Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azért lehet ez, mert nem volt...

Azért lehet ez, mert nem volt egy igazi apa az életemben, vagy csak én vagyok túlságosan érzékeny? 18/F

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit komplikált a gondom, de megpróbálom érthetően megfogalmazni.


18 éves középső fiú vagyok egy háromgyerekes családban, és az lenne a problémám, hogy kicsit úgy érzem mintha apám nem foglalkozna velem. Ez nem most alakult ki, de most kezdem magam érettnek érezni ahhoz, hogy meg is tudjam fogalmazni.


Kisebb koromban mindig anya foglalkozott velem, apa elment dolgozni, keresett rendesen, azzal sosem volt baj, de mindig az a szitu volt, hogy bejött a szobámba megkérdezni, hogy mizu, mondtam, hogy semmi, erre mondott annyit, hogy jó, szia. Eléggé sokat sírtam kisebb koromban, alapból érzékenyebb voltam a többieknél fiú létemre (sokat sírtam, babakocsival játszottam kocsik helyett, nem vagyok homoszexualos meg ilyenek, egyszerűen jobban élveztem). Nem alakult ki nálam ilyen nagy nemi öntudat, nem szerettem focizni se, verekedni se nagyon verekedtem, kimaradtak nálam ezek a dolgok, és még most is jelen van ez. Egészen 16 éves koromig csak lány barátaim voltak (nem, nem vagyok meleg), gimiben lett csak pár "fiú haver", de olyannyira fura a viselkedésük, hogy néha nagyon nem értem ezeket a dolgokat (pl. fiúk teljesen máshogy fejezik ki az érzelmüket többi fiúval kapcsolatban, bárki bármit mond, ez nagyon fontos dolog).


Visszatérve, apám tök jól elvan a haverjaival, persze a családdal is foglalkozik, de valahigy nem érzem szorosnak a kapcsolatom vele, és a testvéreim se. Még annyit se tudnak szüleim, hohy ittam életemben alkoholt, és nem azért nem mo dom, mert félek, hogy mit mondanak rá, hanem azért mert nem érzem olyan fontosnak, mélynek a kapcsplatom velük. Ez egy topikus kamasz dolog, vagy tényleg azt jelenti, hogy nem alakult ki egy rendes kapcsolat? Miért lehet az, hogy kicsit nehezebben viszonyulok fiúkhoz, mint lányokhoz barátkozás szempontjából? Az, hogy nem érzem magam eléggé férfinak (borotválkozni se lettem megtanítva, csak akkor amikor egyszer megkértem apámat, azóta is kellemetlenül érzem magam közben, otthon nem is szeretek kisgatyában mászkálmi, parfümöt se használok, mert túl "fiús" vagy nem is tudom) az én önbizalomhiányos lényem miatt van, vagy azért mert nem voltam egy erős férfi szárnyai alatt? Mellesleg, olyan jól érzem magam fiúhaverokkal, mintha egy kicsit pótolna valamit, ami eddig nem volt...


Köszönöm


18/F


2014. jún. 25. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, érdekes eset vagy, az biztos.


Amúgy szerintem lehetséges, hogy valójában túlérzékeny vagy, ami lényegében abból ered, hogy soha nem volt igazi apa az életedben. Szóval a kettő nem zárja ki egymást.


Amúgy teljesen jó fejnek tűnsz, a hozzád hasonló, sokat filózó, sztoikus emberek mindig rendesek.

2014. jún. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában csak olvasgatni szoktam a kérdéseket, de most válaszolok is. Azért, mert én is ilyen vagyok.


9 éves koromig nagyjából rendben volt minden, de apám elkezdte csalni anyámat, így anyám beadta a válópert. Anyám viszont hihetetlenül önállótlan és kapcsolatfüggő, ezért félévre rá összejött egy pasival, és szinte azonnal össze is házasodtak.

Amíg nem volt meg az esküvő, a pasi tette a szépet, jó fej volt velem is. Miután összeházasodtak, jött a shitstorm. Bunkó lett velem, minden alkalmat megragadott, hogy belém kössön, odáig durvult a viszonyunk, hogy a végén már egymáshoz se szóltunk, se köszönés, se semmi. Ha meglátott, csak csapkodta az ajtókat meg morgott - tiszta szívből gyűlölt engem. (Anyám szerint ez olyan, mint mikor egy oroszlán átveszi a falkában a vezetést és megöli a régi alfa hím kölykeit.) Anyám nem akart elválni tőle.

Általában egész nap (ha nem voltam suliban) a szobámban ültem. Internetem nem volt, mert bár anyám fizette, a mostohaapám kihúzogatta a vezetékeket a falból, mondván, hogy úgysem érdemlem meg.

