Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt hittem, csak trollkodik,...

Azt hittem, csak trollkodik, de komolyan gondolja! Vőlegényem azt akarja, hogy ha valaha gyerekünk lesz, magázzon bennünket?

Figyelt kérdés
Ő is magázza a szüleit, neki ez a normális, de számomra ez ósdi, természetellenes és elképzelhetetlen. Most én vagyok a hisztis liba, mert nem akarom, hogy "csókolom, anyuka" legyek a gyerekemnek. Meggyőzni, elhagyni? Teljesen összezavarodtam.
2014. jún. 29. 15:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
77%
Mond neki, hogy nem a századelőn vagyunk. Ki fogják röhögni.
2014. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
17%
Valamelyik szállásról való ez a vőlegény?
2014. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
37%

Téged tegez, őt magázza majd. Ennyi.

Miért kell feltétlenül meggyőzni egymást?

2014. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
30%
Neki ez fontos. Megváltozni valószínűleg nem fog, hiszen ő ebben nevelkedett, ezt tartja természetesnek. Ha te ezt elfogadod, akkor engedned kell neki. Ha viszont nem fogadod el, akkor mindkettőtöknek jobb, ha felbontjátok az eljegyzést. Nekem egyébként elég furcsa, hogy csak jegyespárként jutottatok el odáig, hogy ezt megbeszéljétek.
2014. jún. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, vannak ilyen emberek, akiknél ez a szokás. Én nem gondolnám, hogy ha ő ezt a fejébe vette, ha náluk ez a természetes, akkor ezen csak a te kedvedért, meg azért, mert az emberek többsége ma már tegezi a szüleit, az változtatna az elképzelésén.

Amúgy meg én egyből mondtam volna neki, hogy bár azt mondják, hogy a magázódás a tisztelet jele, de úgy is lehet mondani valakinek, hogy maga hülye, meg úgyis, hogy te hülye. Tehát úgy is lehet tiszteletlennek lenni, ha magázom, meg úgy is kimutathatom a tiszteletemet valaki iránt, ha tegezem.

Amúgy én elfogadom, hogy vannak helyek, ahol így szokás, viszont én nem szeretnék így gyereket nevelni, nem is teszem, egyaránt tegezzük a szüleinket a férjemmel és a a gyerekünkkel is tegező formát használunk, viszont ha a helyedben lennék, nekem ez egy abszolút olyan dolog a jövőre nézve, ami alapvető különbségeket teremtene köztünk, tehát én ilyen embernek nem szülnék gyereket. Mert eltér egy nagyon fontos ponton a jövendőbeli terveink. És tudod, ha valakivel nem közös a jövőkép, nem gondolkoztok közösen, akkor igazán összeillőek sem vagytok.

2014. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
12%
Igaz az, hogy tegeződve is lehet tiszteletet adni a másiknak, mégis, hidd el, tisztelettudóbb gyermeked lesz, ha elvárod tőle a magázódást. Az én unokatestvérem is magázza a szüleit, a gyerek ezáltal sokkal nagyobb tiszteletet tanúsít a szülei felé, eszébe nem jutna úgy szólni a kenyéradóinak, mint ahogyan néhány fiatal szól a szüleihez. Úgy vettem észre, hogy akik magázzák a szüleiket, azok az életben is tisztelettudóbbak nem csak a felnőttekkel, de a maguk korabeliekkel szemben is. Nem olyan rossz ott a magázódás, attól még kialakulhat köztetek bensőséges kapcsolat.
2014. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
16%
Semmi gond nincs ezzel.
2014. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
Rendben van, hogy a kedves vőlegényed hülye, de mik az előnyei?
2014. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
76%
És egy közbenső megoldáshoz mit szólnál: őt magázza, a postást tegezi? :-D
2014. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem te meg közöld vele, hogy vagy normálisan lesz nevelve a gyerek vagy egyáltalán nem lesz gyerek. Lehet majd meggyőzi.
2014. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!