Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal vagyok ahhoz, hogy...

Fiatal vagyok ahhoz, hogy felfogjam?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva leszek 17 éves(lány vagyok).

Eddig a szüleim csak 8 km-en belül engedtek el valahova barátnővel(busszal). Viszont jó lenne most idén nyáron menni vele(vonattal) egy városba, ami kb. 45 perc oda az út. Megnéztem a területi adatokat és ahova elengednek busszal az 37 km²(oda járok suliba is), ahova vonattal mennénk az 270 km².

Nyár van, sötétedés előtt hazaérnénk, csak ott több minden van(pláza meg szép a sétálóutca is).


A szüleim nem akarnak elengedni, mert félnek, hogy a vonaton valamit ellopnak tőlünk vagy belénk kötnek. A városban meg mi van ha elrabolnak, az ellen nem tehetünk semmit, mert erősek lesznek a támadók.


Már tavaly akartunk menni, de akkor nem engedték, és most nem volt még szóba, hogy menjünk, de megkérdeztem, hogy elengednének e most nyáron és azt mondták, hogy nem.

Sőt, még anya most is mondja, hogy valaki, hogy képes elengedni a gyerekét.


Én csak azt nem értem, hogy 16,17 évesen nem engednek barátnővel se, mert elrabolnak, akkor mikor csak ott találnék jó állást huszonévesen, és munkába menet egyedül nem rabolhatnának el?


2014. jún. 16. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Erről egy megtörtént eset jut eszembe. A szülők hasonlóképpen féltik a lányukat, de egy másik városba elengedik a lányukat egyetemre. Féltik a nagy várostól, hiszen nem a legjobb a híre.

3 év egyetem alatt semmi nem történik a lánnyal.A lány karácsonyi ünnepeket otthon tölti abba a picinyke városban ahol felnőtt, ahol mindenki ismer mindenkit. A lány reggel elmegy futni ugyanazon az útszakaszon ahogy az elmúlt 15 évben tette. A szülők nem aggódtak, végül is otthon van, a kis városban soha semmi baj nem történik. Mégis a lány eltűnik. Soha nem találták meg. 2001-ben tűnt el azóta sem tudják hol van..


Szóval anyud felfogása nem a legjobb, mert ha a sors úgy alakul akkor a saját házad táján is baj érhetne.

2014. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Félt téged, de el kellene magyaráznod neki azt, amit az első válaszoló egy történettel kifejtett.
2014. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha az 1-esnek a válaszát olvasnák a szüleid, tuti karanténba zárnának a szobádba :DD (amúgy az utolsó gondolatot helyeslem)

Én 18 éves vagyok és nagyon, de nagyon szeretnék kimenni most nyáron külföldre nyaralni a barátommal. A szitu anyukámmal ugyanaz, ő is félt (amit megértek ebbe a városba...) engem, de kicsit szeretném már a magam útját járni. A különbség a hozzáállásban lesz hidd el, meg kell nyugtatnod, megmutatnod, hogy tudtok magatokra vigyázni stb. Én is így próbálkozom.

2014. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Te jó ég,én beleőrülnék,ha a helyedben lennék..én 16 vagyok,és mindenhová elengednek majdnem..mivel lovagolok versenyszerűen,ezért minden nap megyek edzésre busszal vagy valaki kivisz kocsival,és kb. 1 óra az út..versenyekre is gyakran szüleim nélkül járok.Van hogy barátnőmmel elmegyek Győrbe(tőlünk másfél óra) vonattal,mert ott a lova,és ilyenkor egész nap lent vagyok vele..2-3 napos versenyekre is elengednek,pedig ott is alszunk olyankor.
2014. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy mind a szülő-gyerek kapcsolaton alapul, hiszen az utolsó válaszoló gondolom nem hazudik a szüleinek, tudják mit csinál, hova megy stb.... így nincs probléma.
2014. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is elmehettek 2-3-an de ha többen vagytok talán még nagyobb a biztonság érzetetek, ami talán a legfontosabb. Azt gondolom normál körülmények között nem történhet baj, ha figyeltek egymásra és magatokra is. Ha baj van az bárhol bármikor megtörténhet, de fontos hogy egy gyerek mennyire felelősségteljes! Egy naiv, szeleburdi lányt biztosan nem engednék el!
2014. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Elég szánalmas, hogy 17 évesen még ennyire nem engednek sehova...
2014. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Megnézted a területi adatokat?

Ez nekem max 13-14 éves agyra vall.

2014. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen felfogást sosem értettem (mármint a szüleidét), mert tényleg bárkivel bárhol bármi történhet, ennyi erővel még a sarki boltba sem engednének el, nehogy megerőszakoljanak. Nyugtasd meg őket, hogy jól ismered a várost, biztonságos, sötétedés előtt hazaérsz, a barátnőddel leszel, tehát nem olyan veszélyes, mintha egyedül, fegyvertelenül mennél, egy plázában csak feltűnik az embereknek, ha bántanak, hívnak segítséget (van akkora tömeg, vannak biztonsági emberek is), és a 107-et még mindig tudjátok hívni...
2014. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8-as csak azért, hogy tudjátok, hány milyen nagy városba mennénk, ahhoz a városhoz képest, amibe elengednek. Ha nem tudom valami hol helyezkedik el, vagy egy szót nem tudok, akkor azt is megnézem, hogy hol van a térképen, mi a jelentése.
2014. jún. 16. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!