Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyukám mindig ordítozik...

Az anyukám mindig ordítozik velem minden apróságért, miért? (Többi lent )

Figyelt kérdés

1 napja jött haza külföldről és igazából előtte is ilyen volt de nem annyira , mint most . Bejött a szobámba vigasztalni erre meglátott 1 ruhát a földön ( nemrég szortíroztam) és elkezdett ordítozni h miért van az ott a földön blablabla . Mondtam neki h tegnapelőtt szortíroztam és nem tudom hová tenni. Erre bekattant és azt mondta h elfogja venni a telefonom és nem mehetek be a szobámba. Pszihológushoz nem tudok elmenni , de most is csak a tesóm tartja bennem a lelket. Elköltözni pedig nem tudok.

11 éves lány



2014. jún. 29. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg feszültebb a kelleténél. De ha a tulreagalastol eltekintesz, akkor is kérdés marad, hogy mért hever 2 napig a földön a ruha...probalj meg a jobbnál is jobb lenni, ha anyukád alapbol feszültebb.
2014. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre sajnos csak annyit tudok mondani, hogy el kell tűrni. Nálunk is hasonló volt a helyzet, anyukám mindenért ordított és meg is ütött, holott ő maga is tudta, hogy nem rám dühös. Ilyenkor az egyetlen amit tenni tudsz gyerekként, hogy csendben vagy és próbálsz nem az útjában lenni míg lenyugszik. Igyekezz minél kevesebb lehetőséget adni arra, hogy beléd kössön, tarts rendet, beszélj szépen, stb. Esetleg a tesóddal kérdezzétek meg, nem segíthetnétek-e a házimunkában, vagy hasonló, próbáljatok kicsit a kedvére tenni, hátha attól csökken a feszültsége. Tudom, hogy épp ilyenkor nehéz jó pofát vágni, amikor a semmiért ordítanak az emberrel, de saját tapasztalat, hogy ha visszaszólok, akkor még dühösebb lesz.

Bár én már 24 vagyok és nem lakom otthon, amikor hazamegyek havonta egyszer az egyetemről, velem is képes üvölteni apró dolgokért. De mivel már nem függök tőle úgy mint gyerekkoromban, most már bizony meg szoktam jegyezni, hogy csak a saját energiáját pazarolja az ordításra mert engem ugyan nem érdekel. És ez mintha újabban használna is.

2014. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Maradj higgadt, ha vmiért kiabál, akkor mondd, hogy bocs anya, többet nem fordul elő és mosolyogj rá :) (még akkor is ha tudod h nincs igaza, vagy jogtalanul kiabál veled). Gondolom épp nehéz időszakot él meg, munka, apukád, pénzügyek, amibe te nem láthatsz bele. Ezért próbálj meg kedveskedni neki, kérdezd meg hogy érzi magát, milyen napja volt, segíthetsz e vhogy a főzésben vagy a házimunkában h még esélyt se tudj adni a kiabálásra. Kitartást, ez csak átmeneti :)
2014. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz mára már lenyugodott , de szerintem holnap újra kezdi.
2014. jún. 29. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!