy ő érdemtelen erre. Tehát a tartás teljes megszüntetését is kérhetnéd, mivel lányod érdemtelenné vált a tartásra. Jó ember vagy, hogy így is adni akarsz neki.
2014. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
nagyon jó ember:)))))Bizonyára.Ha a gyerekeddel lett volna olyan érzelmi kötödés akkor anya papolhatott volna a lányának.Valószínű inkább azért nem ment mert olyan "jó ember vagy".10 ezer ft-al szerinted mit csinál?Nézz már utána mennyibe kerülnek csak a tankönyvek.A 10 ezerhez még igen sokat kell toldani..az ő jövőjéről van szó ha neked spec az nem is számít.
2014. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Nagyon is számít a gyerekem jövője!Éppen ezért is nem úgy állok a dolgokhoz,hogy megszüntetni szeretném a fizetést irányába,hanem az ő részére szeretném személyesen fizetni tovább a pénzt.Úgy gondolom,hogy havi 30 e Ft-os Gyt.nem volt eddig olyan rossz a kedves exemnek.És megszeretném kérni azokat a hozzászólókat,hogy akik csak rossz ízű megjegyzéseket tudnak írni,akkor ne koptassák a billentyűzetet feleslegesen!Azon emberek véleményére vagyok kíváncsi,akik segíteni akarnak és normálisak!Köszönöm!
2014. jún. 3. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Havi 30 simán elmegy egy ilyen nagylányra,kaja,rezsi,suli,ruha...ne legyél ilyen rosszindulatú,hogy jól jött az exednek,a gyerekednek jött jól,hisz a havi 30 nélkül valószínű sokkal kevesebb jutott volna neki mindenből.


A rokontartás jó ötlet,bár csak azt éred el vele,hogy a gyereknek kevesebb fog jutni,hisz ha egy háztartásba nem megy be a havi plusz 30 akkor valamiből faragni kell,ami általában a ruházkodás,meg egyéb"luxus" kiadások,de az is lehet,hogy kevesebb gyümölcs,hús fog jutni az asztalra,ami megint csak rosszabb neki.Tehát akárhogy nézzük,ha lejjebb veszed a támogatást,mindenképpen vele tolsz ki,nem az anyjával(és úgy látom a szándék inkább ez).

2014. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Én semmit nem fizetnék neki. Felnőtt ember, innentől nem tartozok felelősséggel érte, ha ő látni sem akar. A pénzedet azért elfogadná mi?
2014. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésedre válaszolva:

18 év fölött eleve csak rokontartás jöhet szóba, ha még tanul. A rokontartás megállapításánál már figyelembe veszik, mennyire hat ki a fizető életkörülményeire, sőt még azt is, hogy nem tart veled kapcsolatot.

2014. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
hivatalosan kell kérni és az összegről nem te döntesz
2014. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha befejezte középfokú tanulmányait, meg kell szüntetni a gyt.-t. Rokontartás megállapítását, ha ők kérnek, érdemtelenségre hivatkozva meg kell vétózni. Innentől kezdve annyit és oda utalsz a felnőtt korú lányodnak amennyit nem sajnálsz.
2014. jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!