Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néha kikészít az édesanyám....

Néha kikészít az édesanyám. Létezhet hogy egyszer valaha normálisan le tudok majd ülni vele megbeszélni bármilyen vitát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen olyan, mintha nem is lenne benne "beszéljük meg" gén... Ha vitázunk valamin, akkor fújja a saját véleményét (ami néha hülyeség) és nem képes meghallgatni a másikat. Általában piti kis hülyeségeken kapja fel a vizet, és napokig nem áll velem szóba. Gyerekesen viselkedik. Teljesen mindegy, hogy igaza van, vagy nincs, néha már úgy megyek oda hozzá, hogy nem érdekel az igazam, bocsánatot kérek olyanért is amihez közöm sincs, csak hogy oldjam a feszültséget.

Ha én rontottam el valamit beismerem, és elnézést kérek érte. Ha azt merem mondani, hogy "ezt és ezt komolyan gondoltam és nem vonom vissza" akkor marad a harag. Nem fogja fel, hogy különbözhet a véleményünk, hogy van amiről másképp gondolkozom.

Soha az életben nem kért még tőlem bocsánatot semmiért. Akkor sem, ha nekem volt igazam. Ennyire nehéz lenyelni a büszkeséget néha? Én meg tudom tenni, pedig sokban hasonlítok rá. Néha felnőttebbnek érzem magam nála, pedig ő 40 múlt, én meg még csak 20.

Van aki hasonlóan gondolkozik mint édesanyám? El tudná nekem magyarázni hogy ez milyen gondolkodás?

Vagy van aki hozzám hasonló cipőben jár?


(Bunkó válaszokat nem kérek, kérdésekre szívesen válaszolok, azt viszont nem szeretem ha belemagyaráznak a témába nem létező dolgokat. Volt rá példa, ezért írom ide, hogy most ne legyen :) )


2014. jún. 26. 12:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen típus, nem tudsz mit tenni.

Ha vitáztok, legyél okosabb, hagyd rá, amit csak lehet. Ez nem azt jelenti, hogy neked esetleg nincs igazad, hanem azt, hogy nem akarod a saját nyugalmad feldúlni egy vita miatt.

Olyanért viszont SOHA ne kérj bocsánatot, ami nem a te hibád. Ezzel csak az ő vélt igazát erősíted.

2014. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kellene bocsánatot kérnem az olyanok miatt, de rettenetes úgy itthon tartózkodni hogy folyamatosan a durcás arcát kell néznem... és nem mellesleg ameddig itt lakok elég nehéz úgy kommunikálni, hogy félszavakkal válaszol mindenre, vagy nem is válaszol...Képes lenne hetekig is ezt játszani, ha nem lépek valamerre...
2014. jún. 26. 12:58
 3/21 A kérdező kommentje:
Igyekszem ráhagyni a dolgokat, de én magam is elég heves természetű vagyok, és van hogy nem tudom magamban tartani a véleményemet, vagy lenyelni valamelyik beszólását... megtanultam kezelni a hülyeségeit, de elkrülhetetlen hogy néha belefussunk egy ilyenbe.
2014. jún. 26. 13:00
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy nehéz lehet... :(
2014. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz :)
2014. jún. 26. 13:02
 6/21 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád beképzelt.
2014. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a változó kor, ha régebben nem volt ilyen. Vagy tekintélyelven nevelték, ő is ezt a mintát követi, és nem érdekli a korod.


Nekem akkor javult anyámmal drasztikusan a viszonyom, amikor 22 évesen elköltöztem. Azóta is remekül megvagyunk, pedig előtte mindennaposak voltak a konfliktusok. Remélem, nálatok is így lesz.

2014. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem beképzelt, ez biztos :)

Arra én is gondoltam, hogy ilyen téren még mindig gyereknek tekint, ezért nem hiszi el hogy nekem is igazam lehet. Én is bízom benne, hogy ha elköltözöm jobb lesz, csak attól félek hogy a költözés bejelentése is majd egy ilyen vitát szül, és majd úgy hagyom itt, hogy zeng a ház és megy az ajtócsapkodás. Párszor már vissza kellett fogni magam, hogy ne hagyjam itt és költözzek hirtelen a barátomhoz, de az részemről is meggondolatlanság lett volna.

2014. jún. 26. 14:10
 9/21 A kérdező kommentje:
Mindig is ilyen volt, nem a változó kor teszi. Csak mostanra már kezdek én is besokallni, mert hiába vagyok a lánya, felnőtt ember is vagyok emellett.
2014. jún. 26. 14:11
 10/21 A kérdező kommentje:

Szíven szerint ráhagynám az egész dacoskodást, "hadd csinálja, majd észhez tér" alapon, de most még rá vagyok szorulva a segítségére. Az ő pénzéből élek ameddig nem találok munkát (most is keresem). Az ő főztjét eszem, ő mos rám, nem kérhetek semmit tőle ha haragban vagyunk...

Ez így önzőn hangzik, de nem annak szántam. Ha már lesz munkám könnyebb lesz gondolom, mert saját keresetből már saját magamat is fenn tudom tartani, csak most még szörnyen idegesítenek az ilyen veszekedések... most is éppen egy ilyen időszak van.

2014. jún. 26. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!