Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most már sosem lesz béke a...

Most már sosem lesz béke a családunkban? Már nem bírom tovább, valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok csapás ért már minket.

Mikor 5 éves voltam apukám szívrohamban meghalt, még csak 31 éves volt, de szívbetegséggel született.

Nagyon nehéz gyerekkorom volt. Anya egyedül nevelt minket a nővéremmel, igaz mamám segített, amiben csak tudott. De Ő nem tudta pótolni aput. Anyu és a nővérem nagyon jól kijöttek, de 4 éve tesóm összejött egy fiúval és akkor minden megváltozott. Kedveltük Őt, mert kedves volt és tényleg szerette tesómat, de lelkileg nem volt rendben.Alkoholista szülei voltak, és mindig azt mondogatta, hogy tesóm az egyetlen boldogsága. Nagyon ráakaszkodott, folyton vele kellett lennie, még a barátnőivel se találkozhatott, mert akkor a srác veszekedett vele.A kapcsolatuk vége fele már az sem tetszett neki, ha pl. velem eljött a boltba.. teljesen kiakarta sajátítani. Nővérem ezért kiszeretett belőle, de Ő lelkileg zsarolta. Folyton azt mondta neki, hogy öngyilkos lesz, ha nem marad vele. Volt, hogy felhívta az állomásról, hogy nővérem hallja a hangos bemondót és elbúcsúzott Tőle, utána folyton búcsúleveleket,smseket írt neki, akárhányszor szakítani akart vele.

Anya már nagyon nem örült a helyzetnek, mert teljesen kikészítette ezzel Őt és szinte csak sírni láttuk egész nap. Nagyon boldogtalan volt és az a fiú úgy kezelte mindenki előtt, mint egy tárgyat. Amikor már tudta, hogy tesómnál beválik ez a zsarolósdi folyton megalázta, bántotta, mert tudta, hogy visszafogadja.

Egy este én már elmentem aludni, de arra ébredtem, hogy valaki veri az ajtónkat. A srác volt, mert tesóm az nap végleg kiakarta dobni. A telefont se vette fel neki, és már azon gondolkoztak anyaék, hogy elköltözünk innen, mert néha már féltünk Tőle.

Akkor este is öngyilkossággal fenyegetőzött és anya azt mondta neki, hogy akkor nyugodtan tegye csak meg, ne a nővéremnek tegye tönkre az életét.

Amikor elment tesóm nagyon sírt utána akart menni, de anya nem engedte, mert úgy gondolta, hogy ha addig nem tette meg annyi fenyegetés után, akkor se fogja. Sajnos tévedett, mert az nap éjjel otthon felakasztotta magát.

Tesóm azóta gyűlöli anyát, mert Őt okolja, pedig anyu csak neki akart jót és még rémálmában sem gondolta, hogy megteszi. Mamához költözött és Őt is ellene hangolta. Szinte senki se beszél velünk a családból.

Ma idejött tesóm, mert pénz kellett neki. Anyu nagyon örült neki, próbált kicsit beszélgetni vele ,mert az elmúlt 3 évben szinte csak veszekedés volt köztük. De tesóm bunkóskodott és megint csak vita lett belőle. Anya a történtek óta csak árnyéka önmagának, mert bár nem Ő volt a hibás magát okolja, ahogy szinte mindenki más. Ma pedig nővérem a képébe vágta, hogy egy mocskos gyilkos és soha többet nem tekinti az anyjának. Anyu azóta a ki sem jött a szobájából és hallom,hogy sír.

Tudom itt is lesz, aki Őt fogja a hibásnak tartani, de higyjétek el, hogy csak a tesómnak akart jót és nem akarta, hogy meghaljon, csak idegességében mondta és , mert annyit bántotta már Őt..melyik anya viseli el,hogy valaki teljes lelki nyomorba tartsa a lányát?

Nem tudom, hogy lehetne itt valaha is béke.Én már kértem anyát, hogy költözzünk el innen,de Ő mindenképp azt akarja, hogy minden olyan legyen, mint régen amikor 3-man voltunk.


2014. jún. 26. 21:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
miért ne fogtatok össze többen és akkor jól megverni? viszonzásképp?
2014. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
persze már mindegy.
2014. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez a pasi aztán jól tönkretette a családotokat...az a baj, hogy itt a nővéredet kéne felhomályosítani bizonyos dolgokról. A nővéred nagyon nem ismeri az embereket. Ahogy kiveszem az írásodból, bárki be tudja etetni bármivel a végtelenségig és nagyon befolyásolható. Pedig alap, hogy nem dőlünk be a fenyegetőzésnek! Aki pedig mégis beváltja ezt az ígéretet, az bocs, de meg is érdemli. Nagyon nagy szemétség volt ettől a pasastól egy ekkora terhet a nővéred nyakába akasztani. Így kell tönkretenni egy családot. Anyukád pedig egyáltalán nem tehet az egészről, mert pont ő volt a józan hang, akit nem tudott ez a pasas beetetni.


Amúgy az ilyen elmebetegeket lassan kell leépíteni, mint ez a gyerek, mert ön és közveszélyesek általában. Meg miaz, hogy MEGÜTI a nővéredet? Értelmes, valamire való ember nem tesz ilyet! Ráadásul az külön röhej, hogy ezért kiutált titeket a család. Erre szoktam azt mondani, hogy azokkal tartom a kapcsolatot, akikkel van értelme. Ha a család többi tagja nem látja tisztán ezt a tök egyértelmű dolgot és azt hiszi, anyukád a hibás, az róluk is elmond valamit.

2014. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A novered egy ostoba ember. Anyud helyebe nem allnek vele tobbet szoba.

Legszivesebben lekevernek egy pofont a testverednek, hogy ennyire sotet...es gonosz. Mert az. Olyan lett mint a volt baratja az irasod alapjan.

2014. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!