Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom elviselni anyámat....

Nem bírom elviselni anyámat. Hogyan tudnék elszabadulni tőle? 17/L

Figyelt kérdés

Nyár végén leszek 18, amit már nagyon várok viszont ötletem sincs, hogy hogyan kellene elkezdenem a saját életemet. Nyilván 0 anyagi helyzettel, még gimisként egy darabig még muszáj a szülő házban laknom, amit viszont egyre nehezebben bírok anyám miatt. A helyzet az, hogy van egy húgom, aki most kiskamasz. A születése óta anyám pici szeme fénye, a tökéletes, az ártatlan..én meg a rossz, a gonosz, stb. Ég és föld vagyunk a húgommal. Ő a belevaló, a társaság középpontja, a hangos, a visítozós, én meg mindig is a háttérben szerettem maradni és inkább megfigyeltem, mint belevetettem magam a dolgokba. Nem érdekelnek a bulik, a piálás, semmi ilyesmi. Őt nagyon is fogják, ez már tisztán látszik. Nem is ez a lényeg, hanem, hogy a család gyakorlatilag 2 pólusra szakadt. Van anyám meg a hülye húgom meg vagyok én. Apám nem igazán törődik az ilyen balhékkal, amik köztünk vannak anyámmal. Anyámnak lételeme a balhézás, az ordítozás mindig és mindenhol. Már a hangjától is rosszul vagyok sajnos ott tartunk, de már elég régóta. Normális hangnem egyszerűen nem tud beszélni, csak vinnyog vagy ordibál legtöbbször.

Szörnyű a kapcsolatunk. Eszembe nem jutna hozzá fordulni, ha esetleg valami kérdésem vagy gondom lenne, pedig van elég mostanában, de ő lenne az utolsó, akivel megosztanám ezeket. Kb. 3 éve kezdett el olyan jelzőket használni rám, hogy el sem hiszem, hogy egy anya hogy mondhat ilyeneket a gyerekére. A dagadt disznó, undorító, hányadék, beteg idióta és efféle jelzők teljesen normálisak voltak nála. Ledobtam 10 kg-t, ugyanúgy piszkál, holott semmi oka nem lenne rá. Azt észre sem veszi, ha a húgom, aki persze látja, hogy mindig neki ad igazat, elkezd ütögetni meg lökdösni. Hogyha meg visszalökök (fél fejjel alacsonyabb nálam), akkor meg le vagyok ordítva, hogy hogy lehetek ekkora beteg állat, hogy meglököm (!). És persze mondhatok akármit, hogy mi hogy volt, baromira nem érdekli. Akármi van, én vagyok a rossz.

Pl. ma is mostam egy almát a konyhában, erre elkezd visítani, hogy húzzak már el a francba, mert útban vagyok és idegestem. Meg sem szólaltam, még csak útban sem voltam, egy rohadt almát mostam meg a csapnál.

Aztán kivettem az epret a hűtőből, jött a húgom és egy egyszerű mozdulattal megpróbálta kikapni a kezemből az eprestálat, mondván, hogy ő akar epret enni. Én csak néztem. Persze nem szedte ki a kezemből, mert nem hagytam, már azért is le lettem ordítva. Aztán pucoltam magamnak pár szemet, majd visszaraktam a dobozt a hűtőbe. Erre megint megkaptam mekkora bunkó paraszt vagyok, hogy a húgomnak nem pucoltam meg. Mondom, hogy talán azért, mert az előbb vágott gyomorszájon a fürdőszobában teljesen ok nélkül (akkor löktem meg és ordított le anyám) + az előbb is szemétkedett, mint mindig..Mégis miért szolgáljam ki?

Na, erre aztán így 30 percen belül 5x-re lecseszett, hogy mekkora egy trampli bunkó vagyok és betegesen viselkedem..

Nos, ezek után én nem fogok még évekig egy levegőt szívni vele, ki van zárva. De fogalmam sincs, hogy mit tehetnék. Mondta, hogy ne fenyegetőzzek azzal, hogy elhúzok 3 hónap múlva, hanem fogjam a kutyáimat meg a nyulaimat és minél előbb tűnjek el.

Szóval, elég volt az anyámból meg a hülye ivadékából, ki akarok innen törni.


2014. máj. 11. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is hasonló, bár nem ennyire durván. Nagyszülőkhöz nem tudnál menni? Vagy kollégium?
2014. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Van 1 éved arra, hogy spórolj, elmenj diákmelóra, gyűjtheted a pénzt, és amint betöltötted a 18 évedet, élvezheted a felnőttségedet, és külön élhetsz.

1 év alatt simán összelehet szedni annyi pénzt, hogy elkezd egy albérletben, és lehet melót is találni.

Így legalább nem kell anyádnak tovább eltartani téged..

Nosza, hajrá, én szurkolok neked, mert így legalább be bizonyítod,hogy alkalmas vagy a felnőtt életre

2014. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el nagyszülőkhöz például. Utána keress munkát, jön a nyár, tuti találsz valamit. Pár hónap után már egy pici szobát ki tudsz venni egy közös albérletben, és gyűjthetsz saját albérletre.
2014. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nyáron keres valami melót adigg se tud kötekedni veled anyád ,nem tanácsolom hogy elköltöz nagyon fiatal vagy sok veszély leselkedik rád főleg egy albérletben próbálj valami jó vègzetséget letenni és aztán belevághatsz
2014. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyszülők nincsenek már.

Nincs már egy évem, nyár végén töltöm be a 18-at. De tényleg az lesz, hogy nyáron elmegyek melózni és próbálok év közbenre is valami munkát találni.

2014. máj. 11. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Az előttem írok már megelőztek.Szomorú hogy ilyen az anyukád és a húgod is.


Nagyszülők,kollégium diákmunka,esetleg ha van egy jó barátnőd akár oda is.Vagy ha van olyan barátnőd akkor közösen albérletbe.

2014. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De tényleg az lesz, hogy nyáron elmegyek melózni és próbálok év közbenre is valami munkát találni."


Helyes döntés.

2014. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1 évet bírj ki, próbálj pénzt gyűjteni, tanulj jól és menj másik városba kollégiumba/albérletbe gimi után.
2014. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
95%

Viselkedj te is úgy, mint a húgod. Legyél önző, csesztesd, de igazi tajparaszt módjára.

Aki hagyja magát elnyomni, azt el is fogják nyomni.

2014. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ez mind úgy igaz, ahogy leírtad, akkor valóban nagyon nehéz helyzetben vagy. A kollégium jó ötletnek tűnik, de a család anyagi támogatása nélkül nem fog menni a továbbtanulás. Apukádra anyagi szempontból mennyire számíthatsz? Esetleg érdemes lenne a helyi családsegítőtöl ötleteket kérni. Anyukád pedig később vissza fogja kapni a sok rosszat, amit ellened elkövetett, még akkor is, ha te ezt nem kívánod neki.
2014. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!