Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől miért vagyok sz@r,...

Ettől miért vagyok sz@r, értéktelen ember?

Figyelt kérdés
A szüleim a "seggem alá raktak" egy lakást és egy kocsit. (Nem egy palotát és egy limuzint kell elképzelni.) Sosem kértem, önként adták. Fiatal vagyok, most kezdem a karrierem, az életem. Azt mondták, így akarnak támogatni, hogy legyen egy szilárd alapom, hogy ne keljen eladósítanom magam. Azóta folyamatosan azt hallgatom, ismerősöktől (meg kevésbé ismerősöktől), hogy milyen semmirekellő vagyok amiért elfogadtam ahelyett, hogy magamnak teremtettem volna meg. Tényleg ennyire rossz vagyok? Vissza kellett volna utasítanom?
2014. jún. 12. 10:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is van ilyen ismerősöm. Az ilyen emberről a lakás és a kocsi miatt nem alkotok véleményt, viszont arról, ha mellette egy életképtelen figura, ami valljuk be összefüggésben áll kicsit a kérdéses dologgal, az már szúrja a szemem... Akinek ez tényleg szilárd alapot ad és tudja értékelni, fejleszteni azt becsülöm. Aki a saját rezsijét sem képes és ennyi, amit elér életében azt pedig mélységesen megvetem..
2014. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%
Miért adsz olyan emberek véleményére, akik akkora bunkók, hogy nem tudják, hogy nem illik más pénztárcájában turkálni, és így nyíltan rákérdezni, hogy honnan van neked mindez??!! Irigyek, ennyi. Én a helyedben visszavágnék- és tettem is, mert engem is volt, hogy kinéztek emiatt - , hogy én büszke vagyok a szüleimre, hogy ők nulla háttérrel indulva nemcsak maguknak tudtak házat, kocsit venni, normális életszínvonalat biztosítani, hanem engem is ki tudtak taníttatni, és ehhez az egyetem városában lakást biztosítani, hogy csak a tanulásra legyen gondom, és hogy előttem is ez a mérce lebeg, hogy a majdani gyerekemnek minimum ennyit biztosítani tudjak. Mennyit rá, hogy azok teszik a bunkó megjegyzéseket, akik 6-an nyomorognak egy másfél szobás albérletben, és soha egy kanalat nem is fognak kapni a szülőktől, és még nekik is kell eltartani majd őket...Senki nem tehet arról, hogy milyen családba születik, se jó, se rossz értelemben, de én isten bizony beszólnék nekik...
2014. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is ertem mi kozuk hozza, en nem is kerdeznek senkitol olyat hogy honnan van! Mondd nekik, hogy 'kozod?' :D (persze ehhez olyan embernek kell lenni - en siman beszolnam ezt, mert annak aki igazan baratom annak amugy sem kellene ilyesmirol hazudnom)
2014. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a normális, ha nem állati ösztönöktől hajtva szaporodna a nagy többség, utána meg elvárná a gyerekétől hogy 18 évesen húzzon a vérbe de lehetőleg onnan azért támogassa őket is.
2014. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs ezzel semmi baj, ha majd szülő leszek és megtehetem, hogy így índítom neki a gyerekem az életnek meg fogom tenni.

Valószínűleg csak irigy a többség azért mondják ezeket. örülj neki, hogy megkaptad ezeket a dolgokat és ne foglalkozz az ilyen ismerősökkel savanyú nekik a szőlő.

2014. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!