Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sürgős! Szülők, ti elengednéte...

Sürgős! Szülők, ti elengednétek a 16 éves lányotokat megbízható pár évvel idősebb emberekkel kicsit szórakozni?

Figyelt kérdés
Szórakozás alatt nem drogozást meg piálást értek, hanem mondjuk azt hogy beülnek valahova csocsózni este a szomszéd városban.
2014. jún. 13. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
El. Telefon legyen nála. Megbeszélt időre hazajöjjön vagy érte lehessen menni.
2014. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Miért ne? Ha te magad mondod, hogy megbízhatóak. Tehát ismered azokat akikkel elengeded.


De legyél benne biztos, hogy megbízhatóak. Tehát 100%-ig vigyáznak rá. ÉS ez alatt nem azt értem, hogy ne engedjenek egy kortyot sem neki. Hanem ne keveredjen bajba, más zűrös társaságba, ne tűnjön el idegen pasikkal stb.

2014. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én vagyok a lány, de a szüleim nem akarnak elengedni, este mennénk, pedig pont anya mondta hogy megbízhatóak. Azt mondta hogy félt és mi van akkor ha történik velem valami. Nem értem, pedig a vizsgáim is dicséretesek lettek, és idáig ebben a tanévben csak 2-szer mentem el barátnőkkel délután fagyizni. Hogy győzhetném meg? Már nem vagyok gyerek, felelősségteljes vagyok, tudok magamra vigyázni.
2014. jún. 13. 13:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok esetben egy fiatal lány nem tud magára vigyázni, hiába hiszi azt. Ha megbízhatóak azok az emberek akkor elengedném de tőlük is hallani akarnám, hogy figyelnek egymásra és a lányra. Telefon legyen nála és a megbeszélt időpontra pontosan otthon legyen.
2014. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudom kikkel van, hol van. Tudom ha elmegy onnan tudni fogok róla (tehát megbízható a lányom és felhív). Tudom mikor és kivel fog hazajönni, akkor igen. Nagy előny ha ismerem (legalább látásból) azokat akikkel lesz.

Esetleg próbáld meg ezeket az információkat biztosítani, és akkor hátha meggondolják magukat.

2014. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De, gyerek vagy (max. nagy gyerek), és nem, nem tudsz magadra vigyázni (nem tudod megvédeni magad egy férfival szemben, pl.).


A felelősségteljes rész, ami stimmt, és igen, elengednélek, csak legyen nálad telefon, amit FEL IS VESZEL, ha kereslek, és x időre hazajössz.

Vagy, ha nem érsz haza, telefonálsz, hogy miért nem. Felőlem az sem lenne baj, hogy maradnál, mert jól érzed magad, csak tudjak róla.


Anyudat is megértem valahol, de ezzel az erővel sehová se menj, mert bármikor, bárhol bánthatnak.

2014. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

16 évesen úgy, hogy este kilencre haza kell érni. Pontosan tudni szeretném, hova megy el, és ha felhívom telefonon, fel kell vennie. Ha nem ér haza időben, és nem veszi fel a telefont, legközelebb nem mehet.

Megbízható emberek vagy nem, azt pedig én döntöm el, nem a lányom nyögi be.

16 évesen még nem felnőtt, nem tud vigyázni magára.

2014. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2%
NEM! Egy 16 éves gyereknek este otthon a helye,pláne, ha lány!
2014. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zabmester ***** válasza:
100%

Elengedném, bizonyos kérdések tisztázása után (pl. hogy jön haza? meddig marad?), elvégre 16 évesen azért már itt az ideje, hogy kicsit önállósodjon, na meg persze annak is, hogy szórakozzon.

Engem is elengedtek ennyi idősen, és nem lett semmi bajom, nem is látok ebben semmi rosszat.

Igaz, az én gyerekem még nem ekkora, de ennyi idősen el fogom engedni hétvégente. Jobb, mintha otthon ül egyfolytában, így legalább tapasztalatokat, élményeket, barátokat szerez.

2014. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5%
Hétvégente? Hova? Bulizni? Kismillió gyereket ismerek, aki otthon nagyon megbízható és bájos, de amint kiteszi a lábát az utcára rágyújt, iszik stb. Kiskorú, semmi helye egy szórakozóhelyen, még ha a felfogása nem a korára vall, akkor se.
2014. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!