Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veletek előfordult, hogy...

Veletek előfordult, hogy nyugodtan tréfálkoztatok apukátokkal, és egyszer csak megharagudott, és lekevert egy pofont?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy 4-5 éves a kisfiú/kislány, és apuka viccelődik vele. Kicsike visszavág, apu folytatja, és így tovább. Majd egyszer csak apu már unja, megsértődik, kicsi még visszavág, mire kap egy pofont/ leordítsák hogy pofátlan az apjával.

Mennyire gyakori ez?


2014. jún. 11. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem gyakori, nem fordult elő.
2014. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen mértékben nem fordult elő, de szóban kaptam már letolást. 4-5 évesen finoman később erélyesebben.


De ezekben az esetekben túlléptem egy határt. Nem mindegy hogy eleinte finoman viccelődtök és határok között marad vagy viccelődnek és a gyerek túllépi a határt közben. Persze ez nem pofonnal kell jelezni, hanem elmagyarázni a gyereknek, hogy miért volt tiszteletlen. Egy gyerek csak a pofontól félni fog, de nem érti meg hogy tisztelni kell a szülőket.

2014. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem ilyen sokszor előfordult, amikor kicsi voltam. Apám hangulatember.
2014. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, hogy apuka mennyire infantilis, mennyit verték őt magát annak idején, mennyire gyűlöli a lelke mélyén a saját anyját vagy apját (azt veri le a gyereken).


A gyereket nem veréssel kell fegyelmezni, mert a pofon mindig a nevelés csődje. A másik: ha viccelődik apuka a gyerekkel, akkor tudni kell NEKI meghúzni a határokat és megtanítani a gyereknek, hogy mi a vicc, mi a humor, és mi a másik ember sértése, a pofátlanság, a bántás - hol a határ a vicc és a viccnek előadott agresszió között.


Sajnos, sokkal gyakoribb, mint szabadna lennie.

2014. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fényember ***** válasza:
74%
én lány vagyok..apám meg kegyetlen sértődős..ő viccelődhet..én nem..ha én viccelődök hálátlan sz*rházi vagyok...és feleselek stb....múltkor pl azt mondta hogy jobban örülne ha csúnya és dagadt lennék...így legalább nem hívnának bulikba ahova elakarnék menni (persze nem enged el), és fiúk se nézegetnének...ezzel csak annyit ért el...hogy azt mondom nekik hogy barátnőméknél alszom és elmegyek barátnőmmel bulizni...és már 1 hónapja barátom van és még csak nem is tudnak róla...ezt érték el..és ha kiderülne..mindenki lenne a hibás (legfőképp a barátom) csak ők nem. :)
2014. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem felnőtt viselkedés, de én is ismerek ilyen szülőt.

Kb. emiatt féltenek tőle. Nem százas.

2014. jún. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4: Ez nagyon jó! Szakmabeli vagy?
2014. jún. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!