Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alig bírom elviselni az...

Alig bírom elviselni az anyámat. Mit tehetek? Többi lent.

Figyelt kérdés
12 éves vagyok. Anyu folyamatosan a gépe előtt ül mikor megjön a munkából. Nem értelmes dolgot csinál. Facebook-on chatel vagy játszik. Velem nagyon türelmetlen, az iskolába egy kérdőívet kellene kitölteni, de mivel nem most jár le a határideje, nem foglalkozik vele azzal a címszóval, hogy "én átszeretném gondolni, hogy mit jelöljek". ez eddig rendben is van, de most is a gép előtt ül, értelmeset nem csinál. Persze lehet, hogy fáradt a munkában, de más anyák is dolgoznak és mégis normálisan foglalkoznak a gyerekeikkel. Mit tegyek? Kezd belőle elegem lenni.

2014. jan. 7. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Édesanyád számítógépfüggő, ami nagyon szomorú, mert elég fiatal vagy még, foglalkoznia kéne veled. Ülj le vele, és próbáljátok megbeszélni, hogy legalább a kötelezettségeit elvégezze.
2014. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikor pedig mondtam, hogy a kérdőív kitöltése nem is olyan sok idő, igazán meglehetne csinálni egyszerűen lekevert egy pofont.
2014. jan. 7. 19:43
 3/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de azt mondja, hogy "mindig csak egy menetet játszom" ez nem igaz és "nekem kell igazodnom XY-hoz, mert máshogy nem tudunk beszélni."
2014. jan. 7. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Szereted anyukádat? Apukád, testvéred van?
2014. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Húzz ki a gépből néhány drótot...a hátulján van 2 csavar azzal tudod szétbontani...rendezd át kicsit a belsejét. Ha szereltél már elektromos játékot, érted miről beszélek.:)
2014. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5: Attól az anyja csak még jobban kiborulna, valószínűleg ütné-vágná a gyereket...
2014. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze, szeretem...csak hétköznapokon nem, mert akkor mindig ez van. Szeretném ha többet foglalkozna velem. Apukám és testvérem is van, ő csak hétvégente van itthon, meg szünetekben mert kollégista. Apu is elég elfoglalt, de vele többet vagyok.
2014. jan. 7. 19:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Laptopja van és 300.000 forintos, nem kéne nagyon megbuherálnom.
2014. jan. 7. 19:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor én azt tanácsolom neked, hogy ülj le egyszer apukáddal KETTESBEN, és beszéld ezt meg vele. Ez egy nagyon nagy probléma, és csak rosszabb lesz ezután, ha nem történik valami. Higgadtan, éretten mondd el neki ezt a problémát. Én láttam már családot tönkremenni amiatt, hogy az anya egyik pillanatról a másikra teljesen játék- és számítógépfüggő lett. Elváltak, gyerekek megutálták stb.


Ha értelmesen elmeséled a dolgokat apukádnak, és vele minden rendben van mentálisan, akkor be fogja látni, hogy ez nagy gond, és segíteni fog, hogy megoldjátok. Ha ő beszél anyukáddal, lehet, hogy megváltozik.

2014. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben..majd megpróbálom.
2014. jan. 7. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!