Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek 17 évesen, ha a...

Mit tegyek 17 évesen, ha a családom olyanra akar rákényszeríteni, amit nem akarok?

Figyelt kérdés

Nem akarok menni úszni,de a családom akkor is el akar vinni, hogy velük ússzak.

És ha elmegyek velük,akkor mindenképpen úsznom kell, amit nem akarok.

Inkább mást csinálnék,de nem lehet.

Vagy fogadjam el,érezzem magam rosszul és úgy megmarad a béke?


2014. jún. 5. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Mi a bajod az úszással? Talán ezt kellene velük megbeszélned. Lehet, hogy megértenék.
2014. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Úramisten, neeee! Micsoda családod van neked, a legnagyobb hőségben arra akarnak kényszeríteni, hogy ússzál? Hát emberek ezek? Milyen szomorú sors a tiéd :(
2014. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Én egy jó pancsit ki nem hagynék semmi más programért. De ha a szüleid nem fogadják el, hogy nem akarsz menni, akkor muszály lesz.
2014. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az a bajom az úszással,hogy utálom.

inkább ülnék a vízben vagy görkoriznék,bicikliznék.

Már el van döntve,hogy úszni megyek velük,hiába nem akarok.

Nem azzal van a baj,hogy velük kell lenni. Hanem azzal,hogy kötelezően olyan dolgot kell csinálni, amit nem szeretek (és nem suli, takarítás, ilyenek.hanem olyan,amit ki lehet hagyni)

2014. jún. 5. 16:40
 5/16 A kérdező kommentje:
És nem a legnagyobb hőségben. Most,ezen a héten.
2014. jún. 5. 16:41
 6/16 anonim válasza:
60%
Menj el és próbáld meg magad jól érezni velük.Úgy sem minden héten mentek egyszer kibírod. Ha meg máskor nem akarsz menni mert nem tetszett beszéld meg velük és találjatok ki valami más közös programot. Légy boldog! :)
2014. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szerintem marad az úszás.:/
2014. jún. 5. 17:49
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is elvittek a szüleim olyasmit csinálni ami nem nekem való volt. Azt hitték hogy jót tesznek, mert hiszen ők szeretik, egészséges, stb.


Talán nem mondtad el eléggé nyilvánvalóan, hogy nem szeretnél úszni.


Mond el ezt nekik így ahogy leírtad, hogy szívesen csinálsz mást velük, de úszni utálsz. Ne kényszerítsenek rá, mert rosszul érzed magad. Ilyesmi. Győződj meg róla, hogy megértették. 42F

2014. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Úgy érzem,hogy túlságosan benne vannak,hogy márpedig én úszni fogok.:(

ellenszegülni meg nem akarok,abból csak úgyis a baj lesz,szerintem.

és látta, hogy nem akarok úszni,szerintem.

2014. jún. 5. 18:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha utálsz úszni, de kényszerítenek rá, abból is baj lesz. Vagy ezért, vagy a konfliktus miatt most már biztos, hogy rosszul fogod érezni magad, rőt már most is rosszul érzed magad. Nem kell hisztizni, de tényleg gondold végig, hogy jössz ki jobban. Ha nem megy, akkor menj el pár alkalommal és figyeld, hogy milyen. Tényleg utálod? Vagy annyira nem is rossz?


Ha úgy látod, hogy jobban jársz, ha úszol, mert túl kemény lenne a retorzió, akkor próbáld meg a legjobbat kihozni az egészből, ússzál komolyan. Később még hasznosak lehetnek ezek a tapasztalatok.

2014. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!