Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon meg tudok valaha felelni...

Vajon meg tudok valaha felelni az apának, vagy már mindig a húgomat fogja jobban szeretni?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 9.-es gimnazista egy nem annyira ismert, de jó suliban. Általánosban mindig kitűnő voltam, egy éve le is tettem a középfokú nyelvvizsgát, évente több versenyen szereplek. Most félévkor tesi lett csak 4-es, többi 5-ös. Soha nem volt még barátom (apa arról sem tud, hogy valaha tetszett volna fiú), a cigitől undorodom, drogtól pláne, inni is csak annyit ittam amit ő is látott, néha kaptam egy-egy korty bort vagy egy kis sört, és ennyi. Húgom 11 éves, 5. osztályos, ő is mindig kitűnő volt eddig, részt vesz tanulmányi versenyeken, és velem ellentétben nagy sportember, erősen humán beállítottságú. Ez utóbbi két tulajdonság rám nem jellemző egyáltalán, apára viszont igen. Már azt is gondoltam, hogy emiatt szereti jobban, mert jobban tud vele azonosulni, szemben az én reálos-nyelves beállítottságommal. Továbbá azt is mindig mondogatja, hogy "nőuralom" van nálunk, és mennyivel jobb lenne, ha én fiú lennék, hogy elb***ta annak idején. Többek közt miatta volt nagy önbizalomhiányom évekig, még most is, de már kevésbé észrevehető, elkezdtem nyitni az emberek felé. Azzal a pár barátommal, aki még általánosból megmaradt, természetesen gyakran találkozunk, ilyenkor mindig kérdezgeti, hogy hova megyek, kivel, különféle gúnynevekkel illeti őket, a legbensőbb magánéletükről kérdezget iszonyat gúnyos hangnemben. A húgom barátaival nincs baja. Volt egy olyan eset is, hogy én is, és húgom is felléptünk egy városi rendezvényen (igaz, egy év különbség volt a kettő közt). Mikor én léptem fel, eljött ugyan, de már itthon is szitkozódott, micsoda nagyképű alakok lesznek ott (egy jótékonysági bál műsoros része volt), majd miután várnia kellett a nézőtéren nagyjából negyed órát (elromlott valami azt hiszem), még mielőtt elkezdődött volna, hazajött, egy üveg bor lecsúszott, majd lefeküdt aludni, erre jöttem haza később anyukámmal és húgommal. Húgom a múlt hónapban lépett fel, ekkor apának legalább egy fél órát kellett ülnie a nézőtéren, ennek nagy részét egyedül, mivel általános iskolai rendezvény volt, és én a régi tanáraimmal beszélgettem. Egy rossz szót nem szólt, utána megdicsérte milyen ügyes volt. Tőlem fél év múlva érdeklődött először, készült-e felvétel, mert ő nem látta. Jelzem, a DVD a szobájukban volt, jól látható helyen, naponta láthatta. Egyszer nézte meg, akkor is kritikát kaptam, milyen két ballábas vagyok. Jó, ez igaz is, de húgom se egy született Fred Astaire.

Ez most így önsajnáltatásnak tűnhet, főleg ekkora regénnyel, de ez még a fele sem a történeteknek. Tudom, hogy nem sokan olvasták el idáig, de aki mégis, annak nagyon köszönöm, hogy időt szánt rám. További szép napot mindenkinek!

15/L



2014. márc. 4. 15:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogsz tudni megfelelni de ne is akarj. A tanulásban is magadnak kell megfelelned. Amúgy ne fogj fel minden beszólást tragikusan. A szeretet nem lehet kierőszakolni ha több gyerek van akkor a szülők az egyiket jobban szeretik.
2014. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

itt egy kérdéshez már beírtam, hogy hazudik az a szülő, aki azt mondja, hogy egyformán szereti a gyerekeit ... kaptam hideget, meleget ... pedig ez így van


ez viszont nem azt jelenti, hogy téged nem szeret ... te vagy a nagy ló, a kicsi meg a cuncimókus marad mindig ... úgy gondolja, hogy mivel te nagyobb vagy, jobban megérted a felnőttek hülyeségeit, a szárazabb stílust, a kevesebb odafigyelést ... úgy gondolja, hogy önállóbb vagy, és ennek megfelelően keresetlenebb szavakkal kritizálhat is ... szóval apukádban kevés a pedagógiai érzéke

2014. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon szomorú ilyet olvasni egy ilyen rendes, 15 éves lánytól. Nem önsajnálat, és elhiszem, hogy nagyon bánt a dolog.

