Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan gondoskodjak így beteg...

Hogyan gondoskodjak így beteg édesanyámról?

Figyelt kérdés

Édesanyám egyedül él, pár éve apámmal elváltak, ezért idősödő korára végleg egyedül maradt. Szüleit és testvéreit idő előtt, néhányukat brutális módon elveszítette (bestiális gyilkosság) így mentálisan megzavarodott, bizalmatlan, aggódó lett.


5 évig éltem még vele akkor középiskolai, majd egyetemi tanulmanyokat folytatva, am mikor kollegiumba kerultem megkornyekezte egy gyanus, magukat tavoli rokonnak nevezo, furcsan seggnyalo csapat. Tetovalt fiatal lany, es annak tolakodo csaladja.


Remenyvesztett edesanyamnak beultettek az agyaba, hogy amig en kollegiumban vagyok, engem el kell kuldenie mert csak igy lehet nyugodt elete, en vagyok ugyanis minden nyomoranak okozoja.


A gyanus idegenek hozza koltoztek, en ki lettem utasitva az ingatlanbol, zavart edesanyam meg a kulcsaimat is elvette, ertekeket adott at az idegeneknek. Rendorsegi feljelentest, bejelenteseket is tettem, de ram utott vissza esedesanyam sem all mar szoba velem, mert 'gonosz voltam' a barataival.


Nos en egy eve elkoltoztem mar onnan, azota csak telefonos szovaltasok voltak anyammal szemelyes cuccaim visszakerese ugyeben. En egy szinte idilli, festoi kornyezetbe kerultem, de aggodom zavarodott, lakotelepen elo, lelkileg kizsakmanyolt anyam egeszsege, anyagi biztonsaga miatt.


A gondnoksag ala helyezteteset is probaltuk korabban, de az is visszautott ram es edesanyam azt is galad tamadasnak fogta fel.


Mit tehetek? Idegenekkel annyira bizalmas, hogy akar barki merget is itathatna vele, meginna.


Nem igazan all mar velem szoba anya-fia szinten.


2014. jún. 9. 15:45
 1/6 A kérdező kommentje:
(lakasmaffia?) egyebkent annyira osszetett a sztori es anyam egyuttmukodese miatt annyira nem tartalmaz gyanus mozzanatokat, hogy semmifele hatosag nem hajlando foglalkozni az uggyel.
2014. jún. 9. 15:46
 2/6 A kérdező kommentje:
Visszakoltozni nem szeretnek, a hatosagi ugyeket sem szeretnem forszirozni, de jo lenne ha szoba allna velem, es latna, hogy az en es a baratnom oldalan az igazsag es a beke, es megerezne vegre, hogy veszelyben van. Bar aggodom, egy ilyen makacs, megis manipulalhato idosodo embert igy is kelepcebe csalhatnak. Tegyuk fel elcsereltetik vele a felujitott belvarosi lakasat egy videki putrira.
2014. jún. 9. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, hogy aki egyszer így megzavarodott, utána majd kitisztul a feje. Inkább az, hogy szellemileg még jobban leépül.

Gondnokság alá kéne helyeztetni, ahogyan azt már próbáltátok, csak most nem feladni az elképzelést. Ő nem tudja mit csinál, olyan mint egy kisgyerek. Aztán otthonba kéne adni.

2014. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Micsoda írói véna.... Kar, hogy eltúloztad.... Na mindegy.


Felnott ember, azt csinál, amit akar.

2014. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt már ez a kérdés, de nem volt hozzá ekkora körítés.
2014. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolso,

Lehet hogy akkor azert nem volt hozza "korites" mert meg nem volt annyira elkeseredett a kerdezo.

Amugy nulla empatia, ha bajod van, inkabb ne kerdezz, mert lehet hogy csak egy kis koritest kapsz valaszul.

2014. jún. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!