Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kihez forduljak ha tudomásom...

Kihez forduljak ha tudomásom van arról hogy a barátnőm szülei nem alkalmasak a gyerek nevelésre?

Figyelt kérdés
A barátnőm 17 lesz szeptemberben tehát még nem nagykorú hogy el menekülhessen othonról. A menekülés durván hangozhat de ismertetem a szülők mocskos és beteg dolgait a tisztánlátás kedvéért. Mindkét szülő masszív alkoholista, napi 2-3 liter bor amíg kitart az apa fizetése mivel az anya nem dolgozik. Ittas állapotban az apa rendszeresen veri olykor komoly sérüléseket okozva az anyának. Az anyára nem egyszer rá kellett hívni a rendőrséget és a mentőket mert mig a család aludt ő kinyitotta a gázt a konyhában és gyújtogatni kezdte, mondván hogy kinyírja magát és a családot amíg alszanak. Ha úton vannak a rendőrök vagy mentők a család szeme láttára anyaszűlt meztelenre vetkőzik és érthetetlenűl motyog. Házi munkát a barátnőm végzi iskola után mos főz takarít. ( persze ez elvárható hogy megcsinálja lány létére de nem állandóan amíg az anyja egész nap döglik és piál) Előfordult már hogy barátnőmet is bántalmazták olyan szinten hogy nem mehetett iskolába. A mentők nyugtatókat írtak fel az anyának, de a legközelebbi alkalommal mind beszedte és magára gyújtotta az ágyat a házban. Majd kijelentette hogy egyszer úgyis el kell aludniuk és akkor kinyírja mind. Nem birom ezt tovább tétlenűl nézni és jogi megoldást keresek a problémára mert félek hogy tetlegességig fajulna a helyzet ha a kezembe venném az ügyet. A barátnőm is el szeretne szabadulni onnan amíg be nem tölti a 18-at hogy aztán törvényesen elköltözhessen hozzám. Ám a fent leírtak tükrében fél lépést tenni.

2014. febr. 1. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
csaj tegyen feljelentést és kérje az intézeti elhelyezését! gyámhatóság vagy a gyerekvédelmis tanár tud segíteni
2014. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Kamu! Ha így lenne a gyámhivatal már lépett volna. Te csak a kiscsajt akarod. Te dolgozol vagy te is a szüleid nyakán élősködsz?
2014. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Gyámügyön tehet feljelentést de hozzád biztos nem mehet csak intézetbe.
2014. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy dolgot tehet: jelzi a történteket a gyámügynél.


Amúgy nem értem miért pontoztad le azt aki írta, hogy hozzád hivatalosan nem mehet.

Vagyis de, akkor ha a gyámügy engedélyezi, hogy összeházasodjatok. De nem hiszem, hogy kész lennél erre.


Őszintén intézetben ezerszer jobb dolga lenne, mint a mostani körülmények között. Lenne egy viszonylag nyugodt éve és utána ugyanúgy szabadon rendelkezhetne az életéről mint más nagykorú személy.

2014. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zabmester ***** válasza:

Gyermekvédelmi szolgálatnál vagy gyámhivatalnál jelezni kell. Mindenképpen.

Az viszont egyáltalán nincs kőbe vésve, hogy csak intézetbe kerülhet a lány, hiszen először a családtagok körében néznek szét, hogy ki tudná gondját viselni (aki alkalmas is rá, és vállalni is tudja). Remélhetőleg van ilyen személy.

2014. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha ez igaz lenne és mentősök/rendőrök látták volna meztelenül fetrengni és motyogni az anyát, már rég a pszichiátrián feküdne.


Mondom ezt úgy, hogy engem egy egyszerű depresszió miatt akartak befektetni!!!!

2014. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kamu?? Gratulálok.... Szeretem a kiscsajt de nem feltètlen akarom hogy hozzám kerüljön persze örülnèk neki, de ez tarthatatlan. Èn is csodálkozom hogy nem zárták mèg be az anyját. Akik èrdemben nem tudnak segíteni azok kèrem ne irjanak ilyen butaságokat, hogy kamu... mindent abszolút õszintèn írtam le mert nagyon szeretem ès soha senkinek nem kívánnèk ilyesmi traumákat..
2014. febr. 7. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!