Szerintem egyébként apukád téged is szeret. Nem szereti jobban a húgodat, csak másképp. Nem lehet mindenkit egyformán szeretni, de ez nem jelenti azt, hogy a szeretet "nagyságában" különbség van.

Talán a ti rendezvényetekkor rossz hangulatban volt, több problémája volt, ezért türelmetlenebb volt. Amikor a húgod lépett fel, jobban viselte a várakozást, mert nem volt más baja.

Ennél okosabbat nem tudok írni.

Viszont a "reálos-nyelves" beállítottságra szerintem a mai világban sokkal nagyobb szükség van.

2014. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Normális szülő nem tesz gyerekei között különbséget!


Apud itt leírt egy-két megnyilvánulásából (szóhasználat, túlzásba vitt borozgatás) arra tippelek hogy ő annyira már nem mintaember, az ilyenek pedig jellemzően jobban tudnak kedvelni egy kisebb hibáikat még nem látó, rajtuk majomszeretettel csüngő fiatalabb gyereket, mint egy már lassan felnőtté váló kamaszt, aki már jobban átlátja a dolgokat és kritikusabb tud lenni egy szülővel.

2014. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

Szinte ugyanazt az utat jártam végig amit te, csak nekem még pszichológus segítsége is kellett.

Sajnos igazuk van az előttem íróknak, apukád már nem fog változni, de biztos, hogy majd pár év múlva megbánja... Próbálj meg egy cseppet sem foglalkozni vele, azoknak az embereknek adja a véleményére, akik magad miatt szeretnek téged olyannak, amilyen vagy.

Bármennyire is legyen igaz az, amit az első válaszolók írnak, szerintem nem normális szülő az, aki az egyik gyerekét jobban szereti a másiknál. Természetesen mindenféle szélsőségeket kivéve, azaz nem az van, hogy az egyik állandóan fel akarja gyújtani a házat. Attól hogy az egyik gyerek jobb egy adott hobbiban, tantárgyban, akármiben a másik gyereknél, annak semmivel sem lehetne többnek lennie a szülője szemében. Legalábbis ez az én véleményem.

2014. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Te 10 év múlva majd 10 év múlva mérnöki diplomával és 2 nyelvvizsgával degeszre keresed magad, és boldog életed lesz, a húgod meg verseket szavalhat a munkaügyi központ előtt, esetleg filozofálhat, miközben készíti a bigmeket.

Az élet majd rendet tesz.

2014. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Miért akarsz bárkinek is megfelelni, vagy elnyerni az elismerését? Ne akard. Aki akar, az úgy is lát téged, aki nem, az meg nem érdemli meg, hogy tudja milyen vagy:)
2014. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Igen, apa nem éppen mintaember, soha nem is volt. Szülei még ennyire sem, ennek valószínűleg oroszlánrésze van benne.


Pszichológus segítségét nem szeretném kérni, nem azért mert ciki lenne, vagy mert hülyeségnek tartom, csupán nem szeretném, ha ez itthon kitudódna, hogy ilyen gondolataim vannak. Így is elég balkáni feszültség van néhanapján.


Valaki említette itt, hogy tesóm majd mekis lesz, stb. Én nem vagyok híve ennek a "majd az élet eldönti, ki többre" módszernek. Nem vonom kétségbe a humán pályák létjogosultságát, igenis szükség van rájuk, húgomnak is millió végzettsége lehet vele, lehet hogy 20 év múlva egyetemi professzornő lesz, lehet hogy a saját vállalkozását vezeti majd. Még senki nem tudhatja....


Próbálom úgy felfogni a dolgokat, ahogy a hetes válaszoló írja, csak sokszor nehéz. Nagyon.

2014. márc. 4. 17:23
 9/20 acelsziv ***** válasza:
Kérdező: Egyetlen embernek kell mindenképp megfelelned és az Te magad vagy.
2014. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy húgom, átèrzem a helyzeted. Az írásodból ítèlve elèg inteligens vagy.

A lènyeg, hogy idősebb vagy, önállóbb, ''okosabb''. Nekem elmagyarázták, hogy nagyon szeretnek, de egy kisebbel többet kell foglalkozni, ez nem azt jelenti, hogy őt jobban szeretik. Csak kisebb ès cukibb.

Ez nagyon rossz pèlda, de pl. ha kapsz egy kis kutyát, többet foglalkozol vele először. Pedig később is ugyan úgy szereted.

2014. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!