Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen tanácstalan vagyok....

Teljesen tanácstalan vagyok. Tényleg nem tudom, hogy mit tegyek. Ti mit tennétek? A többi lent.

Figyelt kérdés

Elég hosszú sztori, de megpróbálom pár mondatban levázolni. Édesapámról van szó, aki már több éve munkanélküli, és nem is igazán tesz érte, hogy dolgozzon. A legnagyobb probléma, hogy nincs semmilyen bejöveteli forrás, se háza ahol lakjon. Én egy éve bérelek neki lakást, és küldök annyi pénzt, hogy nagyon- de nagyon szegényesen ki tud jönni belőle...azért sem akarok többet küldeni, mert nem szeretném, hogy konfortzónába essen, hogy még annyira sem akarjon tenni magáért...meg az az igazság, hogy nem is tudnák többet küldeni. ( 1600 km-re lakom) Bátyám, édasanyám elfordultak tőle, egyedül maradtam teljesen ebben a helyzetben, és nem látom a kiutat, a végét. Pár napja megtudtam, hogy meg sem próbálja beosztani a pézt, amikor küldök elkölti, utána szó szerint éhezik. A szívem törik össze,de nem tudom mi a helyes...még több pénzt küldeni? de mennyit, meddig...de nem is tudok....még ha tudnák is, sem biztos szeretnék...szerintetek mi ebből a kiút? Hogy tudom elérni, hogy csináljon végre valamit? Mi kell ahhoz,hogy újra a saját lábára álljon?

Minden választ előpre nagyon köszönök.


2014. jún. 6. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyám csinálta ezt, 2évig béreltem neki egy lakást, a fizetésem több, mint felét költöttem rá, adtam pénzt is, és meg sem próbált munkát keresni. Szóltam neki, hogy akkor elzárom a pénz csapot, nem hitte el, megtettem, azóta van munkája.
2014. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz, hogy a lakásbérlésen kívül (azt is csak átmenetileg, nem továbbra is tartósan) nem támogatod. Akkor rá lesz kényszerülve, hogy akár alkalmi munkát is, de elvállaljon. Így csak kihasznál gerinctelen módon, te pedig jószívűségednek köszönhetően hagyod.
2014. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%
Minél jobban pénzelsz egy ilyen embert, annál jobban le fog csúszni. A "segélyzés" csak konzerválja a fennálló rossz helyzetet. Zárd el a pénzcsapot, mert nincs ösztönözve a munkavállalásra.
2014. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ne gondolj itt jószívűségre, csak kihasznál téged!
2014. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, most én is megérdemelnék egy jó nagy pofont. Teljesen, teljesen igazatok van, látom én is, hogy így nem fogunk egyről a kettőre jutni, de ez a hülye lelkiismeretem, nem enged. Már mondtam neki, hogy nem fogok több pénzt küldeni, akkor annyit válaszolt, hogy jó, megy a híd alá, és ne aggódjak annyi pénzt összekoldúl, hogy elég legyen kenyérre. Ez nem más, mint érzelmi zsarolás, azt is tudom. Tegnap amikor beszéltem vele, annyit mondott, hogy ha lesz elég bátorsága öngyilkos lesz, és akkor nem lesz többet a terhemre. Nem mutattam ki, de nagyon nagyon megvisel ez az egész helyzet.
2014. jún. 6. 10:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy vannak olyan szállók, ahol többen vannak egy szobában, inkább oda kéne költöznie, az jóval olcsóbb.

Vagy csak egy szobát bérelj neki, ne egy teljes lakást.

2014. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezt a képrdést tettem fe, pontosan 1 éve : http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Azóta sem változott semmi, csak én költöztem 400km-rel távolabb.

2014. jún. 6. 10:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Szobával próbálkoztam, de eddig senki nem akarta neki kiadni, munkanélkülit nem akarnak befogadni.
2014. jún. 6. 10:51
 9/12 anonim ***** válasza:
ez nagyon bonyolult..... ha megvonod a pénzt tőle és történik valami vele azt soha nem fogod megbocsátani magadnak. küldj többet ne küldj! nincs êrtelme! ha éhezik két pénzküldés közt akkor az az ő hibája. te mindent megteszel érte, szépen ki is használja! a tesód csinálja jól hogy nem is törődik vele. gondolom férfi. te pedig a lánya, ugye? már csak a ragaszkodásodból gondolom
2014. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja látom irtad h bátyád!
2014. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!