Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek a kiskorú...

Ti engednétek a kiskorú gyermek (eteknek), hogy egy áruházban rohangáljon össze-vissza, s a termékekhez úgy nyúljon hozzá, hogy az megsérüljön?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 22:18
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem ez nem csak errefelé módi....


Én egy nagy áruházban dolgozok, de mindennap rá tudok erre csodálkozni, hogy a szülők tulajdonképpen milyenek is. Nem egyszer voltam már tűréshatáron, hogy odamegyek és leordítom mindenkinek a fejét.


Az először írt dolog is többször megtörtént. Kinyitja a gyerek a kiállított mosógép, tűzhely, hűtő, fagyasztó szekrény ajtaját és úgy becsapja, hogy csodálkozom, hogy nem történt benne kár, szülő pedig nem csinál semmit. Vagy voltak másodlagos kihelyezések különböző polcokon, mely szalagon lógtak pl. chipsek, édességek, műszaki termékeknél pl. fülhallgató. Gyerek leveri, és nyúlna érte , hogy visszategye és a szülő (!!!!) elhúzta, s legyint egyet, hogy hagyja ott....


De volt olyan, hogy a különböző pultoknál szó szerint ököllel ütötte az üveget. Vagy kivettek valamit, és teljesen máshol tették le. Ami még nem gond, ha nem élelmiszerről van szó...


És ilyenkor persze, ha mer szólni az ember, akkor leveszik a fejét. A gyerekes emberek meg morognak, hogy mennyire szemtelen az ember, hogy mer szólni, hogy rá kellene szólni a gyerekre.

2014. jún. 22. 20:57
 22/25 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a sok esetet látva (meg itt olvasva) én komolyan arra az elhatározásra jutottam, hogy hagyni kell a gyereket kárt okozni (persze ha neki nem esik baja). Mert ha ez megtörténik, a szülők egyből kapcsolnak, és jó büntetés neki a jövőre nézve, hogy fegyelmezzék meg a neveletlen gyereküket.
2014. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

22.:

sajnos ez sem megoldás,mert sokan még mindig azt hiszik utána is, hogy ők tök jó szülők, csak a gyerekük idióta,habzó szájjal üvöltöznek vele, még akkor is, ha azegész az ő hibájuk, és a gyerek olyan kicsi még, hogy nem is biztos, hogy tudja, hogy rosszul viselkedik.


Néha a gyerekek akkor is idegesítőek tudnak lenni, ha a szülők figyelnek rájuk... na ez hatványozott, ha nem. Legtöbb szülő azt hiszi, az bőven elég, ha madárhangon mondja, hogy kicsim, ne, vagy rá sem néz... és sajnos ilyenből van a több. Nem ritka, hogy étteremben 4-5 éves gyerekek az asztalok alatt fogócskáznak meg villával a kezükben rohangálnak, buszon visítoznak (nem a csecsemőkre gondolok), rugdalják a székeket buszon... na, az ilyen lesz az 9-10 éves korára, hogy azt hiszi, ő a kiskirály, és mindenki érte van a földön. Egy ideig plázában voltam standnál eladó, láthatóan bolt voltunk, nem infópult, erre jön a kissrác, és köszönés nélkül odaböfögi, hogy "Hol van a WC?"... meg a kb. 3-4.-es kiscsajok, akik gond nélkül az arcába vágják a mellettük ülőnek a tornazsákjukat a metrón, visítoznak... tanító néni meg fecseg a barátnőivel a mobilján vagy a körmét reszelgeti ahelyett, hogy azt tenné, ami a dolga: felügyelje és nevelje a gyerekeket...

2014. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy az, aki tudja a gyerekéről (és nyilván tudja, hiszen szinte 0-24 együtt vannak) , hogy nem bírja a többórás bevásárlást, az minek citálja magával? Inkább bízza a nagyira, vagy fizesse be a játszóházba.


Szerintem a szülő sem örülne neki, ha a munkahelyén összebarmolná valaki a munkáját, amiért aztán őt veszi elő a főnök, hiába nem ő csinálta. Ebbe gondoljanak már bele egyesek! Az árufeltöltő, eladó is ember!

2014. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!