9 éves korom előtt sem volt valami nagy kapcsolat apám és köztem. Ő egy érettségivel vállalkozó volt, nem szeretett olvasni, nem volt túl "értelmes". Én sokkal intellektuálisabb alkat vagyok (anyámra ütöttem), szeretek olvasni, zeneiskolába jártam, miegymás. Ezért tőle is eltávolodtam.

Tulajdonképpen apa nélkül nőttem fel, és bár lány játékokkal sosem játszottam (elég hamar kinőttem a játszós korszakot), ez mostanáig megérződik rajtam.

Én sem szeretem a focit, nem köt le a box, a Forma 1, meg általában semmilyen sport (kivéve a sakk és a snooker). Soha semmilyen számítógépes játékkal nem játszottam, ezeket, hogy COD, WOW meg LOL, csak névről ismerem, fogalmam sincs róluk. A "gyerekkorom nagy slágerei" játékok, mint a magic card, bayblade és yugioh card semmit sem jelentett nekem. Már 12-13 éves koromtól inkább félrehúzódtam, és olvastam a Harry Pottert, vagy Lőrincz L. Lászlót (akkoriban még nem volt annyira fejlett az irodalmi érzékem :D).

Fiúkkal mindig nagyon nehezen barátkoztam - sőt, sosem tudtam igazán barátkozni velük. Érthető, alig van közös témánk. Egy jó haverom van, aki fiú, de ő is azért, mert hasonló családi helyzetből szabadult, ezért kissé hasonlítunk. De ő pl. imádja a számítógépes játékokat.

Végig a gimnázium alatt kb. csak lány barátaim voltak, néha fel-felmerült egy-egy fiú"haver" de kb 1 tanévre szólt mindig, aztán vége lett.


Hidd el, a nemi identitásnak ehhez nincs túl sok köze, csak a közeg teszi, amiben felnőttél. Én most 20 éves vagyok, lassan kezdek rátalálni önmagamra - eddig nem igazán volt rá lehetőségem.

Még így is kicsit irigykedek rád, mert a családi múlt miatt nekem a fentiek ki vannak egészítve azzal, hogy menekülök a konfliktusok elől, képtelen vagyok jól megvédeni magamat, akár fizikai, akár pszichés téren.

Elég sérülékeny vagyok lelkileg, de mégis, valahogy megkérgesedtem a sok bullshit miatt, nagyon kevés érzelmet mutatok ki, inkább "belül omlok össze".


Annyit tudok tanácsolni, hogy a külső véleményekre, amik ezt bírálják sose adj, mert csak az tudja igazán átérezni, hogy mit jelent ez, aki így nőtt fel. Barátkozz azokkal, akikkel jól esik.

Ami a csajokat illeti, én pl. megtapasztaltam azt, hogy nem mindegyik bukik a macsó-pasi típusúakra, van, akiknek kifejezetten imponál, hogy nem döglök állandóan a meccs előtt, nem ülök végig 6-7 órát a CoD előtt, stb...

2014. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. Eléggé filozofikusan gondolkozok, sokaknak tetszik, köszi:D Egyébként lehet, hogy ez a túlgondolás játszik nálam is, mert sokszor van az, hogy az emberek végig se gondolják azt, amit csinálnak én meg ezeket teljesen félreértem.


2. Fura dolog ez, bebizonyosodott akkor, hogy tényleg van jelentősége annak, hogy legyen egy apa-férfi a közelben. Egyébként mivel nekem se volt ilyen, így nem is lettem írányitva egy csomó dologban, ezért mindig azt csináltam ami a legközelebb állt hozzám, ami másokhoz képest elég érdekes (pl. színjátszóra járok, zenesuliba, nyelvórákra stb. míg a többi fiú leragad a focinál). Értékesebbnek érzem magam, mintha egyedibb lennék ezáltal, de ezzel együtt olyan mintha kiesnék a közösségből azzal, hogy másabb vagyok, vagy nem is tudom. Nagyon fura dolog ez

