Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem másra akarok terelni a...

Nem másra akarok terelni a felelősséget, de gyerekként nem tudtam befolyásolni, és anyám a módeszereivel kiészített?

Figyelt kérdés

Híztam, mert zabáltam, mert azt mondta, dagadtan nem fogok kelleni senkinek, mindezt 11 évesen és úgy hogy tabu volt eza téma nekem, a caládnak, persze, hogy zavarba hozott és ettem, hogy lássa, tüntetek...


Meg az utána lévő dolgok is. Pánikbeteg lettem, mert mindenért stresszeltetett, kis dolgokért is, és most is bolhából elefántot csinálok, depis leszek, ha valakivel vége, akkor is,ha csak ismerkedés volt. Ha amúgy is ideges vagyok, akkor is csak tovább streszel, soha nem nyugtat meg.


Ha valaki bántott, mellé állt, engem meg idiótázott..


önbizalmamat, énképemet 0-ra vitte, más duci kislányként, tiniként se érezte magát gáznak, volt önbizalma, nekem átlagként se, hála neki...másban sincs


2014. jún. 15. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2014. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha az a kérdés, hogy anyukád kikészített e, akkor igen. Pedig pontnaz ellenkezőjét kellett volna tennie: bíztatni, nyugtatni.

Kedves anyukád lehet...

2014. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Valószínűleg anyud sem kapott mást a szüleitől. Ez nem menti fel őt, mert tehetett volna másként is, de akkor nehéz, ha az ember nem ismer más módszert. Neked is az okokat kell megértened, ő miért vált ilyenné, és a legtöbbet szerintem ez segíthet neked. Ezen felül ne vedd fel, amiket mondott. Akárhogy néz is ki az ember, mindenkiben vannak értékek, de azt vedd figyelembe, te milyen értékeket találsz magadban, és mit szeretsz magadban. Azokra koncentrálj, máshogy nem megy. Mindenkiben vannak óriási hibák és jó dolgok is, de elsősorban az utóbbiak számítanak.
2014. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ő is ezt kapta ennyi idősen a szüleitől. Generációs átoknak hívják. Nagyon erősnek kell lenned, hogy legyőzdd és ne legyél ilyen a gyermekeiddel. A felismerés jó, de kevés sajnos. Elhatározás és nagyon erős kitartás kell.
2014. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Meg kéne normálisan fogalmazni a kérdésedet, mert így egy nagy zagyvaság az egész. Ha ez megvan, akkor fogunk tudni válaszolni.
2014. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Neki semmi baja nem volt sem magáal, sem a szüleivel.

Harmónikus volt minden, most is szépen beszél róluk, nem kolja őket semmiért. Látszik is rajta, hogy nem sérült sehogy. Épp ezért át se érzi az én problémámat. Ha modntam neki, hogy miatta van, fel se fogja, elnézést se kér, vagy nem is tudom...


Tegnap tesóm is mondott neki valamit, ott is védte magát.

Anyám tökéletesnek hiszi magát. Minden úgy jó, ahogy gondolja. Ha én másképp csinálom, akkor már beszól, abba is, hogy mekkora lángon akarom főzni a pudingot. Vagy hogyan mosogatok...

JAhh, és 25 vagyok, nem 15, akármennyire is bénának tűnök, ez a sebektől van...

2014. jún. 15. 14:11
 7/12 A kérdező kommentje:
Megnézném azt, aki idegesen normálisan fogalmaz, csak jöttek a gondolatok...
2014. jún. 15. 14:11
 8/12 anonim ***** válasza:
És azért zabáltál, mert anyád azt mondta?? Azért szerintem ezt lehet kontrollálni. Ha nem vagyok éhes, nem eszek. Mi ellen tüntettél evéssel??
2014. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8#!

sok ember eszik a stressz miatt. (sok meg pont nem)

már vártam mikor jön valaki ezzel. Te nem ilyen vagy? Örülj neki. Más meg pont ilyen képzeld el.

2014. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Híztam, mert zabáltam, mert azt mondta, dagadtan nem fogok kelleni senkinek "


én erre értettem. tudom, hogy vannak olyanok, akik evésbe menekülnek a problémák elől. de itt pont azon van a hangsúly, hogy az anyja mondta neki, hogy ne egyen annyit, mert nem lesz jó vége, ő meg csak azért is..

2014. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!