Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert kell titokban tamogatni...

Miert kell titokban tamogatni a gyermeket?

Figyelt kérdés

Konkretan a munkatarsnom kert meg, hogy en segitsek atadni a penzt a fianak, mert delutan autoval jon erte a ferje (nem a gyerek edesapja, mert ez a 2. hazasaga), es nem akar vitat.

En segitek de nekem ez nagyon fura, dolgozik es a sajat keresetebol adja a penzt. A fia harmincas nos es egy gyereke van, de szinte havonta kap 5-10 ritkan 15 ezer ft ot az edesanyjatol (ritkan az en segitsegemmel).

En nem tudom elkepzelni, hogy egyszer en is ide jutok (idosebb koleganoim nem latnak ebben semmi rosszat).


2014. jún. 3. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos sokan vannak így.

A férjemet szeretné támogatni az anyukája, de az apukája erről hallani sem akar, ezért anyósom mindig lopva ad neki egy-két ezer forintot. Azt mondja, hogy apósom elválna tőle ha megtudná hogy szokta segíteni a fiát.


Számomra rejtély de hát van aki így él.

2014. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Én sem látok ebben hibát, sok kisgyerekes harmincas kűzd filléres gondokkal, ha édesanyja tud neki segíteni, akkor ez természetes, inkább az új férj ciki, ha emiatt balhézik.
2014. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Valószínű, hohy egyfajta korosztalyi jellemző. En is harmincas vagyok, apum mindig ad penzt. Pedig van munkam, ferjem, neki is munkaja es egy kisgyerekunk. Probaltam nem elfogadni, de olyankor jonnek a kifogasok: akkor ne koltsem el, gyujtsem, o hulyesegre koltene, gyujtsem a gyereknek, ha nem fogadom el, akkor vmi karos szenvedelyre kolti etc. Igaz nala nincs aki tiltakozzon, de nyilvan, ha masodik hazassagban elne az asszonykaja nem nezne jo szemmel. (en se ha az en ferjem osztana penzt elozo hazassagabol levo felnott gyerekenek...legalabbis elkepzelve a szitut igy gondolom).

De a nyagszuleim is (mindket reszrol), folyton adtak a gyerekeiknek ilyen-olyan osszegeket "tedd el" cimen. Szoval ez hozott dolog.

Ha majd eljutok az idős korig es lesz mut adni a gyerekeimnek valoszinu en is adok, csak azt szertnem valami "ertelmesebb" vagy viccesebb modon tenni:-). (pl. minden ev vegen megkapjak a perselyem vagy vmi lekotott betetbe teszem nekik a penzt vagy ha tudom, hogy valamire gyujtenek, akkor szallok be nagyobb osszeggel es nem havi szinten vagy minden latogataskor par ezerrel).

2014. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

én csak azt nem értem, hogy a férjnek mi beleszólása van a dologba? nem az ő pénzét osztogatja, és nem is az ő fiáról van szó.

nekem próbálna beleszólni, hogy mit adok a fiamnak, mehetne amerre lát.

azt nem tudod esetleg, hogy kolléganőd fia miért szorul segítségre?

2014. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Sosem értettem, hogy miért olyan fontos itt az embereknek a százalék :(
2014. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
jé, #6-os, neked ugyan annyi százalékod van, mint nekem :D
2014. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Alberletben elnek a feleseg nem dolgozik es pici gyerekuk van.

De ami a legnagyobb meglepetes volt az az hogy az idosebb (50koruli) munkatarsnoim semmi rosszat nem lattnak ebbe.

2014. jún. 3. 16:39
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Az idősebb korosztály szerint a házasságban közös a kassza. Innentől a feleség nem a saját keresetét költi, hanem a közös pénzt. És mivel nem akar minden hónapban ezen vitázni, inkább a családi béke kedvéért titokban odaadja és kész.
2014. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem láttak benne semmi rosszat a kolleganők, hiszen ők is segítik a gyerekeiket, ill. segítenék, ha volna rá lehetőségük. A férj valószínűleg nem akarja a közös kasszát a támogatás összegével megrövidíteni. De azért nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy ő is titokban ad valamelyik hozzátartozójának. Az anya két tűz között őrlődik, mert egyrészt segíteni szeretne a gyerekének, másrészt nem akar állandóan vitatkozni a férjével. Számomra nagyon is érthető az anya magatartása is és a koleganőké is.
2014. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

barátnőmet is így támogatja az anyja, a saját keresetéből


a nevelőapja többet keres, de anyuka a saját dugipénzét adja a lányának, viszont amikor kiderül, nagy cirkusz van, hogy miért kapott 5ezer forintot 5 napra (kolis, és magának vesz mindent)

2014. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!