2014. jún. 26. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy azért történt ez veletek, hogy lássátok azt, milyen egy "rossz" apa és hogy ti ne ilyenek legyetek.
2014. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kepzeld, azt tanultuk pszichologiabol, hogy a kozepso gyerekek altalaban a legsikeresebbek, mert sokkal tobb onallosagot tanulnak es gyakorolnak, mint a legkisebb vagy a legnagyobb. :)
2014. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem most hogy már 18 éves vagy, miért nem mondod el apádnak ezt, és lehet hogy változtatna. Kérd meg hogy legyenek közös programok, menjetek el együtt focimeccsre, kirándulni, ha van fiú testvéred őt is vond bele. A középső gyerek általában jobban sérül mint a másik kettő. Anyukádnak is elmondhatod és ö is tudna ebben segíteni. Vagy te is szervezhetnél családi programokat, például közös kirándulás, közös strandolás, közös vacsorák, beszélgetések. Vond be apádat a mindennapjaidba, kezdjél vele beszélgetni a saját dolgaidról és akkor majd ő is megnyílik. Neked kéne kezdeményezni a közeledést.
2014. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Ha meg valaki olvassa a valaszokat, szeretnek nektek mondani valamit

Nem vagyok magyar, szoval lessz hiba az iras ban.

:) igaz, csodalatos es a legjobb ha a gyereknek anyja apja lenne es azok epeszuek, kedvesek, megertoek, turelmesek szeretett teljes.......de a mai vilagban legtobb gyerek egy szulovel no fel. Vagy elvalt, de attol mind ketto neveli. A szulok egyszer gyerekek voltak, es Ùgyan ùgy a legtobb szorongot valamivel, van aki jobban " takarja", van aki nem, de a csaladi eletben ott kijon az, hogy min ment keresztul. A "nem Jo" szulo, egy szerult gyerek, es ha ezt elfogadjatok, talan ti valtozthatok valamit, es ha nem is de a megbocsatasban minden kepen segit. :) en is magamat neveltem, nagyon szerettem a szuleimet, egyutt erzek veluk, es ettol jol erzem magam, es erosnek. Van amikor nem sikerul talpra eset gyerek az onnevelesbol, de van amikor igen, csak "erzekeny" nek nevezi magat. Legyetek buszkek, hogy melyen tudtok gondolkodni, hogy ezt tudtatok emeszteni, elfogadni es tovabblepni, es segitsetek egymast. Ez a vilag lyen, nem kell almodni a tokeletes csaladra, az nincs (meg ). Egyetlen amit tudtok valtoztatni, iranyitani es fejlleszteni, az sajat magatokat.

Jo volt olvasni, hogy vannak gyerekek akik kepesek "emeszteni" es ember maradni.

2014. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! 21L vagyok, és képzeld, én úgy nőttem fel, hogy munkamániás szüleimnek hála kb mindig egyedül voltam, és hasonló kapcsolatom alakult ki velük, mint neked. Nem beszéltünk meg soha semmit, és mára ezen hiába változtatnának...:D Haha. Nekem inkább fiú barátaim voltak, mostanra már inkább lányok, de fiúkkal is elvagyok, csak a fősulis évek alatt koptak a kapcsolatok. Gyerekkoromban legoztam leginkább, meg rajzoltam, más nem nagyon érdekelt. Volt egy-két barbiem, levágtam a hajukat, később.. a fejüket is. Érdekes. Ha nem én lettem volna, azt mondanám, pszichopata gyerek, á, pedig nem voltam az. Szuperérzékeny lány voltam, de ügyesen tagadtam ezt. Iszonyatos nagy volt a szeretethiányom, s azt semmivel nem lehetett pótolni. 2 éve ismertem meg a jelenlegi barátomat, előtte interneten keresett nagy ők meg egy-egy valós "szerelem"-nek nevezett semmiség volt a menőöv. A barátom 24 éves, és nagyon szörnyű életútja volt, valószínűleg ennek köszönhető, hogy olyan, amilyen. Sokat tudnék róla mesélni, de a legfontosabb, hogy: nagyon érzékeny, a mai napig elsírja magát ha pl felemelem a hangomat, nagyon szépen rajzol pl virágokat, blablabla, egyszóval vannak lányos dolgai, de ettől nem lesz valaki meleg, csak divat ez a berögződés. A legjobb párt talááltam meg benne, mert ő lett a legjobb barátom is, aki tényleg velem sír és velem nevet, aki tényleg mindent megtesz azért, hogy jó legyen nekem vele. Remélem, így is marad, bár már így van jó ideje. :)

Próbáld meg magad elfogadni ilyennek, élvezd az életet, szüleiddel ne akarj más kapcsolatot, soha nem fog menni. Én is kellemetlenül mozogtam odahaza az idegen ismerősök előtt, de már 2 éve koliban lakok, és ez sokkal jobb így. Önmagam lehetek, és kialault valós személyiségem is. Kívánom, hogy ez Neked is menjen, és szeresd magad! Egy csodálatos ember vagy! Nagy ölelés így látatlanban is! Hajrá!

2014. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!