Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek a kiskorú...

Ti engednétek a kiskorú gyermek (eteknek), hogy egy áruházban rohangáljon össze-vissza, s a termékekhez úgy nyúljon hozzá, hogy az megsérüljön?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 22:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%

OFF:Németország: Az itteni gyerekek szüleit egyesével verném agyon legszívesebben. A buszon, "metrón" rohangálnak, verekednek,köpködnek, liftben lökdösnek mindenkit, de azért a 9-10 éves korosztálynak már iphone 5 van a kezében.

Nem szólnak rájuk, igazából lesz...ák.

ON: Nem soha nem engedném.

2014. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Éppen ma voltunk szemtanúi az alábbi jelenetnek.

Műszaki boltban vagyunk, egy gyerek rohangál, közben játék pisztollyal lövöldözik, hangosan kiabál. A szülők nagy ívben tojnak rá. Az egyik eladó oda megy hozzájuk kedvesen rájuk szól, hogy itt drága dolgok vannak, a gyerek bármikor megsérülhet, esetleg egy nagy plazma tévé ráesik stb. Legyenek oly kedvesek, fogják meg a gyereküket, vagy menjenek ki az üzletből. Az anyuka visított mint aki fába szorult, hogy márpedig neki ne mondja meg senki hogy nevelje a kölkét. Az apuka kis híján keresztbe lenyelte a fiatal eladót aki szegény csak állt.. Több vásárló inkább kimegy mert elegük lesz a kölyök rohangálásból, ordibálásából. A férjem már ott tartott, hogy a gyerek helyet az apát üti agyon hátha akkor kussban lesz a kölyök. Mi csak azért nem mentünk ki (pedig menekültünk volna már) mert már folyamatban volt a vásárlásunk.

Erre mi történik? irgalmas hangos durranás, mert a kölyök nekiszaladt egy majd 700 fontos Plazma tévének ami a képernyő oldalára puffan a betonra. Hirtelen síri csend az üzletben. Majd az apa ordít, rágatja a fiát, hogy milyen idióta, nézze meg mit művelt stb.. Az anyja kontrázott.

Jött a főnök, a kis könyvvel, hogy akkor most hogy akarják kifizetni a TV-t? bankkártyával vagy készpénzzel? Teljesen kibuktak a szülők. Mentek volna már ki, de nem engedték ki őket. Rendőrt hívtak. Nem vártuk meg a végjátékot, de nagyon reménykedem benne, hogy ki kell fizetniük a kárt. Mert ha valaki nem képes a gyerekét kulturált viselkedésre megnevelni, és kárt okoz, akkor a szülők fizessék ki. Egy ilyen kártérítés után tuti legközelebb normálisan viselkedne a gyerek..

Ja: A szülők angolok voltak, nem cigányok, nem fekák, nem arabok hanem fiatal angolok.

2014. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
12. Itt sem a bevándorlók gyerekei ilyenek, hanem a németeké.
2014. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Én pont azért nem fogok gyereket vállalni, mert tudom magamról, hogy rendesnek nevelném.

Egy ilyen gyereknek pedig nem sok esélye van megmaradni a sok kis vadállat között, akik törnek-zúznak és ordibálnak.

Már az oviban pokol lenne az élete.

Sajnos már nekem is az volt, hát még most mi lenne...

2014. jún. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%
4 évet dolgoztam egy nagy üzletben, drogériában, ahol nagy parfüméria osztály is volt. Parfümök a polcokon, kis üveg aztalokon, álványokon, mindenhol. Gyerekek rohangálnak, kardoznak, verekednek mindenhol, leverik a parfümöket, összetörnek mindent, és nekünk mosolyogva kellett mondani, hogy ugyan már nem történt semmi! Igen, itt a vevő volt az úr, bármit csinált, nem kellett kifizetnie, akármit is vert le, tört össze a gyereke!
2014. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

Angliában a póráz már kiment a divatból, így sajnos szabadon rohangászik a sok kis idióta.

5-10 éve még népszerű volt.

2014. jún. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%

ma 01:14

Dehogy ment ki a divatból. Szinte mindennap látom nem egy gyereken. 7 éve még meglepődtem, ma már nem akadok ki rajta.

2014. jún. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%
Én már senkin sem látom jó ideje.
2014. jún. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

Látom jöttek lepontozni a szuperanyukák, akiknél a tündibündi kisgyerek azt csinál amit akar, és kik vagyunk mi, hogy ezt megszabjuk.

Az igazság az, hogy a gyereknek ártanak az ilyen szülők a legjobban. Mert mikor akarják nekik elmagyarázni, hogy a tetteiknek bizony következménye van? Mikor akarják a gyereküket megtanítani arra, hogy bizony viselkedési szabályok vannak mindenhol, és nem csinálhat azt, amit akar? 18 évesen? Akkor már baromi késő.

Az ilyen gyerekek fognak később szenvedni, és lesznek agresszívek mindenkivel szemben, mert nem ismernek korlátokat, és a környezetük nem fogadja be őket, pont emiatt.

Ugyanúgy sok anyuka sem tudja, hogy a nevelés nem abból áll, hogy néha leordítom a gyerekem fejét, amikor már tényleg túlfeszítette a húrt, máskor meg tojok a fejére, már bocsánat.

2014. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
40 éves vagyok és 3 gyereket neveltem/nevelek. Utálom ezt a kifejezést, de muszáj használnom: bezzeg az én időmben... Mert sajnos azt tapasztalom, hogy a mai kisgyerekes anyukák kb 80 %-a nem tudja megnevelni a gyereket. Akinek nem inge az ne vegye magára. Egy pékségben dolgozom ami egy sulival szemben van ahol alsó tagozatos gyerekek vannak. Rengetegen járnak be reggel anyukával tízórait venni. Hát emberek, tudnék mesélni... Anyuka joghurtot válogat, kislány befut mellém a pult mögé, rámosolygok, hogy menj ki szépen, gyerek rámüvölt, nézek kikerekedett szemmel, gyerek elkezd sikítani, anyuka ingatja a fejét: jajj szívem hagyd ezt abba és elfordul, miközben a gyerek a pult mögött sikít és elkezdi ütlegelni a pénztárgépet, megkérem anyukát szóljon a gyerekre mert nem olcsó a pénztárgép, anyuka lustán oda fordul: légyszíves kicsim hagyd abba. Mondanom sem kell gyereket nem érdekli. Ez csak egy történet a sok közül.
2014. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!