Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik messzebb költöztek a...

Akik messzebb költöztek a szülőktől, milyen gyakran beszéltek velük, milyen gyakran látogatjátok meg őket? És ki kezdeményezi a beszélgetést, a telefonhívást?

Figyelt kérdés

Elég hosszú ideje elköltöztem, férjhez mentem. A szüleimet mindig én hívom, ők sosem hívnak, azt mondják, én mentem el, nekem kell őket keresni, meg hogy drága a telefonálás. Ha napokig, hetekig nem hívom őket, ők sosem keresnek. A múltkor 2 hétig bírtam, vártam, hogy végre ők hívjanak. Nem tették. Végül amikor felhívtam, anyám elmondta, hogy apám egy hete kórházban van. Még arra sem volt képes, hogy emiatt felhívjon. Majd közölte, hogy apu azért szenvedett végig, mert engem nem érdekelt, mi van vele.

A lakást, ahol a férjemmel élünk, egyszer látták, ennyiszer voltak csak nálunk. Folyton azt ismételgetik, hogy én döntöttem úgy, hogy elköltözöm otthonról, ők nem jönnek utánam.

Tudom, hogy bántja őket, hogy nem maradtam a szülőfalumban, de a környéken nincs semmi munka, anyu is munkanélküli már 5 éve, így kénytelenek voltunk messzebb költözni.

Másnál ez hogy van?


2014. jún. 8. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok, a szüleimmel élek, viszont tavaly nyáron voltam itthon 1 hetet, azt is augusztus végén. Június közepén összepakoltam, aztán elmentem unokatestvéremmel kamionnal 3,5 hétre, onnan nem jöttem haza, mert kicsit megcsúsztunk időben, meg az ország másik fele, július közepén meg beültem furgonba, aztán szinte végig vezettem 5 hetet(EU). Ha hazajöttem magyarországra, akkor sem tudtam hazamenni, mert 1 hétvégére fölösleges, úgy, hogy keresztül kell mennem az országot(Zalaegerszeg-Nyíregyháza), így akkor is unokatestvéremnél laktam.

Kapcsolattartás meg hétvégénként amikor itthonvoltam beszéltünk egy órát, néha 1 sms vagy email. De támogattak, meg ezzel a munkával azért elég jó pénzt is kerestem.

Amikor kollégiumban laktam akkor az elején még naponta beszéltünk, aztán ez átcsúszott heti 1 beszélésre, majd csak akkor hívtak ha volt valami, meg én is csak akkor hívtam őket. Szerintem aki végleg elköltözik otthonról, nem kell naponta beszélnie a szüleivel, havi 1-2 alkalom pont elég.

2014. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Én akárhol laknék anyám azonnal felhívna, ha apát kórházba vinnék. Az én szüleim nagyon örültek volna, ha hozzájuk költözünk, de határozottan kijelentettük, hogy külön szeretnénk élni, így végül elfogadták. Hetente 1-2 alkalommal beszélek velük telefonon, és kb. másfél hetente haza is megyek, de mis egy városban lakunk. Viszont apukám nyugdíjas, így pl. én szoktam lenyírni a füvet, mert hatalmas a kert, általában ezért megyek haza ilyen gyakran. Régen is én nyírtam, a bátyám sajnos nem hajlandó ebben segíteni. Nálunk még csak úgy voltak, segítettek valamiben, mert csak mostanra lett olyan állapotban a lakás, hogy vendégeket fogadjunk, de most meg nem igazán érünk rá. De ha hívnám őket, szívesen jönnének.
2014. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én 210 kilométerre lakom a szüleimtől. Anyát egy héten 1-2x felhívom. Néha fb-n beszélünk. Nagyon ritkán megyek haza. Évente talán 3x, meg évente 1-2 alkalommal anyukám jön hozzám 1-1 napra. Jó a kapcsolatunk egyébként.
2014. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
szia! én hetente hívom apukámat, de havonta szoktunk menni. A férjem hetente 1-2 szer hívja a szüleit, oda 3-4 havonta megyünk, mert messze laknak. Apukám nem hív, csak ha kapok valami hivatalos papírt. Ő már elfogadta, hogy elmentem, de azzal még mindig nyaggat, hogy miért nem megyünk vissza hozzá.
2014. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!