Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarják anyámék, hogy...

Miért akarják anyámék, hogy mindenáron elköltsem a pénzemet?

Figyelt kérdés
Félretettem egy kis pénzt egy fesztivál napijegyre, mert jön a kedvenc együttesem akiket már 6 éve imádok és az egyik legnagyobb álmom válik valóra, hogy láthatom őket. Közben kell bejárkálnom a munkaügyre, mert felvettek egy tanfolyamra és most papírokat kell intézgetni. Nem adnak pénzt buszjegyre sem. 1000 Ft oda-vissza a busz. Tudom, hogy ezt majd visszakapom, de majd kb 1-másfél hónap múlva, mert az előzőt is akkor kaptam vissza. Már így is hozzá kellett nyúlnom a félretett pénzhez. Meg ilyet szóltak, hogy nem kell bemenni a fesztiválra, hallgassam kívülről... Hát az mondhatom nagy öröm lehet... Mondtam anyunak, hogy láttam a piacon tök jó felsőket és erre is azt mondta, hogy van pénzed, miért nem veszed meg. Miért akarják, hogy mindenáron elköltsem? Miért akarják, hogy nekem rossz legyen, hogy ne lássam a kedvenc együttesemet?

2014. jún. 29. 14:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Amikor kicsi voltam akkor is ez volt. Ha volt spórolt pénzem, mert én nem vertem el, mint a tesóm, akkor anyám nekem soha nem vett semmit, mindent nekem kellett megvennem magamnak.
2014. jún. 29. 14:48
 2/18 A kérdező kommentje:
Meg, ha volt egy kedvenc magyar együttesem a közelben oda se vittek el soha, mert mindegyikre azt mondák, hogy k*cs*gök, egyedül meg nem mehettem...
2014. jún. 29. 14:52
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Feltételezem, hogy nekik nincs elég pénzük és nem tudják a "kedvenc együttesed" megnézését finanszírozni.
2014. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Te itt kevered a szezont a fazonnal. Senki nem mondta, hogy költsd el, csak nem finanszízozzák a szórakozásod. Ez két külön dolog, és úgy általában véve erről szól a felnőtt lét, hogy már nem anyuci csecsén élsz.
2014. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy van pénzük, csak arra nincs ami nekem kellene. Ha nekem kell új ruha akkor irány a kínai áruház, de ha anyunak akkor a New Yorker meg ilyenek... Engem nem érdekel mondjuk a kínais ruha. Ha iskolatáska kellett 3000 Ft-ért akkor az nem ér annyit, nem kapom meg, de anyám megkapott egy 6000 Ft-os papucsot.
2014. jún. 29. 14:55
 6/18 A kérdező kommentje:
Meg mindig nélkülem mennek étterembe is.
2014. jún. 29. 14:55
 7/18 Skorpió87 ***** válasza:
100%
Mivel nagykorú vagy, nem akarnak már igazán anyagilag támogatni. Szeretnék, hogy a saját lábadra állj, de nem könnyű, én is tudom. Ha van annyi félretett pénzed, akkor tedd a bankba, amihez tudod, hogy nem nyúlsz 1 évig legalább! Kénytelen leszel hozzányúlni a pénzedhez, de inkább, mint hogy a szüleidet hallgasd, hogy jaj de drága ez, meg az... Legalább nem szólnak bele mire költöd. Nem érdekli Őket, hogy van kedvenc együttesed, vagy mit akarsz venni Magadnak. A szüleim soha nem kérdezték mire vágyom, nekem kellett kikönyörögni, de nem igazán jártam sikerrel. A Munkaügyis tanfolyam után kapsz majd pénzt havonta? Akkor valamivel beljebb vagy... Nézd a jó oldalát, aztán meg majd élsz önálló életet! :D Kitartást!
2014. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy kérdező?


Egyébként tényleg nem arról van szó, hogy azt akarják, hogy rossz legyen neked, és mindenáron költsd el a pénzed, hanem egyszerűen ha van pénzed, akkor azt csak akkor tartogasd a szórakozásra, hogyha éppen nincsenek fontos költeni valók. Ha vannak, akkor igen is költsd rá a saját pénzedet.

2014. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Abból kiindulva, hogy munkaügyis tanfolyamra mész, elmúltál 18. A szüleid eltartanak, ne várd el, hogy mellé még pénzeljenek is, főleg a szórakozást. És most mondhatod, hogy a buszjegyre nem adnak, mivel van félretett pénzed, jogosan várják el, hogy ne szórakozásra költsd, hanem arra, amire szükség van.


De ha ennyire zavar, hogy a zsebedben turkálnak, titkold el, ha van félretett pénzed........

2014. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nyári munka..csak gondolom a munka büdös xD
2014. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!