Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik messzebb költöztek a...

Akik messzebb költöztek a szülőktől, milyen gyakran beszéltek velük, milyen gyakran látogatjátok meg őket? És ki kezdeményezi a beszélgetést, a telefonhívást?

Figyelt kérdés

Elég hosszú ideje elköltöztem, férjhez mentem. A szüleimet mindig én hívom, ők sosem hívnak, azt mondják, én mentem el, nekem kell őket keresni, meg hogy drága a telefonálás. Ha napokig, hetekig nem hívom őket, ők sosem keresnek. A múltkor 2 hétig bírtam, vártam, hogy végre ők hívjanak. Nem tették. Végül amikor felhívtam, anyám elmondta, hogy apám egy hete kórházban van. Még arra sem volt képes, hogy emiatt felhívjon. Majd közölte, hogy apu azért szenvedett végig, mert engem nem érdekelt, mi van vele.

A lakást, ahol a férjemmel élünk, egyszer látták, ennyiszer voltak csak nálunk. Folyton azt ismételgetik, hogy én döntöttem úgy, hogy elköltözöm otthonról, ők nem jönnek utánam.

Tudom, hogy bántja őket, hogy nem maradtam a szülőfalumban, de a környéken nincs semmi munka, anyu is munkanélküli már 5 éve, így kénytelenek voltunk messzebb költözni.

Másnál ez hogy van?


2014. jún. 8. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Évente 2x2 hetet vagyok náluk. (Külföldön élek.)

Szinte kivétel nélkül minden nap beszélünk Skype-on.

2014. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesen hívjuk egymást..

Van hogy 1 hétig sem( ritka) inkább heti1-2 szer beszélünk

A szûleim mindig visszahívnak mer nayon olcsón beszélünk, vagy skypolunk..viberezünk


Személyes találkozó.

Legalább havi 1szer de inkább 2 havonta...



Anyósomékkal

Havonta egyszer beszélek 2-3 havonta találkozunk, a féjem 2 hetente, hetente beszel velük, én csak akkor ha van valami történés, vagy ünnep.

2014. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2 -es vagyok:

Egyébként nekem nagyon jő a ritka kontakt ellenére is a kapcsoatom a szüleimmel, bármi van akkor akár naponta is besélünk, de a szürke hétköznapokon nem mindig van idők sem beszélni, más beosztás szeribt dolozunk)

2014. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 240 km-re lakunk a szüleinktől. Általában én telefonálok, minden nap, vagy minden másnap szoktam telefonálni. De ha 2 napig nem hívom anyukámat, akkor ő szokott hívni. Elhiszem, hogy rosszul esik, hogy maguktól nem keresnek, mindig rád várnak. Az meg elképesztő, hogy arra se voltak képesek, hogy felhívjanak, mikor édesapád kórházba került. Nálunk nagymamám ilyen, mindig panaszkodik, hogy már x napja nem hívtuk fel, nem érdekel minket, hogy mivan vele. De hogy ő felemelje a telefont, azt neem, mert drááága.. mintha nekünk nem ugyanannyiba kerülne.

Mi 2-3 hetente megyünk haza. Én szüleim egyszer voltak fent másfél év alatt, akkor is a diplomaosztóm miatt :) Najó, anyukám tavaly nyáron eljött egy hétvégére. De ők azért nem jönnek, mert egyszerűen unatkoznak, nem tudnak mit kezdeni magukkal egy 50 nm-es panelben. Meg van sok háziállatuk, akiket nem akarnak otthon hagyni hosszabb időre. Nálatok nem lehet, hogy ez a valódi oka? Mármint hogy nálatok unatkoznak.

Amúgy igazad van, nem tudom, hogy ez miért alakul ki a szülőkben, hogy elvárják, hogy mindig a gyerek keresse őket, a gyerek utazzon mindig haza őket meglátogatni.

(Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.)

2014. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Naponta többször beszélünk, ingyenes voip telefonon. Évente 6-8 alkalommal utazunk haza, 1300 km-re lakunk egymástól.
2014. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Húú, na ezért nem lépek le én még itthonról !!

Én is közöltem szüleimmel (19 éves vagyok), hogyha találok munkát nem akarok a nyakukon maradni, privát életet akarok magamnak kialakítani egy másik lakásban amit bérelek havonta.

A reakciót nem is mondom inkább, voltam én minden csak jó nem ezzel a beszólásommal.

Holott ha nekem lenne egy 19 éves (hát 19 évesen már felnőtt vagy) lányom/fiam, esküszöm támogatnám hogy a lábára álljon, és valamilyen szinten örülnék is hogy lépni akarna a nagy életbe, mert nem bújhat folyton a szoknyám alá, és én sem tarthatom el őt életem végéig, meg neki is lesz párja akivel együtt akar élni stb, szerintem lenne még mit felhozzak érveknek.


Lényeg : szerintem szüleid nem örültek neki hogy elköltöztél otthonról, és elég mocskos módszert használnak hogy a tudtodra adják... Én ezt meg is mondanám így kerek perec, hadd tudják meg. Kettőn áll a vásár, ők is keressenek b*sszus, ha van egy gyermekük, nem?!

Nekem kisülne a szemem ha nem beszélnék úgy hogy ne én keressem a gyerekem... Érdekes amúgyis a szülő logikák, na de ennyire...

2014. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán normális a szüleid viselkedése és nagyon ismerős a szitu, mert anyósomék is ezt csinálták a férjemmel. Teljesen be vannak sértődve a szüleid és ezért alkalmazzák ezt az információ megvonást is (pl.: nem szóltak apukád miatt, hogy utána lelkiismeret furdalásod legyen), hát talán majd rájönnek, hogy ez nem egy jó hozzáállás.
2014. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50 km-re lakok tőlük, kb. sose hívjuk egymást, ha van valami, általában csak akkor. Jobban szeretem személyes megbeszélni a történeteket, kb. 1.5-2 havonta megyek hozzájuk. Ha errefele járnak beugranak 1-1 délutánra :)
2014. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Nekem sose volt szoros kapcsolatom velük, így eléggé ritkán találkozunk (14 évesen költöztem).

1,5 órányi út van köztünk (tömegközlekedéssel). Csak akkor hívnak ha kell valami (pénz, gyerekfelvigyázó az öcsémnek).

Szülinap, névnap, karácsony alkalmából meglátogatom őket, de eléggé... hm, ajánlatos gyorsan távozni.

2014. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Anyósomtól is és anyukámtól is majdnem 500 km-re lakunk,anyukámat én mindennap hívom,van,hogy többször is,ha valamit elfelejtettem volna neki elmesélni.Családi csomagban vagyunk úgyhogy ingyen beszélünk.Anyósomat a férjem egy héten 4x hívja.Általában évente 5-6x utazunk haza,akkor több napra.Anyukám nyaranta nálunk tölt egy hetet,anyósomék még sosem voltak nálunk sajnos...vagyis apósom 1x 3 napot.
2014. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!